Jump to content

Pregrijavanje motora...zatajenje ventilatora!?


Recommended Posts

Beli ti je manje vise sve objanio, dijagnostikom se sve to da ispitat.

 

Jedino što bih ja dodao provjeri osigurače od ventilatora, na vw znaju "zašmelcat" pa nekad radi nekad ne, zna se čak cijela ona ravodna kutija rastopit  sto stoji na/oko akumulatora

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja otvarao motor nebi ako je sve kako pises..

Klima ne pali ventilatore kao kod starijih modela.. oba ventitlatora su upravljanja modulom i vrte određenom brzinom kojom modul smatra da treba raditi.. sa diagnostikom vidis kojim postotkom vrtnje rade..

A i sa diagnostikom mozes napraviti self test na ventilatorima i upali ih ecu preko diag.

Moguce da i osiguracka kutija "vari" pa neki put ventilatori ukopcaju a neki put ne, pa kad ecu nevidi impedancu javi gresku.. pa nije od goreg bacit pogled na kutiju i dali ima vode po njoj i oksida (cest slucaj) i prekontrolirati veliki konektor ispod kutije

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Skupio auto...jutros nisu uspjeli reproducirati grešku. Vozili su se s laptopom cca 1 sat po gradu...isto toliko im je radio tamo u servisu na leru...i ništa.

Pregledani osigurači i kontakti, očišćena neka masa i konektori. Spomenuo mi je da imam neOEM ksenone i da kako na nekim VAG-ovima radi kineskih ksenona/balasta odlaze motori brisača - da u krajnjem slučaju možda i to smeta elektronici koja upravlja ventilatorima.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...