Jump to content

popravak kardana RX4


Recommended Posts

ima li ko kakva info di bi se moglo sredit lezajeve kardana za renola senic RX4

novi je oko 12 ooo kn (ni u ludilu ga ne mislim toliko platit )

dobio sam preporuku za intermobili i oni pitaju moj stari kardan i cca 5000 kn,ima li jos ko da se tim bavi i da svoj posao odradi kako treba?

Link to comment
Share on other sites

On ti je sla u Srbiju. Mislin da su mu jedino oni uspili rjesit od svih nasis strucnjaka i to za neke smisne novce. pitat cu ga ja broj. Kod njega ti je sla kardan mislin ante iz balinjere pa mozes i njega pitat.

 

Enivej posaljen broj kad saznan ;)

Link to comment
Share on other sites

http://www.ebay.co.uk/itm/Renault-Scenic-RX4-Propshaft-NEW-/190829266352?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item2c6e4f85b0

 

4500 novi, narucis u zloveniju il se strpis do 7. mjeseca....

 

kaj je tocno otislo?

 

 

edit :

 

pise na linku da ovi renaultovi nisu "popravljivi" , trebalo bi dakle kemijat dijelove, posalji im email pa pitaj...

Edited by Marko
Link to comment
Share on other sites

otisli su lezaji na njemu a stari ne mogu se skinuti (osim pilanja kardana)

ovi u intermobili imaju vec gotov kardan,posaljem stari dobijem taj reparirani (nikakvu mi garanciju nisu spominjali)

 

auto se vecinom vozi po gradu,mozda 10 puta godisnje ode na sneg i led po lici

Link to comment
Share on other sites

otisli su lezaji na njemu a stari ne mogu se skinuti (osim pilanja kardana)

ovi u intermobili imaju vec gotov kardan,posaljem stari dobijem taj reparirani (nikakvu mi garanciju nisu spominjali)

 

auto se vecinom vozi po gradu,mozda 10 puta godisnje ode na sneg i led po lici

 

za ovaj gore pise da je napravljen da se moze reparirati, lezajevi su na seegere , ima i mazalice za lezajeve ugrađene.

kolko sam skuzio to je ova firma http://www.davemacprops.com/DMPHOME.html

 

Znaci za iste novce dobijes sve nove dijelove, i moze se ubuduce lakse servisirati.

Posalji im email, il dobro ti je mrlakis rekao :lol:

Link to comment
Share on other sites

ja sam kardan od kaguuuua 4x4 rastavio kolko je išlo ,ležajeve nove mi je vulkanizirala jedna firma u bjelovaru ali je balansirati ga trebalo nosit u ljubljanu zbog dužine jer kod nas nemože niko tak dugi sa toliko ležajeva i zglobova balansirati

taj me popravak koštao jako puno živaca , a čak ne i puno novaca

Link to comment
Share on other sites

meni su za tuarega radili u picki materinoj neki iza vrbovca i bilo je dobro 2000km i opet se raspalo, nosio opet na reklamaciju i opet slozili ali je OPET tresao od samog pocetka. balansirat mi niko nije mogao

 

 

Kardan-spoj, meni su slagali na bivšem kombiju, bez greške napravili, ja namlatio 80tkm, novi vlasnik još 3x toliko i nikakvih problema

Link to comment
Share on other sites

znam da se treba balansirat,

na ovom je oni uteg ili kako se vec zove pukao prije nekih dva mjeseca i od tada su manje vise i krenili problemi (vibracije na cca 80 km/h) i sad ti lezaji

 

P.S:

auto ima neki glupi mjenjac tako da se ni ne vozi preko 120-130 km/h

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Da nadodam svoje iskustvo.

 

- Trgometal -

brzi, nisu preskupi

prvi put odnio kardan na preventivnu reparaciju - puko na drugoj trci (treningu)

napravili na reklamaciju

držao godinu dana - puko na četvrtoj trci

 

Nosim ga danas opet.

 

:)

 

BTW

stari križ koji je na drugom dijelu kardana i koji nismo mijenjali jer se činio ok - i dalje živ. Puko je oba puta na istom "novom" križu

 

If it's not broken - don't fix it

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...