Jump to content

Odlican kratki video kako se detaila auto


Recommended Posts

To je Slovenski R8 :D

 

 

Dobro napravljen video ali ipak prešturo je to da bi nekome služilo kao referenca/'tutorijal', pogotovo dio oko poliranja gdje su stvari dosta kompliciranije, ali teško bi to bilo sve osnovne korake obuhvatit u jednom isječku.

Link to comment
Share on other sites

haha slažem se... neide mi u glavu da netko ko ima 150teur uleti u ducan i kaze dajte mi zelenog molim, i to najruzniju koju imate...

 

pa kažu da je one-of - znači jedini ikad :)

možda je tip vegetarijanac pa mu se mozak pomutio od manjka proteina animalnog podrijetla

Link to comment
Share on other sites

Kad smo kod poliranja - ja kreten sam išao pred 2 godine čistit ptičji izmet sa pregrubom spužvom i naravno ostrugao lak na haubi ko totalni amater (a pazim auto i perem ga samo ručno i brišem sa mikrofibrom). Koliko se takve dublje ogrebotine mogu popraviti poliranjem i da li treba ipak lakirati? Morao bi možda poslikati da se vidi kako to izgleda. Naravno, probao sam sa onim Sonaxima Wax i sličnim amaterskim politurama s kojima inače poliram auto, ali ne ide dolje, i dalje se vidi da je lak postrugan.

Edited by Mario_S3
Link to comment
Share on other sites

Kad smo kod poliranja - ja kreten sam išao pred 2 godine čistit ptičji izmet sa pregrubom spužvom i naravno ostrugao lak na haubi ko totalni amater (a pazim auto i perem ga samo ručno i brišem sa mikrofibrom). Koliko se takve dublje ogrebotine mogu popraviti poliranjem i da li treba ipak lakirati? Morao bi možda poslikati da se vidi kako to izgleda. Naravno, probao sam sa onim Sonaxima Wax i sličnim amaterskim politurama s kojima inače poliram auto, ali ne ide dolje, i dalje se vidi da je lak postrugan.

 

Treba ti strojno poliranje. Ako imas dovoljno coata da se ispolirati.

Link to comment
Share on other sites

Kad smo kod poliranja - ja kreten sam išao pred 2 godine čistit ptičji izmet sa pregrubom spužvom i naravno ostrugao lak na haubi ko totalni amater (a pazim auto i perem ga samo ručno i brišem sa mikrofibrom). Koliko se takve dublje ogrebotine mogu popraviti poliranjem i da li treba ipak lakirati? Morao bi možda poslikati da se vidi kako to izgleda. Naravno, probao sam sa onim Sonaxima Wax i sličnim amaterskim politurama s kojima inače poliram auto, ali ne ide dolje, i dalje se vidi da je lak postrugan.

 

Ako je ovako postrugano

2012-04-212013.jpg

 

Onda se da izvući

IMG_20120421_145715.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ako je ovako postrugano

 

 

Onda se da izvući

 

 

Još manje nego ovo, vidi se najviše kad direktno gledaš, iz profila baš i ne zbog voska! Ajde super onda, znači ići će dolje pravim poliranjem :)

Edited by Mario_S3
Link to comment
Share on other sites

Kad smo kod poliranja - ja kreten sam išao pred 2 godine čistit ptičji izmet sa pregrubom spužvom i naravno ostrugao lak na haubi ko totalni amater (a pazim auto i perem ga samo ručno i brišem sa mikrofibrom). Koliko se takve dublje ogrebotine mogu popraviti poliranjem i da li treba ipak lakirati? Morao bi možda poslikati da se vidi kako to izgleda. Naravno, probao sam sa onim Sonaxima Wax i sličnim amaterskim politurama s kojima inače poliram auto, ali ne ide dolje, i dalje se vidi da je lak postrugan.

To je zato što uvoznik lijepi svakakve glupe prijevode naziva/uputa na proizvode i što prodavači po trgovinama ne znaju da vosak i pasta nije jedno te isto; pa tako kupiš Sonax vosak i čudiš se zašto ne skida ogrebotine :D

 

Inače nije bitno koliko je ogrebotina velika nego koliko je duboka i kojeg je tipa.

Neke duboke ogrebotine npr ključem, možeš prikrit tako da zaobliš njene rubove finim poliranjem i ukloniš reflektiranje svijetla ispod tog ruba pa iako ogrebotina postoji - jedva se vidi

A mogu se skidati i dosta jaka oštećenja, sve je samo stvar metode

 

S tom grubom spužvom si vjerojatno napravio lagane površinske ogrebotine, nešto malo jače od swirlova, ne vjerujem sad baš da si uspio dublje zarezat, a to bi mogao vjerojatno i ručno skinut s megs rubbing compound pastom. Makar strojno je lakše i brže

Link to comment
Share on other sites

pa kažu da je one-of - znači jedini ikad :)

možda je tip vegetarijanac pa mu se mozak pomutio od manjka proteina animalnog podrijetla

 

Kaj R8??? Contradiction in terms....:D:D

 

@ SVEN> pa kad bi mogao birati ne bi, s tu su uvijek folije, lakireri itd. :D

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...