Jump to content

audi 2.8 30v V6 misterija


Recommended Posts

xxxx !

imam problem na tatinom autu koji me jako zbunjuje i ne mogu racionalno razmisljat !

radi se o audiju a8 2.8 30v v6.

auto tesko upali , iz 2. pokusaja radi dobro na leru , ali ako se malo pritisne gas , pocne trokirat i pucat na auspuh.

porastom tem. trokiranje je sve manje , ali ne nestane kod ubrzavanja !

moze se krenuti s autom ali normalna voznja nije bas moguca.

MOTOR NE BACA NIKAKVU GRESKU !

svjecice su crne ko noc i logicno je da za zaljeva s benzinom.

smatral sam da je senzora tem. pa sam kupio novi ! stvar se nije promjenila.

zamjenio sam lambda sonde , ali ni to nije utjecalo na poboljsanje !

ALI kada se prijeđe 1900rpm povuce normalno i ide puno bolje .. tu i tamo zna malo zaštucati u nekim višim obrtajima !

e a sad..

auto ima plin, kada se prebaci na plin, auto ide super i ne trokira, ne guši se i radi savrseno.

jeli mozda moguce da su dizne poštopane?

jesu li to simptomi?

 

hvala

Igor

Link to comment
Share on other sites

frende.. na plin ide savrseno !

na bengi me zajebava.

plinska mapa se neda stelati.. tako mi je receno jer je to VIALLE sustav .

 

fora je u tome kaj to traje vec neko vreme ali kad moj stari meni nist ne veli sve dok nije krajnje kriticno.. kaj ti ja sad znam od kad je to. mozda to traje par godina pa se postepeno pogoršavalo..

Link to comment
Share on other sites

Ivo.. da zaboravil sam napomenuti da sam prije par sati zamjnil FPR (uzel sam drugi s ispravnog auta) i stvar se nije promjenila !

sva creva su nova, zamjenjena prije par tjedni !

pumpa goriva je isto nova.. stara 6 mjeseci .

ocistil sam danas i MAF senzor...

Link to comment
Share on other sites

napravio je nekih 70tkm na plin !

 

evo danas friskih rezultata testiranja injektora.. bio sam kod covjeka na testu i dizne su ko da su jucer izasle iz ducana , pravilan spray , te svih 6 daje identicnu kolicinu benzina.

vrag mi nije dao mira isao sam probat zamjenit pumpu goriva.. ista stvar , auto i dalje trokira !

na plin sve savrseno , a benzin banana!

filter goriva sam zamjenio negde na proljece.. u glavnom nema ni 5tkm!

nista mi ne pada na pamet!

kaj da delam?

 

opet sam na pocetku.. ocajan !

Link to comment
Share on other sites

da forsiramo ga vec danima samo na bengu.. tako mi ga je zao ali moram.. ne bi li se slucajno usudio bacit koju gresku.

 

jel moguce da je do svijecica problem.. mislim jedino one nisu nove. ali onda bi i na plin zajebaval.

neznam.. blehečem gluposti vec od toliko nelogićnosti !

samo mi nemojte reci da bi problem mogao biti zbog zadnje leve gume koja malo pušta, jer cu i to ici provjeriti samo da resim problem ! :D

Link to comment
Share on other sites

da forsiramo ga vec danima samo na bengu.. tako mi ga je zao ali moram.. ne bi li se slucajno usudio bacit koju gresku.

 

jel moguce da je do svijecica problem.. mislim jedino one nisu nove. ali onda bi i na plin zajebaval.

neznam.. blehečem gluposti vec od toliko nelogićnosti !

samo mi nemojte reci da bi problem mogao biti zbog zadnje leve gume koja malo pušta, jer cu i to ici provjeriti samo da resim problem ! :D

 

Za plin ti treba dosta slabija iskra nego za benzin.

Link to comment
Share on other sites

Ako se ne varam taj motor ima varijabilnu geometriju u plenumu. Ista je aktuirana vakuumom i znaju se potrositi neke plastikice unutra i onda se plenum ne zakrece... Daj baci oko na to i vidi da nije do toga.

 

Svijecice, kao sto su decki rekli su isto bitan faktor. Frend je imao isti motor i sa denso iridium je imao jako puno problema. Originalne svijecice su radile bolje... Mogao bi ga pitati koje su svijecice bile u igri.

 

Provjeri te stvari pa javi.

Link to comment
Share on other sites

velis FIRE.. za plin je potrebna slabija iskra nego za bengu? pa postoji i ta mogucnost da su svjecice slabe , pa mu je plin lakse upalit nego bengu.. ovdje kod mene su bas u pitanju DENSO IRIDIUM :(

mislim dobro su radile , taj problem nam se poceo javljat intenzivno prije par tjedana, valjda im je dosao kraj !

 

Vucko .. to mi je bila jedna od prvih sumlji , pa sam isao to provjerit i svih 6 kuca identicno s identicnim razmacima ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...