Jump to content

Akumulator skroz mrtav ili?


Recommended Posts

Kupio sam auto koji je stajao 9 mjeseci i naravno da nisu skinuli kleme s akumulatora dok je stajao, niti su dopunjavali akumulator. Akumulator je skroz mrtav trenutno ali prije cca mjesec dana kad sam probavao auto smo ga upalili na kablove i tada je radio neko vrijeme na parkingu prije nego sam isao probati auto i nakon toga sam ga normalno ugasio i upalio bez imalo verglanja. Danas sam ga opet upalio na kablove ali mu cca pola sata rada u leru i nesto voznje nije pomoglo da dodje k sebi kao taj prvi put, pa me zanima da li da ga uopce spajam na punjac ili da idem po novi. Star je cca 2 godine (Topla 66Ah mokri). Cini mi se da je malo procurio, ali mi se cini da je samo iz oduska ...Ne daje mi se +/- 600 kn za novi akumulator ako je ovaj dobar, ali mi se isto tako ne riskira s punjacem ako nije ok. Otvorio sam cepove i razina tekucine je ravnomjerna iznad svih celija...

Link to comment
Share on other sites

Moguce je da je tolko prazan da mu treba nesto visi napon nego sto alternator daje da ga probudi.. Probaj s punjacem, ako moze dati nes visi napon, mozda pomogne. A mozda i alternator slabo puni.

Link to comment
Share on other sites

Imam punjac akkumulatora sa funkcijom desulfatizacije ploca (regeneracija) i mogu ti to napraviti FREE of Charge ali si duzan popiti pivu, pa makar i na moj racun! :)

 

Jedino je bed sto sam tek za 8 dana u Hrvatskoj, ako se mozes strpit do tada...

JAvi se na PM

Link to comment
Share on other sites

spoji ga na neki tester i vidi koliko ampera baca. možda će ti tester izbaciti da je bad & replace, jer ćeš prije testa namjestiti amperažu s naljepnice, ali ti u stvarnosti treba manje, pa joj s punjenjem uspiješ produljiti život dok ne skupiš koju kunu za novi. bar sad po ljeti kad ti neće često trebati potrošači kao svjetla, brisači, deforoster...

 

moj akumulator npr ispucava 400-tinjak ampera, ali sad je k-cu i daje samo 250, ali to mi je dovoljno da se vozim već 8 mjeseci i izdržat će sigurno do kraja godine

Link to comment
Share on other sites

ko jos u aute mece akumulatore s cepovima?

 

pa svi ti imaju čepove samo što su kod Boscha ili Varte ispod naljepnice u cjelini i zaljepljeni za tjelo baterije.. ;)

 

kako je Alfa rekao 99% ti je "sulfatiziran" i nema mu pomoči s nikakvim punjačem (sorry) ako ga i "probudiš" snaga će mu bit na nekih 60-70% a to ti je li la....

Link to comment
Share on other sites

ma znam.. samo ljudi brkaju kruške i jabuke.... ako je baterija bez održavanja to ne znači da je gel i onda ti se desi da je tipa "bez čepova" suhi aku. wrong 99% baterija na našem tržištu su "mokre" i bez održavanja bez obzira one imale klasične čepove ili hermetiku.. u ovom Dejanovom slučaju Topla (crvena) je isto bez održavanja ali su tu čepovi za kontrolu elektrolita (bometar) a ne za nadoljevanje des. vode! ;)

 

vjeruj mi gel baterija košta i to masno... što radi dobavljača što radi trgovaca.... :D

Link to comment
Share on other sites

Pustio sam ga sinoc 8 sati na punjacu, ujutro i dalje 0 bodova, nisam uspio vise cak ni na kablove upaliti auto s njim jutros tako da ce ici u otkup, a u autu je vec nova varta blue dynamic od 60ah, dobio sam fin popust pa sam uzeo novi da se ne tlacim s pokusajem regeneracije (Hvala na ponudi Zeljko, piva moze na moj racun :)). Gledao sam celije i bile su ravne ali dvije su bile dosta tamnije od ostalih tako da pretpostavljam da je otisao skroz.

 

Kad vec ispitujem, lampica rucne mi se ne gasi osim ponekad na nizbrdici (Pug 206 1.9d), dobio sam vec par mogucih razloga (propisao klipic na dobosu pa gubi kocionu tekucinu, niska razina servo ulja - ovo mi bas i nije jasno) pa me zanima ako jos tko ima kakvu pametnu prije nego krenem raskopavati...

Link to comment
Share on other sites

prvo si pogledaj disk pločice i ako su za zamijeniti. ako jesu, onda to učini pa kontroliraj razinu kočione tekućine i po potrebi nadolij. prvo se potroši na ono šta svakako moraš, tek onda hebi s raskopavanjem

Link to comment
Share on other sites

Salter ispod rucne sam prvi provjerio, kod kocenja nema nikakvih simptoma da nesto ne stima s kocnicama pa mi je zato cudno, ici ce prvom prilikom na dizalicu i detaljan pregled pa sam na miru. Ionako ide i tehnicki pa da ga probam prvi put u zivotu proci kako treba :D

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...