Jump to content

Kako postici ovakav bling bling efekt na felgama??


Recommended Posts

Kako postici ovakav bling bling efekt na felgama ??

 

Ne izgleda mi da je to radio vodobrusnim :rofl:

 

Kako se postupak zove i gdje se moze odnjet felga..

 

( neda mi da sejvam sliku pa sam link stavio )

 

http://www.flickr.com/photos/justinminns/2423235026/in/set-72157604602435688/

 

 

http://www.flickr.com/photos/justinminns/2423232018/in/set-72157604602435688/

Link to comment
Share on other sites

A mislim...polished ?? Kojim cudima on dođe do ovog rezultata obicnim poliranjem ?? Pa ovo je cak bolje od ogledala a polirani aluminij nema tu vrstu sjaja vise je nekako siviji tj. nema takav odsjaj nikako.

 

@gear - od starog frend kromira zeljezo itd ima par kada doma pa ti mogu dat broj ako hoces pa nazovi.

 

@rudy- pa ovisno koja je felga i kako izgleda na autu. Pa sve one 360 forged felge koje imaju rub 20cm ili bilo koja njihova felga nije polirana na stroju tak da su izmjenjivali smirgle od 1000-5000 i namakali u lavor vode

 

Vidio sam te chrom farbe al nema sanse da idem to raditi nit bi se zadovoljio s takvim necim.

 

U njemackoj sam nasao firmu koja radi taj neki efekt visokog sjaja. Neznam sada kako se zove sma postupak i za samo jedan rub felge traze oko 80€ ...

 

Al to je onda nesto kao ova TT felga..slicno

Link to comment
Share on other sites

Imaš kod nas tipa u sesvetama(Agić)koji ti to radi ali ti je po felgi 100eura!

Kaj hoćeš chelichane malo kromirat,ajde bar bi bio jedani koji bi imo tak nekak.....loooollll

 

Možda ti je jeftinije i kvalitetnije kupiti več kromirane felge,a ne ovak se jebavat okolo......mani se čorava posla!

:)

Link to comment
Share on other sites

da se i aluminij tako ispolirat ali je problem što če sa vremenom matirat tj mora se stalno održavat...može se prešpricat bezbojinim lakom ali opet kamenčič ili rizol može oštet lak pa se počinje ljuštit jednako kao i kad nebi bila dobra priprema napravljena tak da...

meni osobno je to preružno na autu....stupid fucken Amercian tuning:death::thumbdown:

Link to comment
Share on other sites

Prije nekih tjedan dana sam od krune iz brestovja pokupio sve cetiri felge koje su bile na reparaciji, lakiranju srca i poliranju ruba. Felga mi trenutno izgleda ovako:

 

bbs20771205000.jpg

 

 

 

E sad..sve je to lijepo i krasno. Nije mi problem jednom ili dva put tjedno odvojit 4-5 minuta i krpicom dotjerat rub sa finom chrom pastom za poliranje jer ako zelim da dulje vrijeme izgledaju ovako moram to raditi.

 

E sad to izgleda ok ali ja bi htio da taj rub bude jos vise sjajniji i da ima jos vise taj bling bling efekt nego sada. Naravno da je i ovo kako je sada stvarno jako dobro i lijepo izgleda i u voznji i u mirovanju ali..uvijek taj ali

 

Eto..

 

 

p.s. - mislim da gore dani primjer TT felge nije postignut chrom lakom kao ovo sa colakove stranice a ovaj drugi link ..gledam al po broju telefona vidim da je negdje u PM tak da...aj da je bar njemacka ali ovo ...

 

Gore na slici se vidi kakav mi je trenutno rub ali ja bi htio da on bude nesto slicno ovome :

 

064b30.jpg

 

cfforged10.jpg

Edited by SVEN
Link to comment
Share on other sites

navodno se treba felga obraditi u visokom sjaju, pa se stavi sloj bakra il nikla il tak nekaj pa na to ide krom....

 

bile su priče o tome...ali kod nas niko to ne radi..neki probali...jer aluminij radi i to bi bi brzo popucalo...

 

navuče se sloj bakra i pomoču struje nanosi krom gore...ali popuca brzo...

eventualno probat kromirat i plastificirat...ali neznam...

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...