Jump to content

Focus Lpg - puknuta usisna grana


Recommended Posts

Dakle Focus - 2007 god, plin od pocetka 130 k km ,

 

Jucer vozim se normalno po gradu i na semaforu skuzim da mi je kocnica tvrda i da je moram dobro stisnuti kako bi stao , stanem u stranu motor ludi sa okretajima i nekad "pukne" ugasio sve i dignuo haubu nisam nista skuyio dok opet nisam upalio , dakle kako on ima usisnu plasticnu a ovi instalateri plina su uvrnuli plinsku instalaciju jednim vijkom u tu granu taj vijak se otkinuo i pokupio komadic usisne sa sobom pa sad imam rupu cca 5 mm sa 5 mm u usisnoj i auto neradi kako treba ... kako se zatrese motor nekad se vrati ta instalacija na mjesto pa i radi nekako ok ... dakle dok to drzim rukom motor radi relativno normalno ....

 

Znam da ako neko smece tu upadne jebat cu motor totalno pa me zanima mogu li nekako privremeno "zalijepiti" rupu do majstora di bi granu promijenio ... problem je sto je auto sad u Bosni a nevjerujem da cu to tamo rijesavati ...

 

I jos jedna stvar , zasto se to uopce dogodilo ? nisu to trebali tu zavrnuti zbog plastike ili je neki vec problem ?

Link to comment
Share on other sites

Evo ga ,

 

Kako je auto u Bosni ostao nasao sam tamo "majstora"(masjtor pod navodnike jer je prijatelj koji je automehanicar ali neradi i nema svoju radionu) koji je skinuo granu i on i ja sjeli u auto osli u Sarajevo pojeli cevape i kupili novu za cca 90 € ..

 

Kako se on nista ne kuzi u plin a meni je sve hitno hitno bilo samo smo namontirali novu granu i sve isprobali sad sve super radi ... Cak mi motor ima "mirniji" rad obrtaja ....

 

 

E sad zanima me moram li opet ici na atest jer "vadim" plin ? i MOze li se instalacija prodati nekome te koja je realna cijena ? inace je landi renzo ugradjen kod ovlastenog uredan plin .

 

Da smo nacisto, na plin sam presao cca 120 k km i ja zadovoljan otplatio sam ga te da ostajem u Hr definitivno bi ga "vratio" u auto. No ja u nedjelju putujem na rad u Irsku (nadam se dozivotni) pa cu ostaviti auto mami koja ce ga voziti na posao 4-5 km dnevno pa joj ni plin ne znaci nista ....

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...