Jump to content

NANO tehnologija - magla ili revolucija?!?


Recommended Posts

http://www.nano-tech.hr - Ponuda proizvoda baziranih na nano tehnologiji...

 

Stalno cujem od raznih ljudi da kemija bazirana na nano tehnologiji funkcionira savrseno, ali eto nisam nikada imao prilike uvjeriti se u to vlastitim ocima...

Mene zanima kakva su vasa iskustva...

 

Ja recimo imam dva velika problema s brisacima na sajbi...

Prvi problem jest kad brisaci pri laganoj kisi konstantno struzu o staklo, mislio sam da je problem u starosti brisaca, no kada sam stavio nove Bosh grafitne brisace nista se nije promjenilo. Prije tjedan dana sam opet promjenio brisace i uzeo neke noname isto grafitne ali opet mi struzu pri laganoj kisici, dok otac na svom autu nema problema...

Provjerio sam federe i nosace brisaca sve je u redu...

 

Za drugi problem nisam ni sam siguran o cemu se radi... Kada mi brisac obrise staklo ostane neki trag oko 1 sekunde, kao nekakva maglica. Stvar je vrlo iritantna i kad brisaci brzo rade vidljivost je jako losa jer to gotovo da ne nestaje... Dugo sam razmisljao i jedino sto mi pada na pamet je da je to nuspojava od voskanja automobila u self service praonama...

Sumljivo mi je tim vise sto su nedavno na tim istim praonama stavili upozorenje da nije preporucljivo voskati stakla sajbe... Zna li neko vise o tome?

 

I za kraj zanima me ukoliko bi stavio tu nano tekucinu na stakla bi li mi to sta pomoglo brisacima. Jer po ovome sto oni kazu izgleda da bi? Da li je itko osjetio da brisaci lakse klize?

E da, kako se ta nanotekucina ponasa u kombinaciji s voskom? Jer ja imam obicaj voskat auto svako 2-3 put kada ga perem, a nemoguce je izbjeci prskanje po staklu sajbe koliko se god pojedinac trudio...

 

Jos ako iko zna gdje toga ima za kupit i po kojim cijenama... Te koju marku preporucate...

 

Unaprijed hvala na odgovorima ;)

Edited by Xedos
Link to comment
Share on other sites

za ovo kaj ti ostaje trag, kupi u getrou od mafre odmascivac industrijski. crna boca od litru, oko 50kn je... stavis u omjeru od 1/3 u bocu od pol litre s vodom i pospricas po sajbi, operes spuzvicom i rijesis se tragova... to ti je nesto masno na sajbi i s tim odmastis.. i imas super cistu sajbu :) ja to radim tu i tamo na svojim autima... inace to ti je od praona ili necega, kad spricas onaj vosak po autu, onda naravno i po sajbi i sjebes ustvari sajbu s tim jer ti ostaju tragovi...

Link to comment
Share on other sites

ti tragovi ti ostaju od voska, tako je i meni svaki put kad operem auto(ne perem ga cesto pa znam da je od toga :lol:)

nakon pranja samo operes staklo sa kakvim sprejom za pranje stakla i rijesen problem :)

a te nano tekucine...

probao mi je kolega bio to, kaze da se dosta vidi efekt, voda pada sa stakla, skoro pa ti ne trebaju brisaci :)

Link to comment
Share on other sites

ja i Foggy smo sad na Essen motor showu gledali nekog lika kojeg vidjam vec godinama na tom showu sa nekim proizvodima nano tehnologije i lik svasta napravi sa sajbom i zbilja jebeno to izgleda... bio neki popost na cijelu paletu proizvoda pa sam uzeo ali nikako da nanesem...

 

ali ono sto sam vidio na demonstraciji, fakat ono, brija :lol::lol:

 

.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...