Jump to content

Kupnja ulja: ulja direkt, kupi ulje itd


Recommended Posts

Korisno je tebi ako imaš velike marže, ako radiš sa nikakvim maržama tj. na obrtaj i preprodavanje svega i svačega, onda si u žešćoj pušioni ak nemaš PDV, jer onih 230.000 prihoda prijeđeš sam tak. PDV sustav je naravno koristan ako si preprodavač ili posrednik u trgovini, ali ako onaj kome prodaš to isto ne prodaje dalje, onda si mu napravio korist sa tim što nemaš PDV jer si on taj cijeli račun može prikazati kao trošak. Uglavnom, svatko ima svoju računicu, ako imaš maloprodaju nečeg što sam proizvodiš ili uvoziš, sustav bez PDV-a je super jer možeš imati veće marže i veći dohodak na tih 230.000 prihoda, ako imaš veleprodaju, onda ti to nikako ne drži vodu jer je većina tvojih klijenata u sustavu PDV-a + što 230.000 prijeđeš vrlo brzo pa i tako moraš ući u PDV. Najbolje je imati oboje pa kombiniraš.

Edited by Mario_S3
Link to comment
Share on other sites

2 Robi_ck> nemoj krivo ljude upućivati. Ti si popušio jer si vjerojatno to ulje dalje preprodao, te si poslije skužio da si ga prodao ispod nabavne cijene, jer si u njega morao uračunati PDV a ulazni račun ga nije imao. Osim ako si ga prodao sa 26%+ maržom, onda si nešto i zaradio. Tvoja greška. Da si 100 litara uzeo za svoje potrebe, onda bi ti kompletan račun bio prikazan kao trošak, te bi na kraju godine zbog toga platio manji porez na dobit i manje bi izdvojio za ostale državne pizdarije.

Edited by Mario_S3
Link to comment
Share on other sites

2 Robi_ck> nemoj krivo ljude upućivati. Ti si popušio jer si vjerojatno to ulje dalje preprodao, te si poslije skužio da si ga prodao ispod nabavne cijene, jer si u njega morao uračunati PDV a ulazni račun ga nije imao. Osim ako si ga prodao sa 26%+ maržom, onda si nešto i zaradio. Tvoja greška. Da si 100 litara uzeo za svoje potrebe, onda bi ti kompletan račun bio prikazan kao trošak, te bi na kraju godine zbog toga platio manji porez na dobit i manje bi izdvojio za ostale državne pizdarije.

 

 

Pa prodao sam ga dalje da tj ugradio, upravo iz razloga sto nisu u sustavu pdv-a su im i cijene toliko niske. I ja imam dvije firme jedna je u sustavu pdv-a druga jos nije ali kada izdam racun iz ove koja nije u sustavu pa cak i na logo-u imam navedeno da nisam u sustavu a oni to nemaju, cak sute ko p...

Eto samo to me naljutilo u citvoj prici oko ulja direkt.

Link to comment
Share on other sites

Ovo da nemaju navedeno da nisu u sustavu je protuzakonito! Inace nisam ni ja u PDV-u al posteno kazem svakome tko zeli na firmu kupiti malo vise toga, pa da slucajno ne bi dalje preprodavao jer mora uracunati pdv u cijenu.

Edited by Mario_S3
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...