Jump to content

Climatronic pitanje


Recommended Posts

Imam pitanje vezano za Climatronic u Passatu međuliniji.

 

Radi se o tome da zimi e palim klimu jer nema smisla, odnosno, koristim ju samo ljeti dok je vruće i treba hladiti.

Ima 3 moda rada, potpuno automatsko sa klimom, klima ali po mojim željama gdje će puhati, jačina itd, i ECON gdje ne radi klima nego radi kao da nema klimu.

 

Problem je taj šta trenutno ne trebam klimu i ja upalim ECON i sve 5 grije, nema problema, ali kad ugasim auto i stoji duže od sat - dva, prilikom paljenja, se aktivira mod sa klimom, te svaki put kad palim auto a stoji duže od recimo dva sata, moram gasiti klimu.

 

Ako stoji sat ili manje, ostane u ECON modu, znači, prebaci samo kad stoji duže vrijeme.

 

Kako ga "zaključati" u ECON modu sad dok je zima jer nisam baš primjetio da sa klimom brže grije.

 

Jel uopće klima u autu može grijati dok je motor hladan?

 

Hvala.

Link to comment
Share on other sites

To su ti auto postavke setirane od samog proizvođača tako da tu teško što možeš napraviti.

 

Po ljeti da te rashladi pali klimu automatski a po zimi da ti odmagli šajbe i pomogne kod skidanja leda iako ga možda ni nema na šajbi.

Link to comment
Share on other sites

Međulinija je?

 

Meni na 3CC radi econ, dakle ako ga ugasim i ostavim tako dva dana, čim ga upalim stoji ista temperatura kao kad sam ga ugasio, i econ. Klimu po zimi "palim" samo kad se počne maglit (rijetko kada) ali ipak je moguće, i za čas odmagli sve.

 

Dakle ne onaj "max" na šoferšajbu nego samo upalim AC i puuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuno brže odmagli, znači kompresor radi? :)

 

Al u većini slučajeva je auto 22st, i econ. Super kombinacija.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...