Jump to content

Netko radi u Peugeotu? vin provjera


pacey

Recommended Posts

Jel netko moze peugeota provjerit..neku povijest servisa?

 

trebao bi to "odmah" danas bi isli vidit auto..

 

i sad cura je zapela za plin...a to su sve musicavi vti motori..

 

ako tko moze bio bih zahvalan..

 

 

 

 

 

Edited by pacey
Link to comment
Share on other sites

Ako gledas 207 sa VTi motorom, nemoj. Moj savjet, a i puno kolega ovdje dijeli moje misljenje. Ne znam kakvi su u novijim autima, ali u 207 i drugim tih godina ( npr. Stari C4) su koma i musicavi.

 

Sent from my RNE-L01 using Tapatalk

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, _DEX_ said:

Ako gledas 207 sa VTi motorom, nemoj. Moj savjet, a i puno kolega ovdje dijeli moje misljenje. Ne znam kakvi su u novijim autima, ali u 207 i drugim tih godina ( npr. Stari C4) su koma i musicavi.

 

Sent from my RNE-L01 using Tapatalk

 

 

 

 

 

 

308 2008-2009, a priča je dobra od bivšeg vlasnika isto... nezz lud sam izgleda tip to :)

 

njima je mana ubiti što nisu jednostavni za rastavit? najlakse je izvadit motor i zamjenit npr lanac ili brtvu glave :D?

Link to comment
Share on other sites

Ma do 100-150.000 km se razjebe lanac, pa se sjebu ventili. To je sto se tice mehanike, ali problem je sto na hladno cesto znaju drkati. Gase se, ne primaju gas, pa cukaju i tak. Frend je nedavno preko osiguranja lakirao 407 u Peugeotu i dobio 1,4 VTi 308 i kaze da se odmah sjetio mene jer sam mu govorio da hoce cukati na hladno. Kaze da je njemu "skakutao" kad je ujutro isao na posao dok se nije zagrijao. I kaze da je bas preslab taj 1,4 u 308. Makar on je sjeo iz 407 HDI u ovo, pa mu zbog momenta moze izgleda jos slabije, ali da je bolje 1,6, je. Uglavnom, ja bi taj motor izbjegavao. Pogotovo ako je 100.000+ km. Ajde jos ako je neki primjer sa 50-70.000 km, pa da ga malo vozis, ali sa vise km nebi.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, _DEX_ said:

Ma do 100-150.000 km se razjebe lanac, pa se sjebu ventili. To je sto se tice mehanike, ali problem je sto na hladno cesto znaju drkati. Gase se, ne primaju gas, pa cukaju i tak. Frend je nedavno preko osiguranja lakirao 407 u Peugeotu i dobio 1,4 VTi 308 i kaze da se odmah sjetio mene jer sam mu govorio da hoce cukati na hladno. Kaze da je njemu "skakutao" kad je ujutro isao na posao dok se nije zagrijao. I kaze da je bas preslab taj 1,4 u 308. Makar on je sjeo iz 407 HDI u ovo, pa mu zbog momenta moze izgleda jos slabije, ali da je bolje 1,6, je. Uglavnom, ja bi taj motor izbjegavao. Pogotovo ako je 100.000+ km. Ajde jos ako je neki primjer sa 50-70.000 km, pa da ga malo vozis, ali sa vise km nebi.

 

1.6 blizu 200tkm...

a probam ga na hladno :D

 

 

uglavnom opcija je plin i jbg :(

 

 

mi imamo sluzbenog 1.6vti, ide lipo, kad se dignu okrteaji, istina zna cuknut leden, al nista spektakluarno...210tkm :D

Link to comment
Share on other sites

ma bježi od toga

 

frendu na 308 1.4 vti na oko 80 000 počeo pit po litru ulja na 1000km, navodno osim ovog kaj je Drx napisao imaju problema i sa karikama ...

 

 

ako se radi o 207 uzmi ovakav kakav ima Drx 1.6 16v, motori su super, rade odlično na plin itd, a ak se kaj slučajno i dogodi cijeli motor nabaviš za 200eura 

 

Link to comment
Share on other sites

Bas sam neki dan pricao o tim provjerama s frendom koji je radio u Citroen ovlastenom.. Mene je zanimalo za uvezene Peugeote/Citroene.

