Jump to content

Passat 2.0 TDI dizne


Recommended Posts

  • Replies 78
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

000 130 073 SX ti je najnoviji broj te dizne.....Na toj šasiji nije odrađena zamjena dizni pod garancijom pa si idi to odradit badave u bilo koji ovlašteni servis...

 

Na autu su vec reparirane dizne gore, koje su vrisnule...

Ni po tom broju mi ništa ne nalazi ... :doh:

 

Po Intercars katalogu mi daje Bosch 0 986 411 567, al ona je s rabatom nekih 4300 :lol: :cice: pa tražim neku jeftiniju soluciju :-D

Edited by Pero464
Link to comment
Share on other sites

Se sad mjenjaju sve od jednom ako nisu vec? Frendu mjenjali jednu po jednu kak su crkavale s tim da mu je crklo 5x jer su mu jednom u Zadru ugradili stari tip koji je opet crknuo hahaha. Vec je tolko naucen bio na proceduru da se uopce nije uzrujavao haha. Jos uvijek ga vozi i sad je mir vec dosta dugo.

Link to comment
Share on other sites

na siemens injektorima na 2.0 tdiju je problem u elektrokontaktima koji puknu.

mehanika te dizne ce napravit milijun.garantiram.+ za razliku od common raila trpe nasa balkanska goriva iz kanti.

repariram pd injektore-samo 1.9 zasada jer mi nisu dosli alati za rastaviti 2.0 i tvrdim da je pd sistem najbolji i najmanje kvarljiv sistem u dizel ubrizgavanju modernih auta,vw bi ga zadrza dan danas ,nego je common rail jeftiniji 150€ po motoru.

zasralo se sa tim kontaktima na siemensu-ali sve sta siemens napravi u svijetu dizel ubrizgavanja ne valja.

Edited by Mexx
Link to comment
Share on other sites

ima.

ako je stariji od 2006te pucaju glave.

ako se jos cega sitim napisat cu, realno kako je.

imao sam 2.0 tdi 2004 sa bosch diznama, nikad problem sa ubrizgavanjem,dok je glava mjenjana na 35000km,pod garancijom.

Edited by Mexx
Link to comment
Share on other sites

ima.

ako je stariji od 2006te pucaju glave.

ako se jos cega sitim napisat cu, realno kako je.

imao sam 2.0 tdi 2004 sa bosch diznama, nikad problem sa ubrizgavanjem,dok je glava mjenjana na 35000km,pod garancijom.

 

Nema veze godina proizvodnje sa pucanjem glave...moj auto je napravljen u 3.mj. 2008.g. i seriska glava je pukla 2x...sad sam stavio novu AMC i 5000km sve ok...za sada. :lol: Na nekom pukne na 100 000km a na nekom ne pukne niti na 500 000km to jednostavno kakve sreće imaš.

Link to comment
Share on other sites

Nema veze godina proizvodnje sa pucanjem glave...moj auto je napravljen u 3.mj. 2008.g. i seriska glava je pukla 2x...sad sam stavio novu AMC i 5000km sve ok...za sada. :lol: Na nekom pukne na 100 000km a na nekom ne pukne niti na 500 000km to jednostavno kakve sreće imaš.

hm meni su kazali da je na modelima 2006 nadalje drukcija glava i da te ne pucaju :)

ali ocito nije tako

Link to comment
Share on other sites

Onda ispada bolje uzeti onaj 1,9 tdi sa 105 KS.

 

Mada se frendu rasula bregasta.....

 

Ili bolje ostati na nekom starijem TDI-u.

 

Bregasta i podizači su najmanji problem....na tim 105ks 2009-2011.g. su klipnjače izletavale iz čista mira na seriskim motorima. Da se redovito mjenja ulje i ne stavlja unutra SUPER3 INA :lol: trajala bi duže. Redovni servisi (10 000km) bregastoj produže životni vijek ali kad tad te zahvati.

Link to comment
Share on other sites

Bregasta i podizači su najmanji problem....na tim 105ks 2009-2011.g. su klipnjače izletavale iz čista mira na seriskim motorima. Da se redovito mjenja ulje i ne stavlja unutra SUPER3 INA :lol: trajala bi duže. Redovni servisi (10 000km) bregastoj produže životni vijek ali kad tad te zahvati.

 

To se dogodilo na 170000, a auto redovito servisiran u Zubaku.

Poderale se klackalice ili tak nešto.

 

 

Uglavnom, pričao sa frendom koji radi u Zubaku ili tako negdje, problem je ako motor radi dugo u leru jer je pumpa ulja preslaba i ne daje dovoljno ulja za bregastu.

 

A opet, taj od frenda nije bio od murje nego od poznatog vlasnika.....

 

Jel postoji koji noviji TDI tih godina da valja, od 2006 do 2008......

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...