Jump to content

Pregrijavanje motora...zatajenje ventilatora!?


Recommended Posts

Evo maloprije cura dosla po mene autom i kad sam sjeo kaze da je klima stala puhati...auto ugasen. Dam kontakt - voda full do kraja i lampica i upozorenje "check coolant" brzo otvorim haubu a ventilatori kao da krenu pa odmah stanu...pa opet "soft" krenu...pa stanu. Voda u posudi malo veci nivo nego inace...
 
Nakon gasenja kontakta...kljuc van...opet kontakt...odjednom krene veliki puhati pun gas...kad je pocela padati kazaljka upalim auto i brzo se temp normalizira. Jbg...ona me cekala 10 min...nije gledala tablu (zensko...mobitel) i ugasila je auto tek kad je klima pocela puhati toplo.
 
Savjet? 1.8TSI je motor. Otvoriti motor...sta je sve moglo najebati unutra? Kome dati raditi auto? Imam jos neko weltauto jamstvo ali je ZG...Dojkic. Sutra ih zovem...ali 1% je sansa da ce pokrit otvaranje motora i vece radove.


Link to comment
Share on other sites

Kažu dečki da oni nebi otvarali motor... radi normalno jedino me strah i pogledat gas tako da ne znam kako je pod opterecenjem...ne znam, frka me i stalno gledam temperaturu.

 

Kao da antifriz ne "kuha" ko voda nego na visoj temperaturi...i da je pravo zakuhao da bi bio izbacio vodu na neki ventil. Da bi oni to tako vozili dalje ali naravno promjenili ventilator (onaj veliki...desni kad gledas s prednje strane auta)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Kontaktirao sam covjeka iz Dojkica...da ga ne šlepam/vozim u ZG mogu ga odvesti tu u lokalni ovlasteni VW servis u Šibeniku pa nek mjenjaju.

 

Gresku u kompu nismo brisali...nek vide oni ujutro šta yebe zid.

 

A nakon toga ću u vlastitoj režiji dati otvoriti motor nekome (primam prijedloge/savjete...moze i ZG) i pregledati detaljno sve jer mi wrag neda mira i kopka me - zelim da sam siguran u auto i da je sve isto kao prije pregrijavanja. U protivnom - nebi ga mogao voziti...evo danas nisam presao 2000 okretaja...oduvjek me to zezalo, ne mogu se opustit i vozit.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Coupe VD said:

Kontaktirao sam covjeka iz Dojkica...da ga ne šlepam/vozim u ZG mogu ga odvesti tu u lokalni ovlasteni VW servis u Šibeniku pa nek mjenjaju.

 

Gresku u kompu nismo brisali...nek vide oni ujutro šta yebe zid.

 

A nakon toga ću u vlastitoj režiji dati otvoriti motor nekome (primam prijedloge/savjete...moze i ZG) i pregledati detaljno sve jer mi wrag neda mira i kopka me - zelim da sam siguran u auto i da je sve isto kao prije pregrijavanja. U protivnom - nebi ga mogao voziti...evo danas nisam presao 2000 okretaja...oduvjek me to zezalo, ne mogu se opustit i vozit.

 

 


ne pretjeruj, u ovlasteni nek pogledaju malo i rijese to pa ce vidjet oni jel sve ok za dalje ... 

Link to comment
Share on other sites


ne pretjeruj, u ovlasteni nek pogledaju malo i rijese to pa ce vidjet oni jel sve ok za dalje ... 


Zato i trazim nekog pouzdanog tko zna sta radi...da pretrese sve. Odvezem auto...15 dana...nek istestira/provjeri sve i odradi da bude sve 10/10 kao prije...

Ja nisam ni strucnjak ni mehanicar...mogu samo svaki novi zvuk koji cujem prepisat tome sta je prokuhao...

Poznavajuci sebe - tesko da cu biti miran samo time da zamjenim defektni dio...i vozi.
Link to comment
Share on other sites

pa nije od putra da mu je nesto..moze biti..iako sumnjam da mu je ista
 
pratit malo ulje i vodu kad slozis ventilator

Baš ti tsi/tfsi i jesu kao od putra...bar po iskustvima drugih i pricama.

Provjerit cu...češće gledat. Iako bih volio da mi to netko od struke sve pregleda i javi kad da dođem po auto...da je sve 10/10.
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Coupe VD said:

Kažu dečki da oni nebi otvarali motor... radi normalno jedino me strah i pogledat gas tako da ne znam kako je pod opterecenjem...ne znam, frka me i stalno gledam temperaturu.

 

Kao da antifriz ne "kuha" ko voda nego na visoj temperaturi...i da je pravo zakuhao da bi bio izbacio vodu na neki ventil. Da bi oni to tako vozili dalje ali naravno promjenili ventilator (onaj veliki...desni kad gledas s prednje strane auta)

 

 

Antifriz kuha na istom temp kao i voda.

Link to comment
Share on other sites

Antifriz kuha na istom temp kao i voda.


Ali tlak utjece na to da li ce prokuhati na 100 ili 120 ili 130 stupnjeva.

...ja sumnjam da je motor prošao bez štete sa kazaljkom zakucanom do kraja...rad na leru, cca 10 minuta. Zato bi i zelio otvoriti i nek se poravna glava i baza bloka i premjeri sve.
Link to comment
Share on other sites

Nemoj biti lud otvarat motor. Radije familiju na vikend nekam otpeljaj :)
Ako ti nije izbacio vodu van nije praf ni zakuhao. Samo se temperatura digla. Ne kuha prije 115 stupnjeva jer je pod tlakom.

Link to comment
Share on other sites

Nemoj biti lud otvarat motor. Radije familiju na vikend nekam otpeljaj
Ako ti nije izbacio vodu van nije praf ni zakuhao. Samo se temperatura digla. Ne kuha prije 115 stupnjeva jer je pod tlakom.


Ma otiđemo na vikend i ovako i onako. :) ...a kazaljka temperature je gravirana do 130...i bio je skroz u kraju...na toliko.

Link to comment
Share on other sites

A zakuva je onda. Ali svejedno, ako auto radi kako treba to je to. Nije to kvar od kojeg ce ti nesto zveckat, lupkat.. zadimit ce, bijelo/plavo, losije performanse i slicno. To odmah isti cas osjetis. I ako nije bijelo ulje to je to. Stvarno je steta ic otvarat motor ako auto radi kak treba i ne pokazuje znakove defekta odmah.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Coupe VD said:

 


Ma otiđemo na vikend i ovako i onako. :) ...a kazaljka temperature je gravirana do 130...i bio je skroz u kraju...na toliko.
 

 

Na vw ti kazalja je vrlo neprecizna. Od 60-100C kaze stalno 90C. Vec na 105C kaze 120C. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa obicna voda i tlak daje rezultat u +-2C kao i voda+antifriz i tlak.

S time da obicna voda bolje hladi motor nego antifriz.

 

U prevodu za mjesavine koji vecina imaju u autu, tocka vrenja je nekih 2-3C veca od obicne vode. Sto je vise manje zanemarivo.

Edited by fire
Link to comment
Share on other sites

pa neko ti je napisao, c02 test i znas di si. Ako je negativno, ne otvaraj

 

edit: Osim ako ne mislis to uzet kao izgovor za tuning, onda odmah otvaraj xD

Edited by Joo
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...