Jump to content

Kako znat dali su nakon pucanja zupcastog popigani ventili?


Recommended Posts

Znači radi se o DITD motoru na kojemu puca zupcasti tj. Vec je pukao. Majstor kaze da su samo popigane klackalice i tvrdi da su ventili ok. Dali ce mjerenje kompresije pokazat minimalno popigan ventil? Vjerujem majstoru ali imam rezervni motor koji je dobar, i mogu ga prodat ili ostavit ako ovaj crkne.

Link to comment
Share on other sites

Ako je klackalica spigana to je onda direktno od udara klipa u ventil. Zašto se nebi glava skinula i provjerili ventili?

Mjerenje će pokazati di je slabija kompresija ali ako su male razlike to može biti i do karika.

Link to comment
Share on other sites

Ako je klackalica spigana to je onda direktno od udara klipa u ventil. Zašto se nebi glava skinula i provjerili ventili?

Mjerenje će pokazati di je slabija kompresija ali ako su male razlike to može biti i do karika.

 

Mislim da će se ić na skidanje glave i kontrola. Iako majstor tvrdi da netreba ali će rado uzet moj novac za obradu glave i ruke. :-) Mislio sam da se može izbjeć. (love radi)

Link to comment
Share on other sites

dok sam vozija asconu dva puta mi je puka remen i svaki put bi pukla koja klackalica

jednom prilikom mi je priskočija i Drnasin mi je minja klackalice u 11 navečer u mrklom mraku (2 pukle). Prominija, sastavija i vozi dalje.

Nikako nisan skida glavu.

Link to comment
Share on other sites

A tko kaže da nisi vozio i dalje sa popiganim ventilima? Nebi bilo prvi ni zadnji put da takvi motori radi i voze.

 

U tome je stvar. Kod mazde su ventili dosta okomiti na klip, ali da su pod kutem spiga ga i polomi samo tako. Danas mi majstor javio da su svi ventili 1/1. Polomljene 4 klackalice.

Link to comment
Share on other sites

Promjeni klackalice i vozi dalje, mi smo mozda imali jednog ditd kaj je spigalo 1 ventil a podrbilo hrpu klackalica, samo ti je bitno da pokupis sve dijeloveiz glave i obavezno karter dolje

 

Znači da se rješi moguće špene. To mi je i majstor rekao. :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...