Jump to content

pjenast cep


Recommended Posts

Evo... bacio sam oko na mamin audi a3 da nalijem ulja, jer on voli si malo popiti...

 

Pa sam se malko zacudio kad sam otvorio poklopac.. e sad znaci radi se o a3 1.6 2001 god... ima 85000km....

 

znaci ili curi negdje rashadna tekucina u motor ili se je desila kondezacja vode posto je vani hladno... posto mi ne gubi rashadnu tekucinu barem nisam primjetio... dali je uspio bas napraviti pjenu na cepu od kondezacije????

 

i malo mi je cudno da je za cca 8000-9tkm popio 1l ulja a auto ne dimi, niti baca plavo, niti kad je hladan i kad se upali... motor je cist ko suza tako da dihtung nije... e sad jel to normalno... znam da ti motori vole popiti ulja ali bas toliko mi je malo cudno... mozda radi zime??? ulje je 5w40 mislim Valvoline...

 

i jos jedna stvar cuju se malo hidro podizaci ventila dok se ulje valjda ne zagrije i dok se dobro ne podmazu... dali je to zbog gradacije ulja jer mi se sa time i nije bas za zezat... makar znam da oni tako rade i po 200tkm...

Link to comment
Share on other sites

zuckasto bijele boje...

nista ne dimi kad maknem cep... niti kroz cjevcicu za kontrolu ulja...

sad sam ocistio cep sa krpom pa cu vidjeti dali ce opet nabacat pjene.. cudno mi je jer bi se od kondezacije samo trebala voda skupit na cepu... nebi trebalo biti pjene...

 

morat cu promjeniti ulje, i staviti 10w40 ili tako nesto jer mi se cini da je ovo full sinteticko malo presalbo za njega... puno pije... a i cuju se hidro podizaci... jedino kod full sintetike mi je dobro sto ga mjenjam na 20tkm na svom autu jer su bi tako preporucili i u baoticu... da netreba prije...

Edited by ToMMeK
Link to comment
Share on other sites

20tkm na svom autu jer su bi tako preporucili i u baoticu... da netreba prije...

 

 

U tako duge intervale izmjene ulja ne vjerujem da su dobre za motor ;) mozda tu lezi kakav problem koliko ti je to ulje u autu? tj staro

Link to comment
Share on other sites

Pa u čem je problem da ti je popio litru na 8000 ? Pa to je normalno skroz

 

Evo od cure frendica otpremila Astru GTC 1.6 na generalku na 60000, pio litru na 800km, nikad pažen, uvjek klan od trenutka paljenja. Kaže da je mislila da se novi motori ne moraju pazit nit razrađivat :lol:

Edited by Mario_S3
Link to comment
Share on other sites

malo mi je cudno da popije tolko ulja, ali ne dimi nigdje ne curi niti ne kapa... da auto je vozen na kratkim relacijama i to cca 3 km svaki dan po 2 puta... dosad bio u njemu total od 160kn litra.... ovo je dosta losije...

 

20.000km je normalna izmjena ulja na fill sintetici... cito dosta o tome, a i pito prijatelja koji radi u servisu u baoticu i od frenda frenda koji je u zubaku... imam auto doma sa 300tkm i o 0km je mjenjano ulje tim intervalom pa je kompresija na svim cilindrima 9.5-9.8 od 10....

 

ulje je staro 2mj i ima 4.000km....

Edited by ToMMeK
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...