Jump to content

Trosi ulje, masne svjecice, itd...


Recommended Posts

Pa ne mjenjaju se karike sam tak, treba klipove van, izmjeriti ovalnost cilindara, prema potrebi brusiti cilindre na specijalu i onda nove klipove i karike prema toj specijali. A samo mjenjati karike a ne provjeriti ovalnost cilindara je bacanje novaca.

Link to comment
Share on other sites

upravo. Ali motor na kojem mijenjas karike sigurno nije u idealnom stanju. Znai ovalnost postoji iako nije ba jako velika. I onda promijenis karike i molis vie sile da prestane dimiti i da karike legnu nakon 5000km razraivanja. Generalno ureen motor treba manje razraivanja. Ali tko jo razrauje motor nakon izmjene karika i leteih? Samo ja vjerovatno. I zato je moj motor prestao dimiti nakon par tisuica. :)

Link to comment
Share on other sites

Da samo kaj bi svi odmah gas stiskali kad se napravi generalka i nitko nema zivaca razradivati motor kak treba pa rade ponovno generalku i onda nakon nekog vremena pocnu pricati kak taj auto nist ne vredi. Takvih mi je vec pun k....

 

Postoje smjernice kak se kaj dela, a jako malo njih se pridrzava tih smjernica, nazalost ima mehanicara koji zahebu generalku pa ti onda vele sorry stari nisi razradil motor kak sam ti rekel sam si ga shebal

Link to comment
Share on other sites

Ja razrađujem motor sa hard break in metodom ali sa više hlađenja pomješanom sa laganini vožnjom. Stalno šaltanje brzina, stalno različiti okretaji, izbjegavanje autoputa i konstantne brzine...

 

I naravno 1000km nije dovoljno, što god tko pričao o tome.. Ulje i uljni filter se mjenjaju prvo na 50km, 200km, 1000km, 5000km i onda normalno svakih 8000km...

Link to comment
Share on other sites

navodno je blok piksan. Jel to znai da su stavljane kouljice? Onda mogu samo nove kouljice, ne? Koje su u tom sluaju opcije?

 

 

to se razrade tie, ja sam kupio motor na kojem je napravljena bila generalka i u drugom autu je ve proao 5-6000km. I ja sam im sam uzeo auto se vratio da dimi. Tako da do mene nije sigurno. Lik me dugo zavlacio da bi na kraju kao ipak promijenio karike. Nakon toga sam ja postupno dizao okretaje i tek nakon 1500km sam poceo vrtit do "kraja". Pa je poeo opet dimit, moda i prije samo nisam primjetio. Moda ba kad sam vratio iberlauf jedan u motor :)

Link to comment
Share on other sites

Trebao si samo svoj motor popravit. Ti mali motorići su neuništivi... Do smrti idu ko ludi i dime samo pred blokadom...

 

A čak ne mora biti kriv taj automehaničar. Koliko god on bio dobar, hoće li motor dimiti isključivo ovisi o strojaru koji je uprešo nove cilindre i potokraio ih te ih honao... A nešto manje o kvaliteti karika... U biti to se ne isplati raditi jer klip postaje ovalan i bolje je (iako skuplje) staviti specijalu klip i cilindar samo malo probušiti... No i tu ti strojar (tokar) može zajebati stvar, tisućinku previše probušiti i motor dimi... A ako stotinku milimetra stavi manje, može se dogoditi da motor zacvika klip kad se klip ugrije i poveća...

Link to comment
Share on other sites

Za generalku na mom (sto je kao bilo potrebno jer je "motor u banani", a ocito je i to bilo sranje jer sad prvi put vidim kako izgleda kad motor dimi, kad smrdi po ulju dok vozis, itd :) ) je rekao oko 7-8000kn. Pa mi se kao vise isplatilo ovo za 5500kn. Da mu ostaje i moj motor sam saznao tek kad je vec sve bilo gotovo (recimo). Ali na sve sam pristao jer ga je puno ljudi preporucilo i jer mi je obecao garanciju 6mj LOL

 

Mehanicar je svakako "kriv" jer mi je kenjao 2 mjeseca s objasnjenjima koje ni dijete ne bi popusilo (zasto dimi, itd), izbjegavao me i tako to... Tako da visio sam ja 2 mjeseca dok ga nisam ulovio da bar pogleda i "promijeni" karike. Pa kad je uz to i jos nesto usrao (uvaljao mi neke dizne lose bezveze i jos par sranja) pa sam ga opet lovio i bla bla, sam jednostavno odlucio vise ne ici njemu (auto je radio koliko toliko "ok") jer mi moze samo jos vise usrat auto. Sto mu mogu, lovu sam dao, racun naravno nemam i bok. Mogu ja jedino razbit, ali to na autu ne mijenja situaciju nimalo. Mislio sam si da ce ovako nesto i bit s motorom ubrzo, ali ipak je postojala nada :lol:

 

Vec sam o njemu pisao na hrawebu, zove se Goran Markovic, radio je u Sopicu (Suzuki), sad mislim da radi u toyoti. Fusa (doslovno) doma u Brdovcu. Sumnjam da ce ikom s foruma to nes znacit, ali eto kad se vec pita... Nisam njemu bezveze isao, puno ljudi ga je "preporucilo", jednom decku prije mene je na swiftu napravio dobro generalku, ali na kraju se ispostavilo da nije samo mene zajebo...

Edited by Outlaw
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...