Jump to content

Pojacalo & Sub?


drahic

Recommended Posts

Original je 6+1. Jedan u sredini,2 visoka,4 klasicna/obicna.

Htio bi pojacalo i sub,da slusam malo bolju muziku :)

 

 

 

naprijed su visokotonci i basevi u vratima,a na zadnjim vratima su srednjotonci..centralni na armaturi služi za navigaciju...prednji basevi 16.5 cm i zadnji srednjotonci 13 cm .

 

 

Moze li netko preporuciti nesto? Moze i rabljeno,dapace, da ne bacam lovu sad za novo sve.

 

Ne ocekujem da lupa kao da idem na db drag,nego da jednostavno pojacam i kristaliziram zvuk u autu.

 

Preporuke ? Gdje traziti? Sta traziti? Ajmo rec max 2000kn za oboje? Jel se moze nac nesto da valja za te novce? Ako ne,koliko bi realno trebalo?

Link to comment
Share on other sites

Imam nekaj za tebe Drahicu....

 

Sent from my Lenovo P1a42 using Tapatalk

Shoot. Mozes i na whapp :)

 

Pojacalo samo za sub ili bi spajao i zvucnike na njega?

 

Pa ne znam ni sam. Kako je najbolje? Htio bi da se dobije malo kvaliteta i da se to sve skupa bolje cuje.

Link to comment
Share on other sites

Pa ako su ostali zvucnici original i ne namjeravas ih mjenjati onda nema ni smisla da ih stavljas na pojacalo.

 

A ako namjeravas zamjenu prednjih zvucnika onda to realno povlaci za sobom i damping prednjih vrata pa da dobijes opipljive pomake i iskoristis opremu kako spada

 

Naravno ako si neodlucan oko toga, uvjek mozes naknadno dodati jos jedno pojacalo..

Link to comment
Share on other sites

Prednji desni,'obicni' ne visokotonac je poceo 'krcat' pomalo,kao i zadnji desni.

 

Imam u planu promijenit ih onda,a ni za njih ne znam koje da uzmem a da je bolje/kvalitetnije od originala?

 

Nesto extra sada raditi dodatno,dampirat cijeli auto ili slicno nebi htio,jer ne zelim otic full retard i sa muzikom :D

Link to comment
Share on other sites

ma ne cijeli auto, ali podampirat prednja vrata je jedna od najisplativijih investicija u kvalitetu zvuka, ljudi to obicno shvate tek kad to naprave, jer ne mogu prije toga pojmiti kakav ce zapravo biti pomak.

 

Za 2000kn rabljeno se da dosta toga fino slozit, recimo solidan dvokanalac za sub kojih 500-700kn, sub 500-700, 200kn kablovi, 200kn kutija, i ostane ti 600ak za prednji sistem.

 

Jednog dana to jos nadogradis dampiranjem vrata i spajanjem tog sistema na jos jedan dvokanalac, i to je vec konfiguracija koja ce zadovoljit 90% ljudi koji vole slusat dobar zvuk.

 

Ako budes zainteresiran, imam ti ja dosta SQ opreme doma u ormaru na prodaju, recimo 3 komada Steg 2kanalnih pojacala, za sub ne trebas trazit dalje posto se steg pokazao kao jebeno dobra opcija za kick i sub podrucje.

 

JL Audio 30cm sub, itd..

Link to comment
Share on other sites

ma ne cijeli auto, ali podampirat prednja vrata je jedna od najisplativijih investicija u kvalitetu zvuka, ljudi to obicno shvate tek kad to naprave, jer ne mogu prije toga pojmiti kakav ce zapravo biti pomak.

 

Za 2000kn rabljeno se da dosta toga fino slozit, recimo solidan dvokanalac za sub kojih 500-700kn, sub 500-700, 200kn kablovi, 200kn kutija, i ostane ti 600ak za prednji sistem.

 

Jednog dana to jos nadogradis dampiranjem vrata i spajanjem tog sistema na jos jedan dvokanalac, i to je vec konfiguracija koja ce zadovoljit 90% ljudi koji vole slusat dobar zvuk.

 

Ako budes zainteresiran, imam ti ja dosta SQ opreme doma u ormaru na prodaju, recimo 3 komada Steg 2kanalnih pojacala, za sub ne trebas trazit dalje posto se steg pokazao kao jebeno dobra opcija za kick i sub podrucje.

 

JL Audio 30cm sub, itd..

Apsolutno sve točno, potpisujem!

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...