Jump to content

T: Autoservis


msporis

Recommended Posts

cijena radnog sata u 4+ akciji u ovlaštenom škoda servisu je 120kn+pdv, tako da niste baš jeftini.

Sad kad krenu inspekcije zaštite okoliša pola takvih servisa će zatvoriti jer uopće ne ispunjavaju minimalne tehničke uvjete za servise, od (ne)ugrađenih separatora,zbrinjavanju otpada, grijanju na staro ulje itd.. koji itekako opterećuju poslovanje onih koji se drže takvih pravila igre.

A da ne pričam o izdavanju svakog 20 računa i prijave radnika na minimalac te isplate ostatka plaće na ruke.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 60
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

pa nije cijena radnog sata presudna već i dijelova te same kvalitete usluge a vjeruj da se SVI žale na ovl.servise.

imam separator i sve navedeno, zbrinjavanje krpa i podloga, starog željeza, filtera, ulja, akumulatora.

grijemo se na centralno plinsko kad je potrebno jer garaža ima pre-dobru izolaciju i po ljeti je fini hlad a po zimi ugrijano.

još su iznad nas 4 stana u renti tako da je izolirano na sve strane.

minimalac je normalna stvar a račune izdajem pod obavezno jer smo mlada firma i 20kkn moram imati na računu mjesečno da bi bio na nuli (najam, režije, idr..)

radne naloge redovito te priloženi uz svaki račun.

i tak.. nije sve savršeno ali se trudimo i ako već žele srat pa zatvoriti firmu koja se i otvorila da bi radila, plaćala porez, zapošljavala djelatnike bez poticaja.. onda nek se steraju u pak.

imam ja i drugih opcija u životu.. nije mi baš preša da moram biti pošto-poto vlasnik autoservisa, ali kad već jesam onda barem da budem među najboljima.

Edited by Ozy
Link to comment
Share on other sites

@Ozy; rekao si 160kn za izmjenu sve 4 gume. Da li to znači izmjena svih dimenzija guma ili? Možda nisam dobro postavio pitanje jer obično su cijene različite za 13" pa za colažu do 15" pa do 17" pa čelična pa je alu felga još skuplja itd itd valjda me kužiš. Znači ne pitam sad za nikakvu egzotiku već za recimo 205/55/R16 na alu felge.

 

I reci mi koliko naplaćuješ uslugu zamjene kočionih pločica? Cijena za par i za komplet prednje + zadnje? Koliko je obično vremena potrebno za taj zahvat (recimo da li se to izmjeni za sat-sat i po' ili)? Imaš li možda na lageru kakave pločie za Focus mk2 recimo ATE i sl.?

Link to comment
Share on other sites

@Ozy; rekao si 160kn za izmjenu sve 4 gume. Da li to znači izmjena svih dimenzija guma ili? Možda nisam dobro postavio pitanje jer obično su cijene različite za 13" pa za colažu do 15" pa do 17" pa čelična pa je alu felga još skuplja itd itd valjda me kužiš. Znači ne pitam sad za nikakvu egzotiku već za recimo 205/55/R16 na alu felge.

 

I reci mi koliko naplaćuješ uslugu zamjene kočionih pločica? Cijena za par i za komplet prednje + zadnje? Koliko je obično vremena potrebno za taj zahvat (recimo da li se to izmjeni za sat-sat i po' ili)? Imaš li možda na lageru kakave pločie za Focus mk2 recimo ATE i sl.?

 

Plocice si zamijenis sam za 20 min ak je sve ok..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Msporis a Igor-tdi sa foruma? Mislim da si bio vec kod njega

 

hvala kume na preporuci ali forumašima mehaniku ne radim.nemam ništa protiv da netko gleda dok radim ali kad mi počnu ja na forumu pročitao da to treba ovako a ne tako kako ti radiš,to mi se ne sluša.

 

lakiranje,manji karamboli i varenje plastike da ali mehaniku radim samo ljudima koji ne čitaju kako se čep kartera skida na forumu.

Link to comment
Share on other sites

@Ozy; rekao si 160kn za izmjenu sve 4 gume. Da li to znači izmjena svih dimenzija guma ili? Možda nisam dobro postavio pitanje jer obično su cijene različite za 13" pa za colažu do 15" pa do 17" pa čelična pa je alu felga još skuplja itd itd valjda me kužiš. Znači ne pitam sad za nikakvu egzotiku već za recimo 205/55/R16 na alu felge.

 

I reci mi koliko naplaćuješ uslugu zamjene kočionih pločica? Cijena za par i za komplet prednje + zadnje? Koliko je obično vremena potrebno za taj zahvat (recimo da li se to izmjeni za sat-sat i po' ili)? Imaš li možda na lageru kakave pločie za Focus mk2 recimo ATE i sl.?

tek sad ovo vidim..

da, 160kn je za sve osim za zayebbane tipa rft, isl.

Link to comment
Share on other sites

Moja topla preporuka za Beliniće. Radila servis u srijedu, ostavila auto, pokupila ga za par sati i sve je bilo i više nego korektno. Cijena totalno pristupačna.

Još sam pitala da li treba išta drugo promijeniti na autu, iskreno su mi rekli da ne treba i meni osobno je to sasvim dovoljno jer mi je jasno da me ne žele oderati na cijeni i sa nekim izmišljenim promjenama dijelova. :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

meni osobno ne smeta kad musterija stoji pored mene kada mu se nesto radi...ali smeta čekiću.LOL. iako sam siguran da je tu po zakonu nezaposlenima ulaz zabranjen,ali ko ga jebe ovo je hrvatska, kradu svi pa ljudi neviruju vise nikome.

 

napravio sam im sank koji mi je ujedno odvojio i sve rotacijske strojeve od pristupa nezaposlenima,aparat za kavu,par pepaljara i casopisa. metar i po od dizalice i metar od kanala. pa nek sjede i gledaju jer bilo je i prolivanja uljem musterije i letanja alata 1cm od glave itd.sve stare dijelove dobiju na uvid sa objasnjenjem kako i zasto se trebaju mjenjat,sve racune dijelova crno na bijelo ,cak i ispis s dijagnostike da imaju koje su greske bile i kada su izbrisane/otklonjene, grafove faze,kolicine ubrizgavanja itd..

 

 

koliko znam ,vecini mestara smeta kad mu se musterija nadviruje i zvirka pod autom zajedno s njim...mene osobno boli kita ,samo da mu ne smrdi previse iz usta dok mi je za vratom.

Edited by Mexx
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...