Jump to content

Audi TT 8N vuce u desno na kocenju _ rjesenje ??


Recommended Posts

Ekipa, imam problem na Audiu TT 8n 132 kw, i nikako da dobijem tocnu dijagnozu i rjesenje.

 

Imamo li kakvog kolegu strucnjaka za ovjes ili preporuku za nekoga majstora koji je dobar za ovjese?

 

Problem je slijedeci; prilikom jaceg kocenja osjeti se da auto vuce u desno, ali samo na prednjem desnom kotacu. Osjecaj kao da sam lagano okrenuo volan na desno.

Tokom voznje na ravnoj cesti kao i da lagano ide u desno, ali jako jako malo, gotovo neprimjetno.

 

Do sada sam promijenio gewinde, bile su neke uzasne, sada su gore AP gewinde. Istovremeno stavio i nove selene naprijed.

Promijenjene spone.

Spur podesen na Hunteru u nulu.

Nove gume Michelin Pilot Alpin 5.

Na tehnickom pregledu sam mjerio sile kocenja, sve je normalno i u ravnotezi. Takoder provjereno i nema nikakvih luftova, klimavih dijelova i slicno.

 

Vise nisam pametan sta da napravim.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, x3m said:

Mozda glup prijedlog al valja probati.
Ak ti je sve ok sa ovjesom, onda pokusaj s drugim gumama.

Meni je nekoc davno bio slican filing, a razlog je bio u gumama.

 

Isprobano i to, do zime sam vozio na ljetnim, potpuno novim Michelin Pilot Sport 4 gumama, ista se stvar dogadala ?

Link to comment
Share on other sites

vjerojatno glupo pitanje, ali da nije lager?

 

@Gabre mali OT, ali ako si ikad malo jace ubrzavao sa smotanim kotacima na quattru jesi cuo lagano kuckanje iz valjda osovina.

Imao sam ranije homokineticke na umoru i zvucali su puno glasnije od ovoga pa ne znam o cemu se radi.

Vizualno moje izgledaju skroz ok zato izbjegavam samo bacat dijelove na auto dok ne pogodim sto je, ako uopce je ista.

 

edit zvuk je kao kad imas otvoren prozor i kamen u gumi. Znaci nije klasicni zvuk homokinetickog.

Edited by Kegalj
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Gabre said:

Oh Audi, moraš ga voljeti, imam sličan problem, na dva različita Audija.

Provjeri si zadnje čeljusti, da li rade glatko

Sent from my ASUS_I01WDX using Tapatalk
 

 

Odlicna ideja, to jos nisam provjerio.

 

Jesi ti kod svojih Audija time rijesio problem, ili jos vuce?

Link to comment
Share on other sites

 
Odlicna ideja, to jos nisam provjerio.
 
Jesi ti kod svojih Audija time rijesio problem, ili jos vuce?
Zadnje čeljusti su mi stvarale problem kod jednog, dok kod drugog sam upravo komplet ovjes izmijenjao pa idem na spur pa ću vidjet.

Da li ti trese auto? Mene to izludi, a tražeći, ljudi masovno imaju problem sa trešnjama,
Kolko god je quattro super, toliko je audi sjebao polusovine i kardan koje je valjda pravio od sira.
@Kegalj
To škljocanje ti je homokineticki. Imao sam taj problem, no sad sam obje prednje polusovine promijenio i zasada nisam čuo škljocanje.

Sent from my ASUS_I01WDX using Tapatalk

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Gabre said:

Da li ti trese auto? Mene to izludi, a tražeći, ljudi masovno imaju problem sa trešnjama,
Kolko god je quattro super, toliko je audi sjebao polusovine i kardan koje je valjda pravio od sira.
 

 

U voznji se auto odlicno ponasa, ne terse nista, ne lupa, precizno ide u zavoj, pogotovo sada na AP gewindama.

Kod slabijeg kocenja se nista ne osjeti, kada jako zakocim samo prednji desni kotac vuce prema van.

 

Ne znam jel moze letva volana dobiti lufta pa da se tako nesto dogada?

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, najob2001 said:

 

U voznji se auto odlicno ponasa, ne terse nista, ne lupa, precizno ide u zavoj, pogotovo sada na AP gewindama.

Kod slabijeg kocenja se nista ne osjeti, kada jako zakocim samo prednji desni kotac vuce prema van.

 

Ne znam jel moze letva volana dobiti lufta pa da se tako nesto dogada?

 

moj isto vuce naprijed desno. No velim, nisam sad jos ni probao dok ne odradim spur kako treba. Spur si odradio? Letva volana ne bi trebala imati utjecaja, generalno bi auto trebao kociti ravno a da volan ni ne drzis.

 

i jos jedan savjet, kad budes gledao zadnje diskove/celjusti, uglavnom sa unutarnje strave budu sjebani diskovi i ne razdvaja dobro

Link to comment
Share on other sites

Ja sam sličan problem imao na meganu nakon šta sam otkinuo kotač...nikad više nie bilo isto

Možda od nekog sudara ili nešto se sve pošemenrilo auto dobio nagib ili nešto tako i zato vuče

Edited by robert
Link to comment
Share on other sites

kocioni cilindar ili razdjelnik sile kocenja ne radi dobro
 
na tehnickom on stisne kocnicu ali mala je brzina pa se ne kuzi razlika, ali veca sila kad je potrebna ne odradi dobro 


Tako je. Imao taj problem na a4 b8
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, gmajna said:

 


Tako je. Imao taj problem na a4 b8

 

Odlicno, hvala, to bi moglo biti rjesenje, probat cu sa time i pregledati celjusti ako dobro rade

10 hours ago, Gabre said:

 

moj isto vuce naprijed desno. No velim, nisam sad jos ni probao dok ne odradim spur kako treba. Spur si odradio?

 

Spur odradio 2 puta za svaki skucaj, kod 2 vrhunska majstora sa Hunter masinama

Link to comment
Share on other sites

Problem je bio kod naglijeg kocenja 140km/h+
Sve ostalo normalno
I meni je tako, no ono što me zapravo više smeta, je atomi pri sporom kočenju, zaustavljanju pedala mekana i ono moram dodavati pedale da bih stao. Recimo na atlasu mi je kočnica da kad je pritisneš, zadrzava silu.. i stat će auto.
Mislim navikao sam na obali bi morao pogledati za kočioni cilindar..

Nove su mi komplet kočnice, Zimmerman i akebono pločice, i nova kočiona tekućina...
Koči on dobro, ali uvijek imam osjećaj da bi morao bolje gristi.

Sent from my ASUS_I01WDX using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ovo sto pises je bilo meni identicno nakon sto smo probali staviti porsche bbk naprijed, nije funkcioniralo kako treba pa vrati sve oem natrag. Od zubaka nije bilo pomoci tek drugi ili treci mehanicar je rijesio. Tesko je nekome objasniti problem jer svi koji prvi puta na kratko sjednu kazu da je sve ok

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...