Jump to content

Trosi ulje, masne svjecice, itd...


Recommended Posts

Neki dan sam promijenio ulje. Ujutro (skroz hladan auto) je bilo negdje na 3/4 stangice. Natocio sam oko 3.5L (tak i po spec ide).

 

Otisao jednom u grad i nazad (cca 80km).

 

Pogledam drugi dan opet ujutro ulje i ono skroz na minimumu, cak ispod :yikes

 

Dodam ulja i sljedeci dan i dalje nisko pa sam opet dodao. Sve u svem natocio sve skupa 4,5L (a kao 3.6 ide u auto) i sad je na pol stangice :yikes A vozio samo tih 80tak km. Kao da mi je potrosio 1L na 100km...

 

Uz to vec neko vrijeme mi se cini da mi auto kad presaltam u visu i dam gas, malo cukne, pukne. Prije to nisam primjetio. I na nizim okretajima i malo trokira.

 

Danas sam isao pogledat svjecice i evo ih...

 

th_DSC00338.jpg

 

Crne, masne...

 

Uz to i ima ulja kraj njih po motoru

 

th_DSC00337.jpg

 

Jel to "normalno"?

 

Stavio sam sad neke druge svjecice koje sam imao doma, bolje od ovih. Tko zna koliko su ove stare bile i sto mi je stari mehanicar (govno) uvaljo bio s "generalno uredenim motorom" :)

 

Probao sam izvuc stangicu dok auto radi, i dimi na stangicu. Nisam primjetio da ulje baca, ali dimi. A sad u biti posto je vani ful hladno mozda je i normalno da "dimi" :dunno Da je toplije mozda ne bi ni vidio taj dim.

 

Na leru motor kad se zagrije radi ok. Ispod auta nista ne kapa, nema fleka. Di sam izgubio 1L ulja za 100km mi nije jasno. Mjerio sam svaki put kad je auto ful hladan, na istom mjestu kao i bilo kad do sad.

 

Ima netko neku ideju, preporuku sto jos provjerit prije nego krenem trazit mehanicara, sto ja znam sto??

Edited by Outlaw
Link to comment
Share on other sites

Jel to "normalno"?

 

 

Naravno da ne .. :D

Da toliko ulja zguta nesto ne valja :)

 

Ovo novo ulje koje si stavio; jesi li mjenjao proizvodjaca / marku i gradaciju ulja?

 

Ove svjecice izgledaju GADNO ... :no2:

 

Ako nisi onda je nesto gadnije (ovo je nesto od normalnijih stvari koju bi mogle otici, ima ih i gorih);

- karike

- gumice ventila

- pukla glava

 

- karike; dimi sivo/plavo/bijelo konstantno na gasu, slaba kompresija (gledaj kak dimi i checkiraj kompresiju), kompresija u karteru, izvadi stangicu i vidi jeli duva..

- gumice ventila; kada duze stoji na leru pa stisnes naglo gas zadimi, inace ne dimi na gasu, nista strasno, samo guta ulja

- pukla glava... a to dimi povuda, ulje u killeru, majoneza na cepu, kompresija u glavi motora, otvori cep ulja i prisloni ga da vidis oce ga kompresija izbaciti

 

Uz to i ima ulja kraj njih po motoru

 

th_DSC00337.jpg

 

 

Ovo je skoro normalno, to 99% dihtung poklopca ventila malo pusta, nista strasno niti zabrinjavajuce.

Link to comment
Share on other sites

Auto vec dugo dimi na gasu. Nakon "generalke" jednom su vec mijenjane karike (valjda LOL), ali opet dimi. Tako da opet su karike vjerojatno, zato i dimi i trosi ulje. Dimi samo na ful gasu u voznji, plavkasto. Jel to blok nije dobar ili dobro honan pa se zato sjebavaju karike?

 

Antifriz cist, nema majonze ni icega.

 

Ovo "jel to normalno" sam mislio na ovo ulje kod svjecica, znaci to je "normalno" :)

 

Mijenjao sam ulje, sa Total 10w40 sam presao na Moly 10w40.

 

Jasno mi je ovo za karike jer dimi i trosi. Ali trenutno me to ne smeta previse. Dok god ne guta ulje i ide normalno. Samo sad je ovo odjednom popio litru (bar tako ispada), a uz to mi se cini da i motor drukcije radi. Trokira, kod saltanje u visu ne primi odmah gas nego malo naknadno odjednom "pukne" i povuce (to prije nije radio). I mislim da je sam zvuk motora nesto drukciji, da je malo promijenio intonaciju. Jel to sve moguce radi karika ili su to simptomi neceg drugog?

 

Trebao bi kompresiju ici izmjerit jedan dan. Ako su karike lose, to ce kompresija sigurno pokazat? Sto bi jos bilo dobro eliminirat i kako?

