Jump to content

Clio 1.5 dci 82ks, 2003. ne pali


Recommended Posts

Remenica na bregastoj?

Ako se ne varam prijatelj ubacio u forda 1.4 tdci iz citroena, sve pase i isti simptomi ista greska, i kad je stavio remenicu s forda sve radi

Mislim da bi i kod tebe to moglo bit!

 

mislim da on ima ubacenu stariju radilicu od njegovog modela, mozda zubi nisu na istoj poziciji na TW od radilice

bregasta je onakva kakva je i bila do sad u motoru , a na nju je radio

Link to comment
Share on other sites

pa s novijeg modela je radilica,remenica je isto s novijeg ili stara?

 

kolega je na nekom peugeotu imao sličan problem,javljalo senzor bregaste i radilice,bila je različita remenica na staroj i novoj radilici,po remenici je poklapalo fazu,u stvarnosti nije bio motor u fazi

 

teoretski ako ubrizgavanje goriva se dogodi kad taj cilindar nema kompresiju možeš se slikat i nece motor sastavit vec onako veselo verglat bez ikakvih znakova života

 

nemam iskustva s dizelima ali ako ima struju na injektore i dovod goriva(to bi značilo da i čita kods ključa) jedino još što može biti je faza koju u biti i javlja

 

Ovo da auto ne želi upalit nakon što duže stoji,recimo kod lakirera,osobito ako je otvoren,tj prozori spušteni zna barem na hondama vlaga zavuči se u imobilizator...nakon što se stavi drugi ili stari osuši i vlaga izađe auto ponovno pali...cak neki ih upaljačem zagrijavaju :)

Edited by Vucko
Link to comment
Share on other sites

ubacena je radilica od novijeg godista.. no provjerili smo i rupe na radilici nisu zamaknute, usporedili zamasnjake novijeg i starijeg modela i sve je ok..

remenica bregaste i bregasta nisu mjenjane... samo radilica..

 

u principu sve ove varijante smo isporbali.. i dalje nis.. konetkori takodjer...

 

nemrem opisat koliko sam lud vise...

Link to comment
Share on other sites

taj 1.5 dci ce paliti cak i sa istekanim ili shebanim senzorom bregaste,skupit ce podatak od radilice.

tlak potrrbam za paljenje je oko 200 bara,sta ti imas...

gorivo na dizne ide ...faza dobra.,,,

probaj skinut usisnu i rokat start spreja direkt u usis dok vergla, neznam sta bi reka drugo...

Link to comment
Share on other sites

Upravo zanimljivo da sam morao guglati... :)

 

Pa sam našao podatak da DCI ima obrnuti redosljed cilindara, tj. #1 je skroz desni.....pretpostavljam da to meho zna, ali budući je glupa situacija, ajmo nabadati po svemu... :lol:

 

Svi Renaultovi motori imaju redosljed cilindara koji počinje od zamajca.

Link to comment
Share on other sites

Upravo zanimljivo da sam morao guglati... :)

 

Pa sam našao podatak da DCI ima obrnuti redosljed cilindara, tj. #1 je skroz desni.....pretpostavljam da to meho zna, ali budući je glupa situacija, ajmo nabadati po svemu... :lol:

 

to ti je na renolu normalno oni su naopaki narod :D

 

edit: hans me prestigo u dugom ljevom zavoju sa nutarnje strane :D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

sjetio me živčev topic na ovo.. :)

naime.. clio je upalio prosli petak... u ponedjeljak ga preuzeo....

uglavnom oksidirali su kontakti na ecu, postrugani su i auto upalio ko mina...

naime vec davno prije sam imao osjecaj da taj auto preglasno radi pogotovo kad sam cuo kako radi Rimin auto... sad nakon promjene letecih je to sasvim druga pjesma... :)

Link to comment
Share on other sites

Kaj sam ti odma reko ;)

 

hehe.. kaj je najbolje mi smo provjerili instalaciju i konektore na instalaciji, a meho me uvjeravao da su oni ocistili kontakte na ecu, no ispalo je da su ih ocistili tek 2-3 tjedna kasnije.. joj.. bolje da ne komentiram.. :D

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...