Jump to content

Novi auto - hrdjavi diskovi&kljesta


Recommended Posts

  • Replies 170
  • Created
  • Zadnji odgovor

Top Posters In This Topic

I da bude sve po PS-u, moj e-mail sa zahtjevom za reklamacijom, fin i pristojan bez ikakvih napada:

 

Poštovani,

 

tvrtka XXX d.O.o putem leasing-a nabavila je vozilo BMW 4 Gran Coupe 418d, broj šasije: XXXXXXXXXXXX. Navedeno vozilo proizvedeno je 19.02.2016. godine te je registirano 01.03.2016. godine. Nulti servis napravljen je u ovlaštenom BMW servisu Tomić u Zagrebu 29.02.2016. kao i prvi servis 18.10.2016. godine na 24.260 km.

 

Do današnjeg dana, u cca 11 mjeseci, pređeno je cca 33.500 km. Vozilo osobno svakodnevno koristim te smo vrlo zadovoljni istim osim što smo primjetili nedostatak u vidu korozije na središnjem dijelu svih diskova, kao i na samim kočionim klještima (!!!) (slike u prilogu). Vozilo se maksimalno pazi, nikad nije prano u automatskoj praonici te se njeguje samo proizvodima najpoznatijih autokozmetičkih tvrtki (Sonax, Meguiars).

 

Uzimajući u obzir dosadašnje iskustvo sa BMW automobilima, ali i automobilima drugih proizvođača, smatramo da je navedeni nedostatak neprihvaljiv, kako nama kao krajnjem korisniku, tako i tvrtki BMW i imidžu koji ista posjeduje. Vjerujemo da je navedeni nedostatak također neprihvatljiv svim potencijalnim kupcima koji vide naše vozilo uživo i uvjere se na prvi pogled na hrđu na novom, skupocjenom automobilu premium prozivođača kakav je BMW.

 

Prema svemu navedenom, molimo Vas da uvažite ovaj zahtjev i predložite način uklanjanja navedenog nedostatka na obostrano zadoljstvo.

 

Ukoliko su Vam potrebne dodatne informacije, kao i pregled vozila od strane Vaših stručnjaka, slobodno nas kontaktirajte.

 

S poštovanjem,

 

Juraj Lovrenčić, dipl. ing. građ.

Link to comment
Share on other sites

Eto, u tome je razlika "kvalitete" auta, propust se može dogoditi svima, ključno je kakva je reakcija kada prigovoriš.

 

I realno koliko će to njih koštati, 3€ za boju i par radnih sati jednog od zaposlenika, a od svih koji smo za ovo čuli garantirano će netko prenjeti nekome i možda će baš ta briga o kupcu biti točka odluke...

Edited by BM0021
Link to comment
Share on other sites

bitno da ste mene spljuvali da nije od tekucne za pranje felgi...

 

ma pusti, sve strucnjaci

 

Nitko ne kaže da tekućine nemaju utjecaju, sigurno da imaju, isto kao što ima i sol sa ceste... Očito je da su oni stavili preslabu zaštitu/premaz uzimajući u obzir vanjske utjecaje kojima su navedeni dijelovi izloženi (ili bi mogli biti) svakodnevnom uporabom....

Link to comment
Share on other sites

Nitko ne kaže da tekućine nemaju utjecaju, sigurno da imaju, isto kao što ima i sol sa ceste... Očito je da su oni stavili preslabu zaštitu/premaz uzimajući u obzir vanjske utjecaje kojima su navedeni dijelovi izloženi (ili bi mogli biti) svakodnevnom uporabom....

 

caka je sto npr u boljim testovima testiraju koliko je sredstvo stetno za lak...

 

http://www.autobild.de/artikel/alufelgen-felgenreiniger-test-41087.html

 

na njemackom je ali npr jedno sredstvo je cak nagrizlo lak sa felge(popravili su to u novoj smjesi)...a kamoli ne povrsnu zastitu na kocionoj celjusti...

