Jump to content

Mali hod amortizera


Recommended Posts

Na puntu sam stavio nove kayabine excel g amortizere i sad imam problem - Auto kao da previše poskakuje, kao da ne amortizira dobro, ''prenervozan'' je. Na autu su -30mm opruge.

 

 

Prijašnja kombinacija je bila bilstein b4 koji su skraćeni za 30mm, i sa tim istim oprugama na njima. To mi je radio Marko iz Osijeka (mbc custom ), no čovjek više nije u HR pa mu se ne mogu obratit. Uglavnom on je otvorio stare amortizere, ubacio distancer za kraći hod na van i skratio ih za 30mm. I u takvoj kombinaciji auto je bio fino nizak do ruba, i još bitnije puno se ljepše vozio nego sad.

 

Ko mi to može opet napravit na ovim novim amortizerima ? Zadar, Zagreb ?

Edited by M.P.
Link to comment
Share on other sites

Popravilo se stanje, valjda je trebalo sve sjest na svoje mjesto. Jbg, nikad nisam stavljao nove amortizere xD

 

Novo pitanje : sad mi se sviđa kako se auto vozi, al mi se ne sviđa šta je previsok. Jel bi auto zadržao ista vozna svojstva ako izrežem amortizer samo na stabljici za cca 2.5-3cm koliko mi treba do ruba i narežem novi navoj ?

Link to comment
Share on other sites

feder određuje visinu

 

Da, to znam. Po ovim federima auto je u odnosu na serijski niži 30mm. Ali prije s tim ISTIM federima, i kraćim amortizerima auto je bio još niži, do ruba. tj. cca -5.5cm ??

 

Marko mi je rekao šta je on radio ( gore napisano u prvom postu, samo samo c/p, za mene je to kineski :D ), pa ja sad pitam šta bi bilo kad bi samo amortizer rezucnuo za tih 2.5cm, bez otvaranja i tih distancera?

 

prvenstveno mislim dal mogu zadržat sadašnja vozna svojstva

Link to comment
Share on other sites

koliko si ti kratila ? vjerojatno ću 30mm i to je to. na takvom setupu sa ovim oprugama mi je auto bio najvozljiviji

Trebali su biti skraceni 3cm jer tak svi preporucaju, al caknuo ih je malo vise.... Odokativno..skoro duplo vise :D

Jbg u smecu su pa ti nemrem provjeriti

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...