Jump to content

Golf mk3 afn problem paljenje


Recommended Posts

Pozdrav ekipa, zadnje vrijeme imam problema s ovim vozilom. Auto je Golf 3 gt tdi '96, AFN motor. Auto ujutro super pali, super vozi i sve 5. Uglavnom jedno jutro sam krenuo na poso i kako sam dosao do posla ugasio sam auto i isao sam ga odma upaliti jer sam nesto testirao i uglavnom auto nije htio upaliti. Vergla, vergla no ne pali. Tek nakon dugog verglanja uspjesno je upalio.Drugi put takodjer poso, te testiram da li ce zezati opet i naravno opet ista stvar. Nisam ga isao odma paliti nego sam ostavio auto i nakon 8h kad sam isao doma, auto upalio od prve. Samo da napomene da se ovo ne dogadja stalno. Nema pravila kada auto sljedeci put nece opet htjet upalit. E sad, da li je sad to vezano sa time, ali sam također saznao da mi lijevi vozačev podizač stakla koji je el. ne radi do je auto upaljen. Radi samo kad je kontakt, ali čim upalim auto, podizač mrtav. Molio bi nekoga ako je imao sličnih problema ili ako bi mogo pretpostavit kaj bi moglo bit? Hvala.

Link to comment
Share on other sites

Remapiraj ecu i problem ce nestat. Imaju problema sa toplim paljenjem. Ili mozes probat dati reparirat anlaser ili provjeriti elektroniku VP pumpe. No najjeftinija i najbrza metoda, dignut startnu kolicinu goriva za toplo ili probat promjeniti u ecu da je automatik umjesto rucnog mjenjaca.

Link to comment
Share on other sites

JA sam imao taj problem na afn-u, anlaser ti neda dovoljan broj okretaja da ga zapali (čiatj treba reparatura ili nabavi drugi pa probaj), pali samo kad je hladan tj pod čokom a kad se zgrije neće zapaliti nego ga analasaš jedno 5-8 sekundi i ondas baci crni dim van am i right????

Link to comment
Share on other sites

Hahah, cui ti ovog Luky-a. Najvise si od pomoci :-D

Nejde honda s avatara. Honda u srcu a trenutno vw u rukama.

 

Pekx: anlaser je vec bio na reparaturi nedavno, prije toga je bio bananko, trebalo je cekicem po njemu da upali. Al probat cu I sa restart kompa. Kak odradit to? Preko dijagnostike se moze?

 

vekyman: pogodio si da. Zadnji put sam moro anlasat tak negdi 5-10 sek i nda je upalio, ali nisam gledo dal je hitil kaj :-)

Anlaser je bio na popravku da, samo ko zna kak je repariran. :S

Brio sam da je mozda u pitanju hall senzor il Bosch pumpa :/

 

Btw čak je moguce neke sa strujom cim podizaci zezaju na ovaj nacin da rade samo kad je kontakt. il sam brio da je nesto do njegovog tvornickog alarma pa ko zna mozda negde u prekidu pa zeza pa blokira motor. Hm da, al onda nebi upalio nakon duzeg verglanja. ...confused

Edited by Deniz
Link to comment
Share on other sites

Napisi hot start AFN u google pa citaj, ima materijala koliko te volja. :)

 

90% slucajeva se rjesava drugom mapom. :)

http://www.ecuconnections.com/forum/viewtopic.php?f=2&t=1841

 

golf 3 nije baš imao problem sa toplim paljenjem...

spoji na ga na diagnostiku...

a i pregledaj ECU relej, pozicija broj 3 na osiguračkoj kutiji...

 

AFN je, zapravo nema AFN-a koji nije imao taj problem. :)

U kombinaciji sa jos par stvari, to je neizbjezna stvar (star aku, losi kontakti, alternator upitne kvalitete, dizne, stanje VP pumpe itd).

 

Mislim da bi mex mogao tu koju rijeci jos dodati, ako vidi topic.

Edited by Pekx
Link to comment
Share on other sites

Spoje na vag dijagnostiku i jos neku al se nemrem setit. Nista nije naslo. Samo neki pritisak zracnog.

 

Pekx: budem bas zguglo. Tnx ;-)

Iskreno, akumulator i nije nes za pohvaliti. Isprve sam mislio da je on mozda.

Aj cekat cemo jos mex- a stručnjaka :-)

 

Toc: A budem i s mapom probo ak nadjem. Tnx ;-)

Link to comment
Share on other sites

golf 3 iz '96 ima stari tip ECU-a, a afn u a4, passat... skoro svaki od njih ima taj problem..

 

Znam, al koliko si vidio golfova sa kompovima od Passata. Ja sam imao jednog takvog. I original sa Golfa 3 prema kataloskom pa sam iste iritantne probleme imao. :lol:

Smijesno da na 90 konja nije bilo takvih problema ni kod jednog TDI-a, a 110 koji je noviji motor kenjavi.

 

Denis, mapu mozes naci, ali je sigurno ako nemas opreme neces moci sam staviti jer Golf 3 nemozes preko ODBa citat/pisat, vec lemit simulatore ili postolja za novi cip, pa i u novi cip ucitat kod.

Edited by Pekx
Link to comment
Share on other sites

Pekx: ajaj, a necu nda nista mrdat jer nisam vjest na ovom području. Ne znam onda kaj napravit. Debilno mi je da nema rjesenja za to osim remaping. Budem se raspito pa ak neko radi za neke ok pare da si to sredim :-)

 

Bubinjo: meni prvo vergla dobrih 5 sek bez naznaka da bude upalil i nda krece polako ko na videu, daje znakove zivota. S tim da kad sam ga ostavio da se ohladi zapalio je odma.

Link to comment
Share on other sites

Ok. Daj pliz reci na koji nacin to mogu? Preko obd-a? Jel to shema kak je pekx reko da se mora mapa slagat il se da s programirati ovak dijagnostike? makar sumnjam...

Tnx na info ;-)

Edited by Deniz
Link to comment
Share on other sites

A super nda. Vagcom mi ima sused 

budem nda prvo to resio, prebacio na automatik, pa ak nebu ni dalje dobro nda anlaser ;-)

Nadam se da ce resit stvar.

Btw tnx2all4help ;-)

 

A super nda. Vagcom mi ima sused 

budem nda prvo to resio, prebacio na automatik, pa ak nebu ni dalje dobro nda anlaser ;-)

Nadam se da ce resit stvar.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...