Link to comment
Share on other sites

Jel moguce da je obrada bloka lose napravljena i da zato blok sjebe karike? Jel se moze nekako provjerit blok bez otvaranja? Nekom sondom ili kaj vec?

 

DA

 

 

NE

 

Odi izmjeri kompresiju... ali mislim da je situacija s karikama/klipovima prilicno jasna :(

Link to comment
Share on other sites

Jasno mi je da su karike problem. Jel moguce da je sve ovo sto sam opisao samo radi karika?

 

I posto su to vec druge karike, ocito je onda u bloku problem. Koliko znam blok je piksan. Znaci nove kosuljice i karike i to bi bilo to? Ako je moguce da je samo u tome problem, koliko bi me to okvirno moglo ispast?

 

Uz piksanje bila je kao uredena komplet glava, leteci,... Tako da je to (nadam se) ok...

Link to comment
Share on other sites

Navodno je, vodilice su mijenjane. Tako je bar bio rekao mehanicar za kojeg sad znam da je nesposobno govno :)

 

Koliko bi me okvirno moglo kostat onda mijenjanje kosuljica i karika? Ako je uopce moguce da je samo to i ako je to najbolja opcija za to rijesit...

Link to comment
Share on other sites

Evo mislim da sam otkrio gdje gubi ulje ko mutav. Na iberlaufu koji inace ide u usis, a meni je spusten dolje na pod. Cini mi se da tamo kad stisnem pocne bacat ulje dolje.

 

Sto to tocno znaci :)

 

Jel moguce da je to samo radi karika? S tim da sam s ovim drugim ulje PUNO vise trosi tj baca tamo nego do sad.

Link to comment
Share on other sites

Evo mislim da sam otkrio gdje gubi ulje ko mutav. Na iberlaufu koji inace ide u usis, a meni je spusten dolje na pod. Cini mi se da tamo kad stisnem pocne bacat ulje dolje.

 

Sto to tocno znaci :)

 

Jel moguce da je to samo radi karika? S tim da sam s ovim drugim ulje PUNO vise trosi tj baca tamo nego do sad.

 

e to ti je do prstenova/klipova, GARANT !

Link to comment
Share on other sites

Aj onda se i dalje nadam da je samo to da je ostlao ok. Koliko bi me samo promjena karika i eventulano piksi (ili sto vec) dosla?

 

Ma sad kad razmislim malo mozda mi govno od mehanicara nije ni mijenjao karike. Ja sam mu bio rekao da pogleda u cemu je stvar jer mi nije normalno da auto 8000km od generalke i dalje dimi. I nakon ne znam koliko sranja je kao ipak promijenio karike. A koliko se sjecam onda je tek stavio oba iberlaufa van iz motora dolje da cure. I onda se dimljenje smanjilo. Ali kako mi je smrdilo u autu sam jedan iberlauf vratio. I mislim da od onda je opet pocelo dimit. Mozda je govno samo iberlaufe izvukao da manje dimi LOL

Link to comment
Share on other sites

Aj onda se i dalje nadam da je samo to da je ostlao ok. Koliko bi me samo promjena karika i eventulano piksi (ili sto vec) dosla?

 

Ma sad kad razmislim malo mozda mi govno od mehanicara nije ni mijenjao karike. Ja sam mu bio rekao da pogleda u cemu je stvar jer mi nije normalno da auto 8000km od generalke i dalje dimi. I nakon ne znam koliko sranja je kao ipak promijenio karike. A koliko se sjecam onda je tek stavio oba iberlaufa van iz motora dolje da cure. I onda se dimljenje smanjilo. Ali kako mi je smrdilo u autu sam jedan iberlauf vratio. I mislim da od onda je opet pocelo dimit. Mozda je govno samo iberlaufe izvukao da manje dimi LOL

 

tebi je taj mehaničar unistio motor koliko mi se cini po tvojim pricama...

Link to comment
Share on other sites

Ma duga je to prica... Ali nije mi unistio "moj" motor, jos gore. Moj koji je ocito bio bolji od ovog je rekao da je u kurcu i uzeo sebi pod racun, meni za 5500kn (i moje motor) uvaljao ovo govno na kojem je kao napravljena generalka bila 5000km prije. A motor dimio cim sam ga uzeo i onda je mjesecima od mene pravio budalu da je to normalno i da ce leci... Ma duga prica kao sto rekoh. Sto je bilo bilo...

 

edit: na mom da se samo promjenio dihtung glave bi bio bolji od ovog. Moj nikad nije dimio, isao ko mutav jedino se jednom pregrijao zbog termostata pa se valjda spigala glava i otisao dihtung. Poceo mi je izbacivat vodu (kompresija)... Ali nikad dimio nista, kamoli plavo...

Edited by Outlaw
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...