Jump to content

Auto do 350.000kn - best buy


Recommended Posts

 

 

 

Slazem se, ako je neki ozbiljniji auto. Dosta sam vozao yetia samo prednji pogon i ni u jednom trenutku mi nije zafalio 4x4. Moram potraziti sliku da stavim kroz kakav sumski put sam isao

 

Offtopic - kako si bio zadovoljan s jetijem? To mi se sve vise cini kao idealan auto za po gradu bilo za ženu&dijete bilo za komplet obitelj

 

 

Mazda 6 Wagon 2.2d 150ks

 

 

Ima netko iskustva? 

 

 

 

 

Moj kolega u jednoj susjednoj zenlji ju je nedavno vratio jer je bila na servisu vise nego kod njega. Mozda je bas naletio, ali eto to sam cuo bas nedavno.

 

Ja sam vozio testnu 175 ks automatic. Automatic je aisin stari 6 brzina kao i u insigniji staroj, volvu i mnogim autima - znaci pije ko smuk i salta upitno dobro.

 

Osim tog auto je ok i posto sam tada imao insigniju rekao bi da su to slicni auti. Meni se insomnia vise svidjela zbog boljih siceva i buke na autoputu, ali to su sitnice. Mazda je bila na 19" pa je malo vise lupala na rupama. Ok auto, ali računaj da nema konfiguriranja sto tebi padne na pamet i da se sve sto nije na lageru dugo ceka. Isto tako - iako je na redizajnu dobio refresh interijera po uzoru na bmw to je auto koji je vec dugo na trzistu.

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, TomiTraktor said:

 

 

 

 

 

Offtopic - kako si bio zadovoljan s jetijem? To mi se sve vise cini kao idealan auto za po gradu bilo za ženu&dijete bilo za komplet obitelj

 

 

 

 

Moj kolega u jednoj susjednoj zenlji ju je nedavno vratio jer je bila na servisu vise nego kod njega. Mozda je bas naletio, ali eto to sam cuo bas nedavno.

 

Ja sam vozio testnu 175 ks automatic. Automatic je aisin stari 6 brzina kao i u insigniji staroj, volvu i mnogim autima - znaci pije ko smuk i salta upitno dobro.

 

Osim tog auto je ok i posto sam tada imao insigniju rekao bi da su to slicni auti. Meni se insomnia vise svidjela zbog boljih siceva i buke na autoputu, ali to su sitnice. Mazda je bila na 19" pa je malo vise lupala na rupama. Ok auto, ali računaj da nema konfiguriranja sto tebi padne na pamet i da se sve sto nije na lageru dugo ceka. Isto tako - iako je na redizajnu dobio refresh interijera po uzoru na bmw to je auto koji je vec dugo na trzistu.

 

Ja gledam ručni mjenjač koji imaju na lageru..nema konfiguriranja jer kupujem lagerski auto pa mi to čekanje nije bitan faktor.

 

I to kaj je dugo na tržištu mi isto nije bitno jer nije da trebam imati najnoviji model.

Dobra joj je cijena i mogao bi ju otplatit u 2-3 godine a za taj period valjda bude dobra.

 

 

Bio sam 4 puta gledat Passata i ja se ne mogu prisilit da kupim taj auto..jednostavno ne mogu.

Mislim da je to zato jer imaju samo te socijalne modele na lageru..niti jedan nema sa nekom opremom da to liči na nekaj..svi su Connect ili kako se već zove

Link to comment
Share on other sites






Offtopic - kako si bio zadovoljan s jetijem? To mi se sve vise cini kao idealan auto za po gradu bilo za ženu&dijete bilo za komplet obitelj


Prezadovoljan. U pocetku sam htio 2.0 tdi 4x4 ali stvarno nema potrebe za ono sto nama treba. Uzeo sam testni 1.6 tdi i meni je odlican. Za staviti dijete iza, gepek, sve. Dovoljno velik a opet nije premali. Za dva tijedna bi ga trebali preuzeti. Robusniji je od tiguana (a i jeftiniji). Htio sam prvo uzeti putnickog caddya ali yeti je ispao puno bolji izbor. Omjer odrzavanja/rega/osiguranje/potrosnja/oprema itd je po meni jeben. Zeni je ok, ipak ce ga ona voziti vecinu vremena. I iz prve ruke znam da ovako povisen i sa dobrim zimskim gumama gazi kroz snijeg ko pravi
Link to comment
Share on other sites

Nisam bio u BMW-u

 

Insigniu sam gledao ali nisam ulazio u neku raspravu sa prodavačima pa nisam još ni ponudu dobio da vidim koja bi bila konačna cijena za lagerska vozila.

