Jump to content

Octavia 2009-2010 diesel motori info?


Recommended Posts

Znalci, koji su sve diesel motori išli u Octaviu 2009/2010? Koliko vidim po netu, unutra su išli 1.6, 1.9 i 2.0 TDI. Kakvi su se pokazali svaki od tih? Uletila mi neka kombinacija, zasad znam da je unutra 1,9 TDI...a o VW/Škoda mashinama ne znam baš puno.

 

Hvala!

Edited by perka
Link to comment
Share on other sites

Ma glupost. Jedino ako u skode ne ide drukciji nego u golf. Ja sam peticu 1.9tdi vozio do 212t km i jedino osim redovnog odrzavanja je bio zamasnjak na 180t km. Auto je bio sluzbeni i vozen je satima pun gas na autoputu u komadu i tako 5 god.

Link to comment
Share on other sites

Ma glupost. Jedino ako u skode ne ide drukciji nego u golf. Ja sam peticu 1.9tdi vozio do 212t km i jedino osim redovnog odrzavanja je bio zamasnjak na 180t km. Auto je bio sluzbeni i vozen je satima pun gas na autoputu u komadu i tako 5 god.

 

Htio napisati isto tako ali mi se nije dalo jer ce odmah iskociti njih 10 kako taj motor ne valja kurca. Ja za taj 1.9 tdi nisam znao da ga imam. Samo tocis i svakih 15t km servis i to je to

Link to comment
Share on other sites

Ma glupost. Jedino ako u skode ne ide drukciji nego u golf. Ja sam peticu 1.9tdi vozio do 212t km i jedino osim redovnog odrzavanja je bio zamasnjak na 180t km. Auto je bio sluzbeni i vozen je satima pun gas na autoputu u komadu i tako 5 god.

 

A kaj su tek naši Caddyi preživljavali...jedan je samo imal problema sa getribom...

Link to comment
Share on other sites

A za Cameo sam čuo da je kupio sve bregaste sa skladišta kad je kupio prvi put Octavie.......

Od ljudi koji su radili i održavali neku opremu u Škodama.

 

pa da ovi u ovlaštenom održavaju kako treba možda bi i potrajale škode...

Link to comment
Share on other sites

cammeo skode ovlastenog poslje murje nisu vidle ,a dok su bile policijske vidi vraga radile su bez problema

 

 

nhf nikome : ali znam osobno 10+ ljudi koji imaju 1.9 motore i svi su zadovoljni ,ALI kad god cujem nesto lose UVIJEK je od frenda frend ili frendov poznanik

Link to comment
Share on other sites

1.9 TDI PD 130 ks (na cca 130 000 km remapiran na 160/170 cca) do danas 212 000 km i samo mijenjano ulje i filteri na redovnim servisima u ovlaštenome, i komplet zupčasti remen i ostalo što redovno ide na 90 000 i 180 000 km

1.9 TDI PD 90 ks (na cca 150 000 km remapiran na 130) do danas 250 000 km, na 70 000 km mijenjana turbina ostalo sve samo redovni servisi - taj auto se vozi tako da hladan ujutro odma ide pun gas, ubijan na autocesti konstantno satima pun gas, divljanje s autom u svakoj prilici itd.

Link to comment
Share on other sites

nhf nikome : ali znam osobno 10+ ljudi koji imaju 1.9 motore i svi su zadovoljni ,ALI kad god cujem nesto lose UVIJEK je od frenda frend ili frendov poznanik

 

I ja poznam par ljudi koji su potpuno zadovoljni, ali isto tako poznam i one koji pričaju da su potpuno zadovoljni, a u posljednjih 12 mjeseci su tri puta plaćali šlepu. Teško će se netko izasrat po svom autu iz jasnih razloga.

Link to comment
Share on other sites

cammeo skode ovlastenog poslje murje nisu vidle ,a dok su bile policijske vidi vraga radile su bez problema

 

 

nhf nikome : ali znam osobno 10+ ljudi koji imaju 1.9 motore i svi su zadovoljni ,ALI kad god cujem nesto lose UVIJEK je od frenda frend ili frendov poznanik

 

Malo si se zajebunio :) Sve cammeo škode su bile servisirane u ovlaštenom, nema niti jedna ispod 400tkm a zna se kako im je ekipa jebala mater još su dobro i izdržale :)

Link to comment
Share on other sites

Kod Cammeo Skoda zanemarujete bitnu cinjenicu, a to je da su prvih 120.000 km bile policijske, a samim tim jako puno radnih sati na leru. Zbog toga su im odlazile bregaste kad su dosle kod Cammea. Na to sam upozoren i u TRCZ kad sam se raspitivao i isto su govorili bez obzira na ocuvanost. Istu stvar smo mi imali u firmi s Peugeot Partnerom 1,9 hdi koji je 18 puta radio po 4 sata u leru.

Link to comment
Share on other sites

A zamislite si samo kolko puta su si dečki iz servisa pospremili ulje i filtere prilikom izmjena na policijskim Škodama jer su znali da to nitko nebu provjeravo... Ja sam čuo da su na prvim servisima kod Cammea već ustvrdili da ulje nije nikad mijenjano, a sve auti prek 100.000 km s puno sati u leru plus toga... Te Škode su fakat čudo izdržale..

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...