Jump to content

Mitsubishi experti - pomoć molim hitno


Recommended Posts

Dal netko zna dal u lancera 5. gen iz 2000 koji je po originalu 1.3 55kw mogu stavit 1.6 16v iz carisme ili još bolje 1.8 16v, imam i jedan i drugi motor na izbor. 1.8 nije GDI nego klasičan injection, mislim da je 85kw. Nebih mjenjao struju i sve ostalo nego samo motor, eventualno motor i mjenjač ako moram mjenjat mjenjač :)

 

Imam ovakav 1.8

 

1.jpg

 

i ovakav 1.6

 

mitsubishi-carisma-1.6-glxi-motor-slika-30845958.jpg

 

A sad je unutra ovakav 1.3

 

 

22032010050.jpg

Link to comment
Share on other sites

nisam mitsubishi expert ali me zanima jedna stvar- zašto ne mijenjati struju?

1.6 16v i 1.8 16v ne mogu raditi na struju od 1.3 8v po nekoj mojoj logici

 

 

jedino ako si mislio da sve paše pa se samo kompjuter prešteka od tih jačih motora?

Edited by JosipZG
Link to comment
Share on other sites

nisam ni ja micu strucnjak ali princip je isti..ako su 1.3 senzori kompatibilni i prebacivi na 1.8/1.6 motor,onda swapas ga na postojucu struju i komp od 1.3 i prebacis senzore,klapnu,maf....sa 1.3 na 1.8/1.6 motor...pak tu trebas pazit koje agregate koristiti da ne skuris instalaciju itd...

 

identican postupak sam radim na miati,tako da na 1.6 1989 instalaciju i komp sam slozio 2000 1.8 motor....ima tu pun kurac posla,preporucam da ne radis ako nemas znanja.

Link to comment
Share on other sites

1.3 nema maf.. ostali imaju ali mislim da to nije relevantno. Koliko vidim ostatak struje je isti, i 1.6 i 1.8 su motori s kraja 80-ih kao i 1.3 koji je unutra a u ono vrijeme su radili u lancerima, coltovina i neznam čemu bez mafa odnosno preko map senzora na gotovo istoj struji kakva je u mojem 1.3

Link to comment
Share on other sites

nisam ni ja micu strucnjak ali princip je isti..ako su 1.3 senzori kompatibilni i prebacivi na 1.8/1.6 motor,onda swapas ga na postojucu struju i komp od 1.3 i prebacis senzore,klapnu,maf....sa 1.3 na 1.8/1.6 motor...pak tu trebas pazit koje agregate koristiti da ne skuris instalaciju itd...

 

identican postupak sam radim na miati,tako da na 1.6 1989 instalaciju i komp sam slozio 2000 1.8 motor....ima tu pun kurac posla,preporucam da ne radis ako nemas znanja.

 

Ne kuzim cemu to? Sigurno motor ima manju snagu, vise trosi, nepravilan rad ... Ugalvnom ne vidim niti jednu prednost zasto bi se to radilo.

Link to comment
Share on other sites

šta se tice mog slucaj to je najpopularniji swap na netu za miate,dobitici su itekakvi,jedina restrikcija 1.6 instalcije i dijelova koje koristis je klapna i nemogucnost upravljanja VICS-a, no to se da rijesit preko RPM switcha...uglavnom nema smisla prebacivati kompletnu instalaciju s 1.8 , ZAŠTO?

...zato sto imas pun kurac masa o kojim moras vodit brigu,moras slagat zasebnu instalaciju da bi upravljo podizacima svijetla,itd.... ovako samo swapas motor i slozis na 1.6 struju,motor ce radit odlicno ....jedni gubitak od 3/5 konja je u klapni,jer je manja nego 1.8...no da ti dalje odgovorim dok ljudi godinama voze tako swapane miate bez problema...meni ce to bit privremeno rjesenje dok mi ne stigne mspnp2 preko kojeg cu se onda igrat i vratit 1.8 klapnu,maknut maf,slozit IAT ,uglavnom pripremit i kalibrirat ga na atmosferi kao priprem za turbo.

 

 

da li taj slucaj stoji za navedneog miceka ,velim neznam ,samo sam sugestivno predložio nacin na koji bi se to dalo sloziti !

Link to comment
Share on other sites

Čuo se danas s jednim Mitsu ekspertom koji mi je potvrdio da je to drek od auta i da nema nikakvog smisla ništa raditi na njemu tako da ću staviti drugi motor i nek se kotrlja dok se kotrlja...

 

 

Jesi siguran da ti je bas to rekao? :D

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...