 

 

Mazda mi je zapela sad zadnje za oko jer za ok cijenu ima solidnu opremu.

 

 

Link to comment
Share on other sites

tih full nakrcanih nema na lageru..ova kaj ja gledam je Attraction oprema

 

 

@_DEX_ daj vidi s njime kak je održavanje tih Mazdi?

 

 

Malo sam čitao i svi spominju jako skupe dijelove i slab lager istih pa kad nekaj krepa bez auta si hrpu vremena a to mi nije opcija.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Tuco said:

tih full nakrcanih nema na lageru..ova kaj ja gledam je Attraction oprema

 

 

@_DEX_ daj vidi s njime kak je održavanje tih Mazdi?

 

 

Malo sam čitao i svi spominju jako skupe dijelove i slab lager istih pa kad nekaj krepa bez auta si hrpu vremena a to mi nije opcija.

 

Probat cu ga sad ulovit na gablecu. Probaj i Habulina uhvatit, pa ti on o odrzavanju Mazde moze najbolje rec.

Link to comment
Share on other sites

tih full nakrcanih nema na lageru..ova kaj ja gledam je Attraction oprema
 
 
[mention=632]_DEX_[/mention] daj vidi s njime kak je održavanje tih Mazdi?
 
 
Malo sam čitao i svi spominju jako skupe dijelove i slab lager istih pa kad nekaj krepa bez auta si hrpu vremena a to mi nije opcija.
nemaju lager uglavnom, samo sitnice, a sve ostalo se u roku jednog do tri radna dana nacrta u servisu ovisno koji je dan u tjednu.. u zadnjih 17 godina druženja s Mazdom samo jednom sam čekao auto par dana, to se poklopilo radi više okolnosti, inače ne bi niti to..

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@_DEX_ kod njega i gledam tu Mazdu za kupiti.

 

@killuminati ti si imao nekih problema sa senzorima, lambdom ako se sjećam dobro?

 

 

 

Trenutno sam u foto finišu..sa Mazdom 6 i Opel Insignijom

 

Insignija je 20ks više i opremljenija je i košta 40.000 više od Mazde ali je baš natrpana..ima kožne ventilirane siceve sa memorijom i sve je full struja, kamere 360* oko auta itd itd..a Mazda mi je jednostavno draža..nekak sam ju zavolio kolko sam ju puta već išao pogledat :D ali joj fale neke sitnice koje bi volio imati na autu

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, TomiTraktor said:

Insignia je bitno noviji auto, a napredak radi svoje.
Ja ne bi razmisljao uopce

Btw i meni je finale za odluku sutra/prekosutra ali spala knjiga na jedan ;)

 

A na čemu si ti?

 

Srdišnji tunel u Insigniji je tak plastičan da je to čudo..mene se kupuje detaljima a Insignija toga nema..tehnički je naprednija jer ima više opreme ali detalji su loši..jako loši..nisam pametan

 

6 minutes ago, Fredy said:

Tuco ne poznam te al ovak po pisanju vise si mi mazda tip

 

A nisam ja gay..mislim dragi su mi al više volim cure :haha: 

Link to comment
Share on other sites

 
A nisam ja gay..mislim dragi su mi al više volim cure :haha: 
Na to sam pucao, gledao sam tu staru insigniu i unutra mi je bila plastik fusch zivi mazda mi je bila bolja x puta. Ne znam da li se tu govori o novom modelu ali ako je govor o starom moj glas za mazdu. Opel mi je selo i bok a ti mi nisi selo eto reko sam. Vozio sam par opela cisto iz ekonom racunice al nikad taj brand me nije odrazavao mislim da nece ni tebe
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Fredy said:
35 minutes ago, Tuco said:
 
A nisam ja gay..mislim dragi su mi al više volim cure :haha: 

Na to sam pucao, gledao sam tu staru insigniu i unutra mi je bila plastik fusch zivi mazda mi je bila bolja x puta. Ne znam da li se tu govori o novom modelu ali ako je govor o starom moj glas za mazdu. Opel mi je selo i bok a ti mi nisi selo eto reko sam. Vozio sam par opela cisto iz ekonom racunice al nikad taj brand me nije odrazavao mislim da nece ni tebe

 

Tuco je vozio Opela dok je bio mlad... :D

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...