Kaze da se povijest servisa moze provjeriti samo u tom servisu u kojem su rađeni ili eventualno dobra volja drugog servisa da nazove servis u kojem je auto odrzavan i dobije info.

A ovo sto bilo koji ovlasteni moze pregledat je ako je auto bio na nekoj servisnoj akciji koja je bila na teret servisa. Tad se isto upisuje kilometraža, pa moze i ne mora pomoci. 

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, m3 power said:

BMW moze provjerit i preko interneta. Kosta 9€. A ima i full report za 29€.

http://www.vinbmwdecoder.com/

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 

 

tu ne dobijes sto je radjeno :) sam zabiljeske da je

 

2 hours ago, tommy said:

Bas sam neki dan pricao o tim provjerama s frendom koji je radio u Citroen ovlastenom.. Mene je zanimalo za uvezene Peugeote/Citroene.

Kaze da se povijest servisa moze provjeriti samo u tom servisu u kojem su rađeni ili eventualno dobra volja drugog servisa da nazove servis u kojem je auto odrzavan i dobije info.

A ovo sto bilo koji ovlasteni moze pregledat je ako je auto bio na nekoj servisnoj akciji koja je bila na teret servisa. Tad se isto upisuje kilometraža, pa moze i ne mora pomoci. 

 

 

tocno..danas info iz 2 servisa

 

uglavnom nisu umrezeni..katastrofa ?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, m3 power said:

Jesi 100% sigurn? Nekad se dobivao full report. Tocno, sta, kako, zbog crga, u kojem servisu, stanje km...

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 

nisam

 

al znam da je @n0p htio platit..pa dobio kiflu :)

2 hours ago, JosipZG said:

ma bježi od toga

 

frendu na 308 1.4 vti na oko 80 000 počeo pit po litru ulja na 1000km, navodno osim ovog kaj je Drx napisao imaju problema i sa karikama ...

 

 

ako se radi o 207 uzmi ovakav kakav ima Drx 1.6 16v, motori su super, rade odlično na plin itd, a ak se kaj slučajno i dogodi cijeli motor nabaviš za 200eura 

 

ma hebes ulje to me ne sikira..neka pije..samo neka ne prca :)

 

 

a taj ko @_DEX_ je lutrija naci..na olin pogotovo

Link to comment
Share on other sites

vracam se iz istre..

308 kur*c melje lanac..tip je supak..jer je rekao ma nis odlican

uzeo 207 "full" 1.6 16v..preplatio al zaboli me..top je za sad :)

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
 

Edited by pacey
Link to comment
Share on other sites

vracam se iz istre..

308 kur*c melje lanac..tip je supak..jer je rekao ma nis odlican

uzeo 207 "full" 1.6 16v..preplatio al zaboli me..top je za sad

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
 
Daj koju sliku 207-ice. 1.6 ko moj (stari)?


Sent from my RNE-L01 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Daj koju sliku 207-ice. 1.6 ko moj (stari)?


Sent from my RNE-L01 using Tapatalk

1.6 ko tvoj :)

plin
5 vrata
aport oprema
parking senzori bc..sjedala..volan kozni..felge nezz ni ja..dosao nocas u pol 3..sad idem u biograd koma :)

budem popodne slike


Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Na zalost nisam stigao slikat..
jedna sa balkona :)

oprema..
Sport sjedala
kozni volan
senzor za kisu
Veliki Board comp(pise pizdarije)
Parking senzori
automatsko paljenje svjetala
klima automatska dvozonska
Cd radio original onaj sa mp3
daljinske komande radija
felge 16 cola mislim ?
teperatura ulja

bijeli satovi chrome rub
centralno elektro..airbagovi sa bocnima..servo i to standard..

uglavnom nezz jel ima kakav sportski ovjes..jer se predobro vozi i sjedala su totalno fora :) drze top

auto bas podsjeca na moj stari 206..super reagira na upravljac :)a48596ab88ad18038836929d3e7eb8f0.jpg

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
 

Edited by pacey
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...