Jump to content

VW - ACC (re)start pritiskom na gumb


Recommended Posts

Nema me po nekim drugim VW grupama, pa ako itko tu zna.

 

 

Je li se da iskodirati na VWu, kod koristenja Adaptive Cruise Controla, ponovo pokretanje vozila pritiskom na gumb, umjesto da se mora pritisnuti papucica gasa kad ACC skroz zaustavi vozilo?

 

Ima po netu razlitih komentara, ali ako netko zna konkretno... 

To je recimo nesto sto bi me veselilo u gradskim guzvama ? 

Link to comment
Share on other sites

walkaround - kad cancel-aš preko ručice auto krene (par put slučajno lupio po ručici pa se skoro zabio u auto ispred) pa ga odmah aktiviraš nazad 
Na Seatu ti je tak bilo? Cudno. Na Audiju ide preko rucice al ne na cancel nego na res i auto ne krene nego se ajmo reci pripremi i krene kad ovaj ispred krene.

Link to comment
Share on other sites

Kad stane i ako stoji par sekundi, ne, ne ide sam dalje bez nekog poteza vozaca. Glupo isto kao i da ne zaustavlja auto kad lane assist skuzi da ne drzis volan nego te pusti da se skršiš, pricam o autoputu i brzini 100+. Vec smo pisali o tome.

Link to comment
Share on other sites

Na ACC kad vam auto stane u koloni ne kreće sam skupa s autom ispred?
 
Bmw stane i krene sam, bez ikakvih tipki/papučice gasa.

Meni nekada krene, nekada moram dotaknuti gas. Mislio sam da je to do autoholda, bas cu probati sutra


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, BM0021 said:

Kaj vi to stvarno koristite po gradu? ? Meni je to za autoput super ali po gradu nikako, premalo je vremena za reakciju ako sustav nešto zajebe. 

Ne... jučer sam izgubio pola sata za ni 500m u gradu, lijepo autohold + acc tempomat na 30, ecopro i procitao sam sve forume ?

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, BM0021 said:

Kaj vi to stvarno koristite po gradu? ? Meni je to za autoput super ali po gradu nikako, premalo je vremena za reakciju ako sustav nešto zajebe. 

 

Pa bolje da se sustav zajebe u gradu pri 30kmh, nego na autoputu ili otvorenoj cesti ? Ali nece se to dogoditi.

 

I probaj proci ujutro ili popodne Slavonsku aveniju sa jednog kraja grada na drugi na ACCu. Ljepse je, a i sigurnije ako imas mob po rukama ? 

Jos bi ljepse bilo da ne moras pikat po gasu.

 

 

Iskreno, nisam jos probao ovo sto Xman i Jasa kazu, ali moram vidjeti hoce li se pokrenuti kod pritiska na reset ili neki drugi gumb.

Link to comment
Share on other sites

Srećom ne sjećam se kad sam zadnje tak negdje išao ? Probao sam to jednom i nije mi se uopće sviđalo jer koči kasnije zato što ne vidi da auto ispred ovog koji je ispred tebe koči nego samo tog ispred prati i kad kreće (meni je kretao sam bez intervencije) čeka predugo da se ovaj ispred odmakne. Na autoputu imaš puno više vremena za korekciju ako vidiš da se ne ponaša kako si zamislio. 

Link to comment
Share on other sites

Misterij rijesen..

 

Radi i kod mene kako je @Xman rekao. Hvala ?

Stisnes restart gumb i auto krece. 

 

Retardiran sam jer nisam ranije probao.

 

 

S tim da, ovo s gumbom je jos bolje jer prvo otpusti auto hold i onda krene.

Dok kad stisnes gas i pustis, auto malo cukne prilikom kretanja.

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Xman said:

Kad stane i ako stoji par sekundi, ne, ne ide sam dalje bez nekog poteza vozaca. Glupo isto kao i da ne zaustavlja auto kad lane assist skuzi da ne drzis volan nego te pusti da se skršiš, pricam o autoputu i brzini 100+. Vec smo pisali o tome.

Na A4 taj glupi Line assist ono zatrese i samo pusti ili kad ne držiš ruke na volanu upozori i samo pusti.

Na BMW u to radi nekako puno bolje.Tko zna dali u ovim najnoviim generacijama je to poboljšano.

Link to comment
Share on other sites

Misterij rijesen..
 
Radi i kod mene kako je [mention=574]Xman[/mention] rekao. Hvala 
Stisnes restart gumb i auto krece. 
 
Retardiran sam jer nisam ranije probao.
 
 
S tim da, ovo s gumbom je jos bolje jer prvo otpusti auto hold i onda krene.
Dok kad stisnes gas i pustis, auto malo cukne prilikom kretanja.
 
 
 
Zato si podesiš autohold prek vcdsa da ne cuka dok krećeš...

Poslano sa mog Mi 9T koristeći Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...