Jump to content

punto zadnje kočnice


Recommended Posts

ajmo internet mehaničari :D

 

znači punto 2 (2005.) 1.2 44kw

zadnje kočnice bile u lošem stanju, kupili nove doboše (ATE), pakne (ferodo) i obje sajle ručne

 

montiramo to gore, odzračimo, kod montaže pakni prvo su pošmirglane da bolje nasjedaju na bubanj... 

podešavamo ručnu i kod potezanja tam negdje deseti put čuje se neki zvuk od iza i olabavi se sajla

i ajmo-> doboši dole, pogledamo automatsko podešavanje pakni (il kak bi se to već zvalo) i vidimo da su zubi popustili i da se sve razštelalo i ispočetka sve gore, napumpamo nožnu(pakne se namjeste), povučem ručnu par puta i opet onaj zvuk i opet labava ručna

 

onda smo podesili pakne i zašvasali to automatsko podešavanje pakni i niš sad ručna radi OK jer naravno sad "zubi" tj. var drži da se to ne popusti

 

 

odem na probnu vožnju i skužim da su bubnjevi topliji nego što bi smjeli bit. natrag na dizalicu, sve raskopali provjerili itd, niš ne zapinje sve se lijepo okreće, pakna dobro nasjeda na bubanj, sve izgleda dobro. cilindrići se lijepo šire i vraćaju itd. ponovo sve složili i opet vožnja i opet vrući bubnjevi (cca 1km vožnja bez divljanja i bez naglog kočenja). normalno se okreću kotači na dizalici i kad je auto na podu....

 

 

što bi to moglo bit, što što što? 

Edited by JosipZG
Link to comment
Share on other sites

nema ATE za njega, bar ne u tokiću, ima ferodo, bosch i LPR

 

taj problem sa zubima sam već imao na nekim autima i rješavali smo ovako da se zavari i sve je bilo OK... 

 

ni meni nema logike kad se tak lijepo okreće da se grije

Edited by JosipZG
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, JosipZG said:

@jerba tko drži jurid? a.krešo ako se ne varam?

 

 

kineo tehne, krešo ti nema kujca na stanju, samo što oni imaju veleprodaju samo

 

baš sam prije dva dana imao isti problem, sve je bilo novo, i to od meylea koji je prilično solidan, aliocito greska u prozvodnji.

 

Savio jurid cim sam stisnuo kocnicu sve sjelo na svoje mjesto.

Edited by jerba
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...