Jump to content

materijal za ZAMAŠNJAK


Recommended Posts

POZDRAV !

pred menom je jedan mali projekt izrade zamašnjaka. tj. kopiranje jedog orginalnog.

bio sam danas kod tokara na dogovoru , on tehnicku stranu moze odradit ali nije siguran od kojeg materijala da ga izradimo.

OEM zamašnjak je kao od gusa , ali ne čistog , sigurno je neka slitina.

u MIV-u su mi rekli da im donesem jedan komadic i da oni mogu napravit analizu materijala.. ali to je van buđeta izrade. :(

molio bi cjenjene članove , ako itko zna i susreo se s istom situaciom , ako nije problem.. da podjeli s nama informaciju . koji materijal kupiti ?

hvala :D

Link to comment
Share on other sites

najlosiji konstrukcijski celik ti ima vecu cvrstocu od najcvrsceg sivog ljeva.

 

ako radis indenticnu kopiju starog zamasnjaka mozes uzet bilokoji materijal,

 

al posto svi koji idu radit "svoje" zamasnjake obicno idu nest kemijat , prtljat , olaksavat, onda bi bilo pametno to iskonstruirat kak spada.

 

Pazit na radijuse zaobljenja kod prijelaza , max broj okretaja motora, itd itd...

Link to comment
Share on other sites

krivo si me shvatio, nisam ti rekao da koristis konstrukcijski celik nego ako radis indenticnu kopiju da ti je svejedno.

 

Al kad vec trosis vrijeme i novac na izradu zamasnjaka cijena materijala ti je najmanja stavka.

Pogotovo ako "vjerujes da ce tokar pazit na konstrukciju", uzmi 4130 celik , pa si manje vise miran, razlika u cijeni je mala, a materijal se da jednostavno nabavit u hr.

Link to comment
Share on other sites

krivo si me shvatio, nisam ti rekao da koristis konstrukcijski celik nego ako radis indenticnu kopiju da ti je svejedno.

 

Al kad vec trosis vrijeme i novac na izradu zamasnjaka cijena materijala ti je najmanja stavka.

Pogotovo ako "vjerujes da ce tokar pazit na konstrukciju", uzmi 4130 celik , pa si manje vise miran, razlika u cijeni je mala, a materijal se da jednostavno nabavit u hr.

 

hvala ti na odgovoru !

budem bas pitao koliko me kosta materijal.

jel znate koliko kosta balansirane.. ono od prilike.

hvala

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...