Jump to content

kriči iz 3. u 2.


Recommended Posts

zanima me što može bit, kad šaltam iz 3. u 2. jako zakrči čuju se zupčanici. je moguće da su sinkroni otišli ili je kvačilo za promijenit. također i ako u 1. ne ide nježno isto se čuje. predpostavljam da je problem sa mijenjačem, sad dali ga otvarat ili kupovat drugi?!

ako je mijenjač koliko cca košta za 306 1.4!?

ako ima kakav prijedlog dobro bi došao.

Link to comment
Share on other sites

zanima me što može bit, kad šaltam iz 3. u 2. jako zakrči čuju se zupčanici. je moguće da su sinkroni otišli ili je kvačilo za promijenit. također i ako u 1. ne ide nježno isto se čuje. predpostavljam da je problem sa mijenjačem, sad dali ga otvarat ili kupovat drugi?!

ako je mijenjač koliko cca košta za 306 1.4!?

ako ima kakav prijedlog dobro bi došao.

 

prvo provjeri kvacilo , pa onda dalje raskapaj

Link to comment
Share on other sites

raspo se sinhron.... popustio limic (osigurac koji ga drzi...) ja se vec tako vozim 50tkm... i jos cu i dalje... vjerujem da ti se ne desava ucestalo... ponekad da ponekad ne... dali ti se kad usporis u 3 pa onda saltas u 2 cuje

Edited by ToMMeK
Link to comment
Share on other sites

ulje je novo. a šta da raskopam mjenjač pa promijenit sinhron 2.?! dali to netko radi, ili se uprincipu mijenja cijeli mjenjač?!

provijerit ću još birače i sipke tj onu vezu, možda tamo šta ne valja. jer na početku kad sam uzeo auto u 9mj. nije valjala prva, često je krčila i sad 1. valja a ne valja 2. tj uvijek na isto, iz 3. u 2. a ako dam međugas onda i još više. ugalvnom nemogu izbječ da ne krči osim ako baš ful ful ne usporim i polako prebacujem, a i tad je onda rijetkost da ne zakrči.

nivo ulja je uredu i ulje je novo stavio sam ga kad sam uzeo auto negdje u 9mj.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

da li je moguće da nosači na motoru ili/i mjenjaču nisu dobri. čini mi se kao da se previše klima motor i mjenjač, pa da li je moguće da zbog toga krči.

čuje se i homokinetički zglob lijevi, i to kad vozim po ravnom ako pustim gas čuje se trk trk trk trk kad dam onda više ne...pa malo razmišljam da nije do nosača pa ne stoji sve na svom mjestu ima previše lufta pa zato krči 2.-ga?!

Link to comment
Share on other sites

pa tebi se pogon raspada :D

 

 

ovo s 3-2 je 90% sinhron

 

ne rugaj mi se! :lol:

 

ma cijeli auto je u raspadu! hahaha tako treba bit! sad sam pravi studoš!

:punk:

 

ok, znači samo riješim novi mijenjač i to je to!

 

 

e sad u kratko onda neka mi nekto opiše u kratko postupak zamjene mjenjača, ako ne bude zainteresiranih otvorit ću novi topic.

Edited by Ujo
Link to comment
Share on other sites

došao pješke doma. razletio se mjenjač. motor ubrzava a ne miče se sa mjesta, oni križevi s kojima se spajapoluosovina sa mjenjačem su se raspali, tako da moram mjenjat mjenjač svejedno.

sad me zanima koji mi sve mjenjači idu, radi se o 306 1.4 monopoint 95g znači tu motor. ono što sam ja našao je : ax gti(1.4), 306 1.4 1.6 i 106. koji još pašu?.

ako znate da netko prodaje u ri može kontakt što prije, a i nemoraš bit u ri može i zg, i koliko se cjene kreću otprilike jer jedan mi traži 650kn za mjenjač, a to mi se čini puno, ipak to više nisu neki auti.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...