Jump to content

Mazda CX7 2.3t ulje


Recommended Posts

I u 6 MPS :) (samo sta je na CX7 malko drukciji turbo)

Ja stavio 5w30 Motul 300V, ali, ukoliko imas "smoking turbo" tvorniski problem ( a ima ih masu) onda treba ici na 10W + restriktor.

Uglavnom, najvise mu pasu americka i japanska ulja i naravno Motul. (Eneos sustina, Amsoil, Rotella, Redline...)

Edited by jucca
Link to comment
Share on other sites

P.S.

Mora bit visoko kvaliteno ulje, ima neka caka u ovima gore sto sam ti nabrojao, imaju neki aditiv ili sl. (zaboravio sam tocno sto, to sam prije istrazivao), uglavnom, direct injection=fuel dilution tj. gorivo u ulju, i onda ti se sa neodgovarajucim uljem, samo ulje puno razrijedi.

Link to comment
Share on other sites

Što je to "smoking turbo" problem?

Auto je od sestre, koliko znam nema nikakvih problema, ima oko 100k km, potrošnja je oko 13l gradske, jedino zna malo zacukivati jedva primjetno, ali zato ide sad na temeljiti servis...prošli je odrađen u Mazdi Jurković

Link to comment
Share on other sites

P.S.

Mora bit visoko kvaliteno ulje, ima neka caka u ovima gore sto sam ti nabrojao, imaju neki aditiv ili sl. (zaboravio sam tocno sto, to sam prije istrazivao), uglavnom, direct injection=fuel dilution tj. gorivo u ulju, i onda ti se sa neodgovarajucim uljem, samo ulje puno razrijedi.

Od diletacije ulja pate dizeli sa dpf filterima sto je posljedica regeneracije istoga.

Da je moj auto stavio bih ovo: https://www.motul.com/us/en-US/products/oils-lubricants?f%5Brange%5D=25&f%5Bviscosity%5D=44

Link to comment
Share on other sites

Što je to "smoking turbo" problem?

Auto je od sestre, koliko znam nema nikakvih problema, ima oko 100k km, potrošnja je oko 13l gradske, jedino zna malo zacukivati jedva primjetno, ali zato ide sad na temeljiti servis...prošli je odrađen u Mazdi Jurković

 

Ostavi ga na leru jedno 5-10minuta, aki ne zadimi bijelo, dobro je :)

Neki su pogodjeni s ovim problemom, neki ne. Meni se pojavio tek nakon sto sam mu skinio katove i stavio 3" turbo back.

Pogledaj lanac obavezno, VVT sistem (ni slucajno kupovat u Mazde, 2000kn ti je samo lanac, dok je mene cijeli kit VVT+lanac+brtve i jos neke pizdarije ispalo 200$ novo iz USA), donji nosac motora, mislim da je rjesen problem sa zadnjim nosacem zadnjeg diffa na CX7, ali svejedno nek provjeri. Na MPS6 je poddimenzioniran, pa strada diff. Ne zelis znat koliko dodje :)

Dalje, pogledaj prednji diff, odn. transfer case, zna pustat ulje, a jako malo ga ima unutra (jako skupo, polovni su oko 1000E). Isto tvornicka greska, nisu dobro polirani dosjedi kucista pa zna pustat. Rjesenje je otvorit ga, dobro ispeglat dosjede, i nanijeti posebnu pastu/silikon sta je vec, 600kn dodje koliko se sjecam u Mazde, i onda vise nece pustat. (moze se nac ta pasta i dosta povoljnije iz USA). Na toj kilometrazi treba razmislit i o ciscenju ventila, moze se brake cleanerom i cetkicom. Bice talozi ajme sigurno.

Ovo za 13L ne vjerujem :)

Edited by jucca
Link to comment
Share on other sites

Od diletacije ulja pate dizeli sa dpf filterima sto je posljedica regeneracije istoga.

Da je moj auto stavio bih ovo: https://www.motul.com/us/en-US/products/oils-lubricants?f%5Brange%5D=25&f%5Bviscosity%5D=44

 

nije samo na dizelima, nego svakom DI motoru. Posto se gorivo pod visokim tlakom ubrizgava u cilindre, nesto goriva "pobigne" izmedju prstenova i clinidra. Na Mazdi posebno. Na dvi-tri 2.3T Mazdi sto ssam probao, na svakoj je stanga od ulja smrdila po benzini.

Na MSF ( http://www.mazdaspeedforums.org ) forumu ima miljon topica o tome.

Uglavnom, ameri za ulje preporucuju Rotellu 5w40 (Shell) kojeg nazalost nema kod nas. 300V ce jako dobro sjest, samo 5w30. Ameri salju svoje potroseno ulje na analizu (25$ im dodje ta analiza, mamicu im), i po tim analizama su zakljucili da im se upravo Rotella pokazala najboljim. 300V nemaju (ili jako malo), ali po svim specifikacijama, zadovoljit ce i vise nego sta treba

Edited by jucca
Link to comment
Share on other sites

Kako su dima na izlazu iz grada kod Arene taj auto ne vidi baš klasičnog grada ko moj jer se najviše mota po avenijama N . Zagreba zato i je potrošnja takva...da ga ja drkam po Heinzelovoj svaki dan u špici bila bi valjda 17-18...

Link to comment
Share on other sites

To je drugo. 17-18L 100% grad je OK, i to normalne voznje. Meni kad ga gazim, oce i 30L :)

Uglavnom, ako joj je puno davat za 300V, slobodno Eneos Sustina 5w30, to je ulje jeftinije , a odlicno. Imas ga u ZGu uzet. Japasnko.

Edited by jucca
Link to comment
Share on other sites

Sorry, nije ZG vec Varazdin: http://www.hr.eneos-oil.eu/distributeri

Isti kurac ili ne, uglavnom, ovi ameri su radi UOA ilitiga UsedOilAnalytics i najbolji im se pokazao Rotella. Dexelia tvornicka - pusiona. Mazdi nije za vjerovat, pusti ti ove specifikacije, postoji dosta mana na ovim motorima/autima, iako su pobrali 2 godine zaredom nagrade za ovaj motor, sve je propalo nakon sta su pocele dimit turbine i krivit se klipnjace, nisu bajke, nisu price. Ako te zanima, imas masu topica na gore navedenom USA forumu. Najslavniji je ZZB ilitiga ZoomZoomBoom.

BTW, obavezno reci sestri da joj bace oko na hrdju (zadnji most, pragovi,..), nece je pofalit sigurno, nazalost.

Edited by jucca
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...