Jump to content

Vanbrodski motor i cisti dvotaktol pitanje


Recommended Posts

kod konzervacije motora neki stavljaju cisti dvotaktol direkt u pumpu benzina, da sve bude u ulju, znaci motor spoje da radi na cisti dvotaktol, da sol ne nagrize pumpu benzina iznutra..

 

to je sve manje bitno, zanima me da li cisti dvotaktol spojen na pumpu benze, moze napravit hydro lock (posto nije jako zapaljiv?) Znaci motor radi na leru na 100% dvotaktol

Link to comment
Share on other sites

A otkud sol u pumpi benzina?

 

Cetverotaktnog samo dobro oprat i konzervans sprej pustit na usis dok se sam ne ugasi... Nakon toga kapnes jos kap ulja u cilindar zavrtis ga krug bez svicice i to je to...

Edited by Lovre
Link to comment
Share on other sites

motor u slatkoj vodi odradit na suhom postolju jedno pola sata sa slušalicama..nakon odpojis bengu i kad pocinje se gušit spricaš srpej za konzervaciju dok se ne ugasi i sve nasaftas sa wdom..cink anode zamijenis kod ubacivanja u moreno...i tak vec neznam kolko radio bez jebe na 6 hp do 150hp suze sve pet....jedina jeba je sa untarnjim motor ne z noga vec na osovinu ulijes antifriz preko zime i to je to

Link to comment
Share on other sites

Slusalice, sprej,cink sam napravio..ali me muci voda u rezervaru(sol), koja zna zeznut pumpu benze kad se dugo ne pali. Zahrdja sve u unutra..zato bi propustio dvotaktol, ali me strah da ne dode do hydrolocka . A valjda nece, ako dizel u benzincu ne locka :)

Edited by Drag_steer
Link to comment
Share on other sites

imam injektore. i pumpa benze je prolematicna jer zahrdja iznutra..ako se ne napuni uljem/dvotaktolom.. tako pricaju majstori kojeg god sam tu pitao. e sad, neznam, zato sam postao ovdje. da nebi bilo sranja poslje :)

 

 

mislim da ovo sve gore navedeno je ok, to ja uvjek napravim, ali sad bi volio tu pumpu osigurat

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...