Jump to content

Izgubio šus na 2000


Recommended Posts

Dakle, dok ne stignem do servisa...

do jučer sve normalno, ide dobro ko i inače. Sinoć krenem prema doma, i također sve normalno. Stanem na semaforu, čekam zeleno, i kad sam krenuo, odjednom vidim da ne vuče kako treba?! Nema onog naleta momenta na 2000 okr, nego tek na 3500! Do 3500 se ponaša kao prije do 2000, dakle, lagano nabire, a na 3500 baš povuče punom snagom! Čukica od boosta kaže da je tlak na 0,9 do tih 3500, a onda skoči na 1,2 bar kao što inače treba biti?!

Inače sve normalno, bez ikakvih čudnih zvukova, bez ikakvih tragova ispod i oko auta, ne dimi... samo više ne vuče kako treba?

Pretpostavljam da ne bi uopće vukao da je turbina i da bi čudno zvučala, ali osim "kašnjenja" momenta, nema drugih simptoma.

2004. g, 90600 km, nisam još napravio servis na 90000 jer sam ga radio na 80000 prije nekih 5 mjeseci :D

Zadnja dva rezervoara su tankana na OMV-u, pa i na to sumnjam, iako dosad

Isto tako, kad razvlačim brzine i brzo šaltam, a okretaji padnu čak i malo ispod 3500, svejedno dobro vuče. Ali ako lagano šaltam, onda ne... confused.gif

Ima li itko kakvu ideju? Kasnije ću skoknut do servisa, svakako...

Link to comment
Share on other sites

Ako imaš upravljanje turba sa vakuumom, nekaj ti ne štima sa vakuumom. Ne zatvaraju ti se krilca na turbu. Isti problem sam ja imao. Meni je pukao plastični pipac na vakuum spremniku di ide crijevo i nije bilo vakuuma. A povlačio je tek iza 3500 kad su plinovi već bili dovoljni za vrtit turbo i bez krilaca.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Tražim neke svoje postove pa naišao na ovo :D

Uglavnom, bila je riječ o EGR ventilu, začađio se i ostao otvoren. Stavio novoga, jer ovoga nije imalo smisla čistit, 2100 kn u ovlaštenom servisu i problem riješen :)

Pa ako netko bude imao slične simptome, da zna... :cool:

Link to comment
Share on other sites

Tražim neke svoje postove pa naišao na ovo :D

Uglavnom, bila je riječ o EGR ventilu, začađio se i ostao otvoren. Stavio novoga, jer ovoga nije imalo smisla čistit, 2100 kn u ovlaštenom servisu i problem riješen :)

Pa ako netko bude imao slične simptome, da zna... :cool:

 

U Citroenu nakon garancije smo sve EGR problem ventile rješavali za koliko je tko voljan dati za marendu... toliko koliko bi decki potrosili vremena za odrezat od komada lima plombu za to smece od ventila...nakon toga nikad nikakvih problema, jedno vrijeme nismo niti bili u mogucnosti nabavit egr ventile za Jumpere 2,2 Hdi jel hrvatska je bila zadnja rupa na sviralu i gotovo svi Egr-i su isli po europi sanirat probleme koje su imali...

Naj fascinantniji dio cijele price je bio taj da mamlaz koji je taj usrani dio projektirao je ocigledno bio debil ili neki Žan Žak Pjer koji je bio na praksi tamo i imao viška vremena pod marendom jel je dao izradit dva zubcanika koji inace otvaraju i zatvaraju klapnu od tog istog ventila od plastike...

Inace taj ventil nije bas sklon grijanju (NOT) pa ono mogu biti od plastike...(kakav debil) i onda ako imas srece kad se potrose zubi da ti ostane zatvoren je sve 5, ne pokazuje nista i nema nikakvih problema, ako ti ostane otvoren se upali lampica, jedva ide i muku muci sam sa sobom...a to je naravno i odlicno za motor...

 

Ima jos masu takvih pametnih rješenja za koje mi dan danas nije jasno od kud im takve zamisli...evo jos jedan primjer, zubcanici od rikverca su ubiti preneseni sa druge brzine na motorima 2.2 u Jumperima pa mozes 90 u rikverc a isto tako je gotovo nemoguce krenutu u rikver na manjoj strmnini jel sjebes korpu (zapalis ju)-lamelu(znali smo samo srce nac u mjenjacu) a isto tako i ono smece od zakretnog zamasnjaka koji kosta kao da je od suhog zlata...

 

Uglavnom inženjering za izbijat pare ljudima nakon jamstva...

 

Ajde dao sam gore otkaz i sad radim za u zastupništu za Komatus...ovdje je prica nesto bolja...

Link to comment
Share on other sites

U Citroenu nakon garancije smo sve EGR problem ventile rješavali za koliko je tko voljan dati za marendu... toliko koliko bi decki potrosili vremena za odrezat od komada lima plombu za to smece od ventila...nakon toga nikad nikakvih problema, jedno vrijeme nismo niti bili u mogucnosti nabavit egr ventile za Jumpere 2,2 Hdi jel hrvatska je bila zadnja rupa na sviralu i gotovo svi Egr-i su isli po europi sanirat probleme koje su imali...

Naj fascinantniji dio cijele price je bio taj da mamlaz koji je taj usrani dio projektirao je ocigledno bio debil ili neki Žan Žak Pjer koji je bio na praksi tamo i imao viška vremena pod marendom jel je dao izradit dva zubcanika koji inace otvaraju i zatvaraju klapnu od tog istog ventila od plastike...

Inace taj ventil nije bas sklon grijanju (NOT) pa ono mogu biti od plastike...(kakav debil) i onda ako imas srece kad se potrose zubi da ti ostane zatvoren je sve 5, ne pokazuje nista i nema nikakvih problema, ako ti ostane otvoren se upali lampica, jedva ide i muku muci sam sa sobom...a to je naravno i odlicno za motor...

 

Ima jos masu takvih pametnih rješenja za koje mi dan danas nije jasno od kud im takve zamisli...evo jos jedan primjer, zubcanici od rikverca su ubiti preneseni sa druge brzine na motorima 2.2 u Jumperima pa mozes 90 u rikverc a isto tako je gotovo nemoguce krenutu u rikver na manjoj strmnini jel sjebes korpu (zapalis ju)-lamelu(znali smo samo srce nac u mjenjacu) a isto tako i ono smece od zakretnog zamasnjaka koji kosta kao da je od suhog zlata...

 

Uglavnom inženjering za izbijat pare ljudima nakon jamstva...

 

Ajde dao sam gore otkaz i sad radim za u zastupništu za Komatus...ovdje je prica nesto bolja...

 

Mislim da si dao odgovor na svoja pitanja...ja bih još nadodao rezanje troškova...

Link to comment
Share on other sites

Tražim neke svoje postove pa naišao na ovo :D

Uglavnom, bila je riječ o EGR ventilu, začađio se i ostao otvoren. Stavio novoga, jer ovoga nije imalo smisla čistit, 2100 kn u ovlaštenom servisu i problem riješen :)

Pa ako netko bude imao slične simptome, da zna... :cool:

 

Moja preporuka je da ga odma začepiš i otkloniš mogućnost ponavljanja 'kvara'

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...