Jump to content

Karbonska cijev


Recommended Posts

Da li netko zna gdje se moze kupit ili da mi netko napravi cijev od karbona, duzine 2m, trebala bi mi 2 komada. Promjera 45-50mm, debljina stijenke 2mm ?

Trazio sam po ebayu, ali nisam nista pametno nasao. Samo modelarske dimenzije, metar duzine i 20mm promjer, a to mi nikako ne odgovara.

 

Zahvaljujem na pomoci :)

Link to comment
Share on other sites

Treba mi bit lagana i kruta cijev, da nema piganja. Nisam racunao nista nego sam vidio sta se vani upotrebljava za tu namjenu.

Treba mi to za "rig" koji stavljam na auto dok fotkam.

Trenutno upotrebljavam 35mm aluminijsku cijev (2 sekcije od 2 komada) iz Bauhausa, krak koji je van auta je 2metra dug, i na njega je objesen nosac za fotic, fotic + objektiv tezine cca 2,5kg.

Aluminijska cijev mi se dosta piga i dolazi do nezeljenih pomicanja fotica pri snimanju.

Link to comment
Share on other sites

Ima jedna firma u Umagu koja proizvodi štapove za pecanje i dijelove za surf od carbona,pa ti mogu pitat

koliko bi te to koštalo,imaju svakakvih cijevi,ja sam uzimao za auspuhe (one ovalne) za par motora sam

radio.

Link to comment
Share on other sites

imas koju sliku tog riga saša?

 

imam... evo jedan RAW sa fotkanja jednog forumasa :)

DSC_9148_zps113c7a71.jpg

 

Sastoji se od:

- Manfrotto pump cup 2 komada (F1000 avenger ili F1100)

1519275.jpg

- Manfrotto super clamp 035 - 3 komada

239626.jpg

- Manfrotto 244 Variable Friction Magic Arm with Camera Bracket (to ne vidis na ovoj fotki, na to se postavlja fotic)

ali ovako izgleda BGN244RC.jpg

- 2 x 2m al. cijev 35mm debljine (koja mi je najslabija karika u tom setupu)

Edited by Sasaa
Link to comment
Share on other sites

Ima jedna firma u Umagu koja proizvodi štapove za pecanje i dijelove za surf od carbona,pa ti mogu pitat

koliko bi te to koštalo,imaju svakakvih cijevi,ja sam uzimao za auspuhe (one ovalne) za par motora sam

radio.

 

Ako ti nije problem saznat cijenu ili mi proslijedi njihov kontakt, pa se sam raspitam.

Link to comment
Share on other sites

Ako ti nije problem saznat cijenu ili mi proslijedi njihov kontakt, pa se sam raspitam.

 

Vidjet ću ti u ponedeljak,to je jedna talijanska firma i ne prodaju materijal,porazgovarat ću sa sekretaricom od gazde šta se da riješit:)

Link to comment
Share on other sites

Nista komplicirano, meni je ovo druga verzija, prvi put sam imao one lijepke za staklo iz Metroa, pa smo njih modificirali, ali nije tamo bilo srece sa vibracijama, sa podesavanjem fotica, pa se svako malo odlijepljivalo. Ali za cca 400-500kn sam sve uspio slozit i da se kombinirat sa time.

 

Ovo sad je ipak malo vise profi oprema u igri, i sve skupa su me dijelovi ispali oko 3,000kn, sad jos samo da posteno rijesim tu cijev. Gotove rigove prodaju od 1000USD na dalje, a u principu svi ti koriste ovo sta sam uzeo, samo se skidaju etikete sa Manfrotto proizvoda. Goertosting ti moze slozit dobru cijenu na Manfrotto.

 

Vise imas kasnije zafrkavanja sa obradom i photoshopom, rig sklopis i montiras na auto za 10-15 min :)

Fotic imas, "tjunerski" sirokokutni objektiv imas, treba ti jos daljinski za fotic, i kakav ND filter ako mislis koristit rig po danu.

Edited by Sasaa
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...