Jump to content

my mechanics - Datsun 240Z - Car Restoration (Episode 1)


Recommended Posts

Lik je nabio masu milijuna view-ova na snimkama restoracija starih alata i ostalih pizdarija (švicarac, perfekcionist) u zadnjih 5g koliko ga pratim i uvijek sam se pitao kako bi taj lik restaurirao auto, doslovno nikad ne bi završio ako bi radio na način na koji radi 😄 I evo, krenuo lik sa Datsunom 240Z

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

S obzirom da lik na glavnom kanalu ne objavljuje pojedinačne korake restauracije, dopunit ću ovaj thread sa linkovima sa njegovog sekundarnog kanala.

 

Ovo će možda biti i zanimljivije gledati većini s obzirom da ima dosta tips/tricks za sve koji šarafe oko auta.

 

 

Rastavljanje prednjeg dijela i vađenje motora, ovo mi je bilo i najzanimljivije.

 

 

Janje, prase, Datsun, pilići

Redoslijed najdražih stvari na rotaciji

 

 

I ovo je bio prvi video gdje sam pomislio "ajde ne jebi i stavi kita ko normalan čovjek"

 

 

Link to comment
Share on other sites

Danas sam pogledao ovaj video sa haubom...znam da je frajer temeljit, sve radi sam i ovo je ogroman posao, ali par videa u godinu dana..da malo ubrza i stavi više sadržaja makar i kratkih o autu sigurno bi imao i više patreona i lakše financirao priču

Link to comment
Share on other sites

On 12/2/2023 at 3:34 PM, maredo said:

Danas sam pogledao ovaj video sa haubom...znam da je frajer temeljit, sve radi sam i ovo je ogroman posao, ali par videa u godinu dana..da malo ubrza i stavi više sadržaja makar i kratkih o autu sigurno bi imao i više patreona i lakše financirao priču

Raditi sadržaj je veći posao od restauracije samog auta...  

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 12/27/2023 at 1:31 PM, SlayForMoney said:

Drugi i treći dio od limarije. 

Prvi puta vidim korištenje lema umjesto kita (rub haube)

 

 

 

 

Koristi se olovo i cink... Standard procedura na starim autima.   Taj auto je u tvornici na spojevima krova "zakitan" sa olovom...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Lovre said:

Koristi se olovo i cink... Standard procedura na starim autima.   Taj auto je u tvornici na spojevima krova "zakitan" sa olovom...

 

Koliko vidim ovdje su to na haubi napravili kako bi dobili jako čvrst i definiran rub haube dok bi sa kitom to bilo meko ko govno, zar ne?

Ima li još nekih prednosti?

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, SlayForMoney said:
 
Koliko vidim ovdje su to na haubi napravili kako bi dobili jako čvrst i definiran rub haube dok bi sa kitom to bilo meko ko govno, zar ne?
Ima li još nekih prednosti?

Hauba je bila "pitted" od hrđe, puna rupica... pa je zapunio sa ovim. Realno dosta dobro drži hrđu pod kontrolom ispod toga.
Glavna prednost je šta je elasticno pa nema pukotine ko kit  a kut haube je nezgodno mjesto za kitati i ako ideš mjerit debljinu laka / kita, izmjeriti će samo lak.

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
 

Edited by Lovre
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...