Link to comment
Share on other sites

Dobio sam pozitivan odgovor iz Tomića kojeg prenosim u cjelosti:

 

Poštovani,

 

Žao nam na Vašem iskazanom nezadovoljstvu.

 

Kočioni diskovi i kočiona klješta su čisti metal (kovano željezo) i samo su lagano „prešpricani“ zaštitnim slojem (jer se kočioni sustav zagrijava i do 300 – 500 stupnjeva) te bilo koja agresivna tekučina za pranje naplataka skida taj zaštitni sloj i metal navlači koroziju na sebe.

 

Nažalost to nije oblik garancije jer to nije nedostatak i ne utječe na sigurnost i na kvalitetu kočionog sustava (samo vizualni efekat).

 

No u svrhu Vašeg zadovoljstva i samog izgleda kočionog sustava naručili smo posebnu visokotemperaturnu cink boju iz BMW-a te ćemo demontirati komplet kočnice, očistiti ih, pocinčati i urediti da izgledaju kako treba i to sve o našem trošku!

 

Nakon odrade čišćenja i uređivanja kočionog sustava molio bih da koristite originalnu tekučinu za pranje naplataka kako ponovno nebi došlo do istoga problema!

 

Čim dobijemo boju na stanje skladišta nazvati čemo Vas i dogovoriti termin.

 

Boja bi mi trebala doći u toku sljedećeg tjedna.

 

Ukoliko imate bilo kakva druga pitanja stojim Vam na raspolaganju.

 

lp

 

 

...

Tomić & Co. d.O.o.

Hrvoje Bedeković

Voditelj postprodaje Zagreb

Folnegovićeva 12

10000 Zagreb

Tel: +38516301911

Fax: +38516301950

Mob: +385911630203

e-mail: hrvoje.bedekovic@tomic.hr

url: http://www.tomic.hr , http://www.bmw.hr , http://www.mini.com.hr

 

Odlicno, jako mi je drago sto ce se sve rijesiti, svaka im cast! :notworthy:

Jedina opaska je da bi mogli zaposliti nekoga malo vise pismenog jer ovo boli za citati... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Odlicno, jako mi je drago sto ce se sve rijesiti, svaka im cast! :notworthy:

Jedina opaska je da bi mogli zaposliti nekoga malo vise pismenog jer ovo boli za citati... :lol:

 

Eh, sad bi ti sve :) I ja sam super zadovoljan, bas mi uljepšalo dan, kad već na poslu sami problemi...

Link to comment
Share on other sites

Odlicno, jako mi je drago sto ce se sve rijesiti, svaka im cast! :notworthy:

Jedina opaska je da bi mogli zaposliti nekoga malo vise pismenog jer ovo boli za citati...

Drito sam to i ja pomislila xD

Svaka cast za komunikaciju, nastup, pristupacnost za rjesenje problema i sve, al č i ć se uce u nizim razredima osnovne skole...

Al dobro to je sad manje bitno, bitno da ce rijesiti ;)

Link to comment
Share on other sites

Drito sam to i ja pomislila xD

Svaka cast za komunikaciju, nastup, pristupacnost za rjesenje problema i sve, al č i ć se uce u nizim razredima osnovne skole...

Al dobro to je sad manje bitno, bitno da ce rijesiti ;)

 

Ma naravno, ali svi znaju da sam dezurni "grammar nazi" pa me ovo bas zasmetalo iako nije relevantno. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Pokupio danas auto... Moram priznati da nisam bas ocekivao tako "temeljnu boju", ali eto, sto sam reklamirao, to sam i dobio (da hrdje nema, jelte)...

 

U ponedjeljak auto ide na ugradnju opruga i distanci pa ce se usput kljesta polakirati u BMW plavu boju....

 

c0027a8d0ccc09e2f4244d9eb8ea9d4c.jpg

 

bef230070d653d8abbc3650aa50da7d0.jpg

 

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Lol, ovo si mogao i sam doma u 15 min napraviti :D Ako nista ustedio bi si vrijeme i odlaske do Tomica :)

Sad to znam i sam...primarno sam isao rjesiti onu udubinu kaj me svabo udario s vratima....

 

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...