Jump to content

Opel prvo paljenje


Recommended Posts

Radi se o opelu 1.4 16v motoru.

 

Znaci prvo paljenje(ili jos bolje) kad odstoji preko noci zeza..auto dulje vergla..nakon toga normalno pali.

 

Onda je ostao na rezervi preko noci i nije htio upalit..pa je dosuto malo benzina i nece..malo slabije vrti jer se umorio ako..i kaze prijatelj ajmo na guranje..reko kako guranje kad pumpa ne radi..uglavnom na guranje je upalila.

 

Neki glup zakljucak protresla se pumpa i proradila..

Stavimo novu pumpu...opet nije idealno.. ali bolje je to prvo.

 

I sad se malo igram..auto radi ugasim i odma palim..auto dulje vergla..ako sacekam par sek auto normalno upali..

 

 

Znam da je neka glupost..nezz dal da stavim nepovratan ventil(mehanicar kaze da nema smisla) ili di da trazim problem...

 

 

 

I jos jedna glupost..al kazu da je to tako na opelu..kad.okrenem kljuc ne cujem pumpu..kazu da pumpa radi dok auto vergla? Istina ili?

Link to comment
Share on other sites

Par puta ujutro prije prvog paljenja okreni ključ tj. daj kontakt pa ako upali bez dugog verglanja onda je pumpa u kurcu

 

Nova je pumpa.

 

I kod opela pumpa radi dok vergla..ne radi na kontakt �� glupog li auta haha

 

- - - Updated - - -

 

za pocetak izmjeri pritisak goriva

regulator pritiska ti je na railu od injektora ili u rezervaru u pumpi, zavisi ako ima povratnu cijev od goriva ili ne

on ti nije nepovratni ventil, on ti u kucistu pumpe ako ga ima, ali i bez njega mora normalno raditi

 

Pumpu sam sam zamjenio..tamo nije..poslikam pod haubom da ga lociramo..mislim da znam di je

 

 

I ne.mogu izmkeriti kad nemam sa cim...a moj mehanicar nije bas za pizdarije otkrivat haha..tako da on ne mjeri lol

Edited by pacey
Link to comment
Share on other sites

jbt nauke izmjeriti pritisak goriva, 5 minuta posla ako nisu neki komplicirani prikljucci

promjeri mehanicara :lol:

 

Haha..ma ne da ne zna..nema volje haha

 

Uglavnom radio je 15 min ne baca gorivo..i ne smrdi..

 

Malo sam gledao motoric ler gasa je masan izvana..da ga cistim?

 

I ler mi djeluje malo visok i mrvicu je nemiran..

 

Screenshot_20170201_212839.png

 

Screenshot_20170201_212835.png

 

Screenshot_20170201_212829.png

 

 

I cudno mi je da auto kad otpustim ili dam gas je normalan...al kad drzim konstantu auto malo cuka(ne ko bobina) neg ono trza :D

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...