Jump to content

VN Bahrein 2014


Veky

Recommended Posts

Kako to da nitko nije do sad otvorio topic?!?

 

Jebote, kakva fenomenalna trka, Mercedesi dominirali! Stvorili 45 sec prednosti, pa se dogodio safety car pa zadnjih 10 krugova opet stvorili 24 sekundi prednosti!

 

5/5.

Edited by Veky
Link to comment
Share on other sites

eto onda da malo i tu :gossip:

 

Mislim da je ovo prva utrka u kojoj je Mercedes pokazao sve karte, zapravo sve sto sad ima jer mnogima dolazi hrpa dijelova u Kinu i onda cuda za Spanjolsku i testiranja poslije toga.

 

Po brzini poslije SC se cisto vidi da je Merc 2 sekunde brzi od ostatka odnosno od ekipa kao Force India i Williams koji su pogonjeni istim motorima i to je jasno kao dan, sad realno je jasno da Ferrarijevi i Renaultovi motori su znacajno slabiji od Merca sto se vidi recimo da je Ferrari cesto bio sitting duck za Force Indiju tijekom cijele utrke i zaobilazili su ih bez beda da bi ih na kraju kocili. I dalje mislim da je Renault najslabiji motor ali da je puno manja razlika izmedu njih i Ferrarija nego Ferrarija i Mercedesa, no zato je Newey opet napravio cudo od aerodinamike. Vidjelo se da je Ricciardo brzi od obje Force Indije samo kaj mu je tesko preticati i da ful mi je drago kaj je nasapunao Vettela i da barem nastavi tako :D

 

Odnosi snaga Mercedes jedno sec i pol ispred Red Bulla onda je skupina Williams, Force Indija i Ferrari na oko 2 sec i tek onda svi ostali naravno to je cista brzina po krugovima a ne sve skupa sa strategijama

 

Zao mi je Kimija koji se muci u Ferrariju i nadam se da ce sve sjesti na svoje mijesto te da ce pokazati ALonsu kako se vozi, isto vrijedi za Ricciarda iako on to vec pokazuje Vettelu :D a za ocekivati je da ce Mercedesi ovu sezonu uzeti vrlo lako cak bi se dao okladiti da ce osvojiti barem 16-17 utrka ako ne i sve. Imaju najbolji motor, aerodinamika je tu negdje s Red Bullom, dva vrhunska vozaca, nemaju djecjih bolesti na bolidu i vjerojatno najjaci tim od svih

 

Ako ce nekog zanimati malo detaljnije ovo je cudo od prikaza i vidi se koliko su mercedesi bjezali ostatku usprkos izravnoj borbi za pozicije

http://www.f1fanatic.co.uk/2014/04/06/2014-bahrain-grand-prix-lap-times-fastest-laps/

Link to comment
Share on other sites

Gledao sam trku i kvalifikacije, odlična trka, da bar hoće više puta safety car na stazu :)

 

A ova dominacija Mercedesa je već presmiješna, nakon odlaska Safety cara, u samo 2 kruga su napravili 2 sec prednosti, prestrašno

Link to comment
Share on other sites

Gledao sam trku i kvalifikacije, odlična trka, da bar hoće više puta safety car na stazu :)

 

A ova dominacija Mercedesa je već presmiješna, nakon odlaska Safety cara, u samo 2 kruga su napravili 2 sec prednosti, prestrašno

 

Pogledaj link koji sam dao, ja sam pao na guzicu kad sam zapravo vidio koliko je razlika, pri 5 krugova poslije SC

 

Vremena krugova u sekundama

Hamilton.............Perez

98.04.................100.74

97.31.................100.06

97.11.................99.8

97.66.................99.81

96.86.................100.03

 

Strasno :eek:

Edited by File
Link to comment
Share on other sites

ma ja ne mogu gledati vise te jadne trokolice kako trokiraju po stazi, unistilo mi je sav dozivljaj formule, uzas.

 

i jos jadnije, taj bahrein, jebes stazu gdje ima 2000 gledatelja sve skupa, prazna staza, sterilna dosadna katastrofa.

 

meni je ovo ocaj totalni.

 

Mogu ic slobodno gledat onda Formulu3, 3000, ili kakve sve budget formulice postoje, em se bolje cuju, vise se pretjecu, vise se razbijaju. :lol:

Edited by Gabre
Link to comment
Share on other sites

Uskoro će riješiti problem sa zvukom i to je to. Prva utrka 2014 je bila užasno dosadna i mislio sam da ne gledam ovu seznou, ali već sljedeće dvije su debelo popravile dojam, jedna čekam next race :)

Link to comment
Share on other sites

Onima kojima je mercova dominacija smijesna, svrsavali su rrdom na ferrarijevu dominaciju pocetkom milenija, kad je medju ostalim politika bila takva da se uz dobrog vozaca postavi i jedan osrednji, i za svaki mu se slucaj jasno i glasno zabrani boriti se s momcadskim kolegom, kamoli biti ispred. Merc vec goooodinama radi najbolji posao u pogledu motora, samo su ostali (pogotovo renfault) debelo profitirali s engine freeze-om. Bilo je vec i vrijeme da budu nagradjeni za svoj rad.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...