Jump to content

Izrada zupcanika gdje?


Bartol

Recommended Posts

...ili ne :)

 

Radi se svasta kada ima vremena bilo da je plastika

getriba.jpg

 

Bilo da je "metalno"

picture010ec.jpg

 

picture013aw.jpg

 

...i sve sami napravimo osim termicke obrade!

 

Kose zube nemozemo raditi jer za njih nemamo alata :)

 

ajd ovo plasticno, al s ovim metalnim se salis ... ili to je vama mjenjac ?!?!?!?

Link to comment
Share on other sites

Ovo je getriba iz hobija napravljena da vidimo dali ju mozemo napraviti, nista niti manje niti vise od toga :)

 

Dali je getriba radila, je i to uredno! Dali je getriba riknula, je i to sada vecinu ovdje sigurno cini sretnima :D

Edited by Maverick
Link to comment
Share on other sites

Rade sve vrste zupčanika. Toplinsku obradu im netko drugi radi...........

 

http://www.wlw.hr/hr/CompanyInfo/0051355474/strojna-obrada-metala-vl-zvonimir-lendrec.aspx

 

@Maverick, Svaka čast na trudu...............meni se zavrtjelo u glavi čim sam samo išao razmišljat kak konvertirati običnu getribu u dog box.............stajao sam ispred panka nad raskopanim piramidama i rekao sam sebi(yebo ti to, preveč posla,bolje da si ju kupim :D)

Edited by DavorB
Link to comment
Share on other sites

ne nego zalosnima, jer ovdje je toliko neznanja a toliko vremena i truda ulozeno .....

 

Ovdje nije problem prihvatiti konstruktivnu kritiku (što je više puta kroz ovaj topic spomenuto), nego je problem što se bezobrazni i nekonstruktivni postovi ne brišu i ne sankcioniraju u startu nego to gotovo uvijek prerasta u dramu.

 

Čisti primjer tome je sada nedavno predstavljanje Supre i usporedba sa Civicom?! Ispljuvana je Supra na kraju bez obzira što je fino, uredno i pedantno složena sa komponentama koje 90% ljudi ovdje na forumu može samo sanjati i gledati na internetu.

 

Drugi problem su dvostruka mjerila jer su npr. cijevi od kanalizacije kao „CAI“ na Hondi super rješenje za male novce i još na 5 strana se dobije objašnjenje kako je to super sa aspekta (ne)zagrijavanja i odvodnje temperature usisnog zraka, a na nekoj drugoj marki je to „komponenta za govno na govnu od auta“.

 

Većina slaže aute iz osobnog hobija, gušta i koliko kada financijski mogu i nije im sila da ih pljuje netko kome je vrednovanje „kvalitete“ slaganja samo u marki koja se slaže i u kupljenim/brendiranim komponentama…, a to se ovdje često dešava.

 

Otvorim nove postove danas i imam 40-ak topica u kojima se nešto pisalo, od toga su samo 4 gdje se nešto tipka o projektima auta, a nije da se auti ne slažu nego samo većina ne želi trošiti vrijeme i živce na one koji nemaju konstruktivnu kritiku/savjet nego su samo zadojeni u nekom pogledu.

 

Osobno sam predstavio jedan od četiri auta koje sam do sada imao uz to da su svi bili prerade sa N/A na turbo ili kompresor (250-310KS) i od toga 2 atestirana u CVH.

Ne smetaju me komentari koji su tipa „krivo si napravio ispušnu granu i trebao bi ju složiti tako i tako“ ili „bolje ti je OCC spojiti na drugi način…itd.itd“ (navodim samo primjere)

Nego me smetaju komentari tipa „*ebote tko je vidio ulagati u to smeće od auta“ ili „bolje da si slagao Golfa nego to…“ ili „Fućkaš Supru kada je Civic sa Youtubea brži od nje?!“ itd.

Upravo ovi drugi budu u 90% slučajeva rekli da neznaš prihvatiti „konstruktivnu“ kritiku.

 

nemam pojma o slaganju getribe i kako bi trebali biti posloženi zupčanici pa ne mogu pridonijeti sa konstruktivnom kritikom, ali mi se čini da su ova dva posta povezana.

Link to comment
Share on other sites

Uopce vam nije nista lose rekao, strojna je skupa pogotovo na takvim složenijim dijelovima.

 

Nema smisla da je jedan zupcanik širi il uži od svog para.... za pocetak...

masa komponenti...

 

 

mogli ste crtat u CAD-u bilo bi puno jeftinije

Link to comment
Share on other sites

Nisam zlonamjerno shvatio Dominikov komentar, sve sto je napisao realno stoji :)

Kada se potrudi moze on biti opak generalno (jos sam dobro prosao) :D

 

Stavio sam sto smo napravili, volja je bila tu, otislo je i nesto novaca, hrpa vremena… i na kraju rezultat zbog neiskustva i evidentno nedovoljnog znanja na tom podrucju nije bio onakav kakvom smo se nadali :)

 

Nismo odustali od proizvodnje dogboxa i kada ponovo krenemo u to ozbiljnije budemo pristupili „problemu“ ali za sada je to u drugom planu :)

Link to comment
Share on other sites

za probe isl ja mogu isprintati komade da se vidi dal paše, tak da znate..

 

dakle napominjem mogu isprintati ZA PROBU da se vidi kak stoje stvari prije nego se upustite u neku investiciju sa skupim materijalima...

 

konkretno takve zupčanike bez po muke

Edited by woo
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...