Jump to content

kako preispitat commonrail diznu dok je na motoru?!


Recommended Posts

imam opel comba 1.7 cdti koji je jednak kao u corsi, 74kw, i iima denso dizne. napravio sam generalno jer je jedna dizna puštala i napravila rupu na klipu, pošto je stalno zalijevala klip. dizne sam dao na testiranje, i majstor je rekao da može preispitati 3 stavke od 5, jer su to denso common-rail dizne za koje nema dovoljno sofisticiranu opremu. vratio sam te dizne gore, i auto lijepo i mirno radi, ništa ne knocka, niti nema nikakvih zvukova. sad me zanima, kako bih mogao provjeriti da je sa smjesom sve uredu, tj da provjerim da li su dizne ispravne ali sad dok su na motoru. majstor je od 4 dizne, rekao da je 1 bila otvorena, i to je ta koja je na cilindru puštala i ona je razlog kvara na motoru, a druga je bila samo blatna, ostale 2 su bile ispravne. on ih je počistio i na jednoj je promijenio uložak i kaže da su uredu...ali kako nemam previše dobrih iskustva sa tim majstorom, interesiram me da li se može po sastavu plina ili spajanjem na kompjuter vidit ako je sa autom sve ok, jer nebih htio da se ista star desi ponovo.

Link to comment
Share on other sites

ali nebih htio skidat dizne dole. inače kod ovog motora treba poklopac ventila skinut, i remen sa remenice itd...nije samo odvidat dizne kao kod nekih, zato bih htio provjerit ako se može kako dok su na motoru dok auto radi!?

nix, super filmić. mogao bih tako nešto probat izvest.

Link to comment
Share on other sites

ali nebih htio skidat dizne dole. inače kod ovog motora treba poklopac ventila skinut, i remen sa remenice itd...nije samo odvidat dizne kao kod nekih, zato bih htio provjerit ako se može kako dok su na motoru dok auto radi!?

nix, super filmić. mogao bih tako nešto probat izvest.

 

ma nakačiš 4 crijeva i pikneš u flašice...

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...