Jump to content

BEM Code akumulatori


Recommended Posts

Za one koji ne znaju, od 2002g. neka vozila koriste tzv "kodiranje" akumulatora.

 

Dakle, želiš promjeniti akumulator - moraš kupiti model koji ima BEM code, pa kada ga montiraš, trebaš u dijagnostici ubaciti part number / serijski broj i proizvođača.

 

1446273571215_bulletin.jpg

 

 

Banner Batteries kaže da može raditi bilo koji akumulator, samo mora biti "OEM kvalitete" >>> https://www.bannerbatterien.com/en/Support/FAQ

 

Dalje, po forumima korisnici pišu da čak i da ih je zafrkavao akumulator - promjenili su zadnji serijski broj u dijagnostici i dalje nije bilo nikakvih problema.

 

Iskustva?

Link to comment
Share on other sites

ja sam na A6 C6 mijenjao akumulator, unio sam broj te serije akumulatora, te serijski broj tog samog akumulatora, sve u VCDS

 

punio ga je u oba slucaja al sam ga upisao za svaki slucaj. doduse nema start/stop sistem

 

i naravno nakon zamjene odma na cestu par desetaka metara da pogasi greske (abs,tcs,cornering)

Link to comment
Share on other sites

Bem code se koristi od 2004 cca, zbog pametnih alternatora kako bi znali kako i koliko puniti..

 

 

Da, tako sam si i mislio.

 

 

Mjenjao na 2xa6 i na a8 i nikad nisam nista unosio, nisam ni pomisljao da nesto ne bi radilo kako treba

 

Ja isto ne vidim razloga zašto ne bi radilo s normalnim.

 

 

Javim se što sam napravio i kako.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...