Jump to content

battery isolator


Recommended Posts

hej ljudi,

 

jel mi netko moze pojasniti pojam baterry isolator, citam na guglu i donekle kuzim, ali htio bi da mi netko ipak na hrvackom objasni

 

koji je kontekst? ugradio sam elektricni motor (bow thruster) u pramac broda, i povukao kabele od velikih baterija u krmi cca 9m, onda sam kupio manji 75ah 800a akumulator i smjestio ga tik do motora..

 

u manualu pise da je jako jako preporucljivo imati baterry isolator

 

pa eto jel ima netko nesto za reci

 

https://imgur.com/a/TbI2daV

 

ps. jebote nakon vise od 15 godina koristenja foruma jednako sjebano je uplodat fotografiju

Link to comment
Share on other sites

Kod mene u tehničkoj zaštiti izolator petlje na protupožarnoj petlji služi da u slučaju kvara negdje na petlji taj izolator odvoji dio petlje koji je u kratkom spoju dok ostatak radi i javlja grešku.

U tvom slučaju bi to moglo biti nešto kao elektronski osigurač. Da se brod u slučaju kratkog spoja ne zapali a opet, kad se kratki spoj popravi, on automatski pusti opet struju.

Link to comment
Share on other sites

Pa moraš imati na brodu 2 baterije. Jedna je start motorna, a druga je za ostale potrošače.

 

Ako nemaš battery isolator, npr taj bow thruster ti potroši obe baterije i više ne možeš upaliti motor.

 

Sami isolator služi tome da ih u potrošnji kad napon padne ispod neke točke razdvoji, a kad se puni da ih spoji tj. da puni oba dvi... 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...