Jump to content

1.6 crdi kasno puni turbo?


Recommended Posts

Hyundai i30 2007.g.

85kw

 

Turbo pocinje puniti na oko 1900 okretaja

Auto je kupljen od poznanika pa znam da turbina reparirana kod pinjušića prije jedno godinu i pol, auto nije napravio ni 20 000km od tad, s tim da ga je 2 puta vozio tamo pa su nešto napravili u jamstvu. Ono što sam ja skužio je da je jedna račva tj. nepovratni ventil na vakuum pumpi bio ljepljen i laaagano je puštao. To sam zamijenio i sad mi se čini da puni na tih cca 1900 okretaja a prije toga je na oko 2000.

S te račve vakuum crijevo ide na el.regulator punjenja (n75?) i njega sam zamijenio i opet sve isto.

Zanimljivo je da se auto u 90% situacija tako ponaša a povremeno (kako sam skuzio, najcesce nakon čekanja na semaforu) turbina nece uopce puniti 10-15 sekundi (ni na 2000 ni na 3000 ni na 3500 okretaja) i onda samo od sebe proradi.

 

Dijagnostika ne pokazuje nikakvu grešku osim povremeno od EGR-a jer sam ga zablindirao a nisam još softverski ugasio.

 

Neke ideje?

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, fire said:

Moze biti miljun stvari.

Prvo bi trebalo logirati zelju ecu-a za boost. Da se vidi dal ecu uopce zeli boost. Ako zeli, zasto ga nema(premalo goriva ili nesto oko sustava varijable).

možeš ti napravit defektažu? 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...