Jump to content

Fiat Punto 55/60/75 1997-1999


Recommended Posts

Frend kopa za ženu nekaj jeftinoga pa me pital jer se ne kuži, a ja pitam ovdašnje znalce...

 

Googlajući sam skužil da je 55/1108 ccm motor, a 60 i 75/1242 ccm, svi su 8 ventilci

 

Svi su otprilike ista godina pa mi nije jasno zakaj su se prodavali 55 i 60, dali je to razlika u tržištima ili kaj?

 

Koji je najbolji ili koji ima neke poznate boljke?

Link to comment
Share on other sites

razlika je u ubrizgavanju uzmi 75 on je sa 1.2 sa 4 injektora najekonomicniji ili 1.2 16v sporting 85ks kod sportinga je malo skuplje odrzavanjke jer ima drugaciji natezac remena

boljka kod 55 60 ima samo lampicu skidaj glavu nema temperature termostat zna blokat na zatvoreno pa zakuha, nije kriv auto nego ljidi koji samo voze

 

boljka svih su zadnje ruke ili ti ga vilice sta drze kotac, lezajevi otidju i seleni mosta pa neugodno tucka po rupama npogledaj dal ima lufta zadnji kotac, i prednje kape amortizera pocnu skljocat

ostalo sve sta se odrzavanja tice ultra jeftin auto,za odrzavanje netreba nikakav specialni alat ni nista sve mozes doma napravit ako imas kljuc 10,13,17

Link to comment
Share on other sites

ja sam imao 55ticu punih pet godina, mogu reci da zahvalniji auto nisam imao :D

 

odrzavanje bagatela, dijelova di hoces, za kikiriki :D

 

ulje svakih 10.000, svako drugo minjanje i brtva poklopca ventila :D

 

problem sa temperaturom se rijesi za 130kn, novi indikator i druga instrument tabla (od nje se samo uzme komplet kazaljka)

 

potrosnja po gradu 8-9 a izvan grada oko 5 (normalne voznje)

 

i prilicno je zivahan za 55 konja :)

Link to comment
Share on other sites

Moza zena je vozila 55 6 brzina, od kad smo se oženili drugi auto nam nije potreban bio pa smo ga ostavili njezinima.

 

Znam da je auto OK, nekad sam ga i znao i vozit, auto trosi oko 10l gradske voznje, otvorena oko 6l...

Od popravaka sam valjda promjenio sam pola auta... a imao je samo 170tkm

 

Znam da je limarija u super stanju tim autima jer su pocincani... i vise manje svi koji nisu bili razbijani nisu nesto truli... njezinom je bilo jedino to da je auto bio dan i noc na suncu kisi snjegu pa je boja apsicala, no to sma sam rijesio...

 

Motor je zivahan i getriba odlicna... Cijene popravka bagatela...

 

Ima ih u oglasnicima stvarno puno i cudim se ko ga proda za 1000 eur-a valjda regan 1 godinu toliko vrijedi :)

 

Moje iskustvo o autu 5/10 iznenadio me je Fiat i ponovo bi ga uzeo kao drugi auto...

Link to comment
Share on other sites

Nekak si mislim da bi 60 SX bio rjesenje...ima kazaljku temperature zbog bolje opreme a jeftinija rega od 75 ks...

 

pogotovo jer 60 može imat servo, 55 ne postoji sa servom.

 

inače, i kod mene kao drugi auto, 55, ovaj sa avatara :). već sedmu godinu u familiji. auto je nepoderiv. preko 100tkm je samo s njim napravljeno, motor i mjenjač nikad dirani. auto je sad napunija 18g :), i imam osjećaj da može još toliko. Bez obzira na malu snagu, auto je zvrkast, malo doduše troši previše za grad ( 8-9 ), al zato na otvorenoj ide bez problema ispod 6 :D . Sad služi samo za po gradu, al prije toga sam namlatio kilometara i kilometara, i ama baš nikad me taj auto nije ostavio na cesti.

Link to comment
Share on other sites

ehh da boljke:

 

rucice zmigavaca 3 put

alternator 3 put..

alnaser 1

auspuh 3 put(komplet :D)

brtva poklopca ventila 3 put(sada 4 ide.. haha 20kn)

jednom komplet dole kvacilo set

diskove 3-4 seta

1 par prednjih amortizera

par puta(cca 4) vilce

i eto ulje svakih 10tkm

 

 

nas ima cca 180tk(kod nas je od 45)

 

gazim ga maksimalno....u blokadi je vozen dugoooooo(kada sam bio mlad haha) i n0p mi je gazio ga...cak sam i skinuo n0povu corsu 85ks sa njim do 100 hahahaha

 

vozio ga decko koji radi kod nas, on ga je dotukao(sluzbeni auto)...nije ga prao nije nista, samo ga kvrckao...lima pokaziva bolje na zadnjim rubnacima, pragovima...i kada se digne na dizalicu...pod je onako za postrugat i zastiti nanovo...(al nije da ne moze na dizalicu i da moras trazit prihvat :D )

 

 

 

meni definitivno vrhunski auto, sa dijelovima za kikiriki :)

Edited by pacey
Link to comment
Share on other sites

pacey, bome si se namjenjao alternatora, auspuha, diskova a i vilica :D. eto da i ja nadopišem kroz 7g, neke ekstra kvarove:

 

također ručice žmigavaca poblesavile

alternator zamjenjen ( puklo kučište )

brtva ventila valjda na svakom servisu ulja

unutarnji hladnjak ( pola auta triba rastavit, a kvar od 100kn )

 

to je kod mene bilo, uz naravno standard ...ulja, filteri, remeni, diskovi i ostala potrošna roba...

Link to comment
Share on other sites

Ja sam imao Uno 45i.e i još se sjećam cijena nekih dijelova sa smješkom, zupčasti 58 Kn, vod. pumpa 100 Kn, amortizer prednji 250 Kn...

 

Neki dan je pobjegao jedan Punto 60SX 1998 127k km sa servisnom iz ovlaštenog, auto jebeni dućan za 10000 Kn, valjda još naleti koji...

Link to comment
Share on other sites

pacey, bome si se namjenjao alternatora, auspuha, diskova a i vilica :D. eto da i ja nadopišem kroz 7g, neke ekstra kvarove:

 

 

a da..kad alternatori pucaju...auspusi trunu :D

 

a vilice jbg..terenski auto, pa se potrose brzo haha

....

 

 

maredo mislim da su 1000kn bili amortizeri za punta prednji...to mi onako malo skuplje bilo haha...al ako odu opet za 15g..super su :D

Link to comment
Share on other sites

kod mene 1.2 16v mazen samo dok je hladan

od kvarova termostat zadnji most seleni alternator i auspuh komplet u 90tkm redovno odrzavanje ni ne gledam, znaci promjenit ulje plocice i to

prodao sam ga frendu cone4u tu sa foruma on ga nastavio gazit provrtio mu zubcenik na difu neznam nakon koliko ni koliko sad km ima ali to je bilo prije 4godine jos uvjek ga vozi motor samo sad trosi malo vise ulja al ide ko i prvi dan

od prvog dana mi je trosio ulje al me nije bilo briga jer auto ispod 5 kod mene nije bio

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...