Jump to content

1.5 TSI iskustva?


Recommended Posts

Evo bacio oko na jedan Leon 1.5 TSI iz 2019, pa me zanima malo o tom motoru, neke mane, nedostaci...

 

Rijec je o onom ECO Tsi koji iskljucuje 2 cilindra po potrebi. Ima nekih 130 konja. 

 

Moze i neki info o remapu, posto sam ga provozao malo i nisam bas odusevljen performansama.

 

hvala

Link to comment
Share on other sites

Cesto pucanje lancanika, pa se podrobi motor(mom poznaniku se dogodilo na 42 000km).

Problemi s diznama i tlakom ulja(zupcasti u ulju). Zbog visoke radne temperature piju ulje jako.

Alat za faziranje je vrlo cudan i poseban, dode 3kE. 

 

Ako je dq200(dsg) menjaca, onda tipicni problemi. Pucanje kucista i gubitak tlaka(to se piksira). Elektronike u menjacu traju obicno 18-24mjeseca, rabljeni ima vrlo malo i cijene jako rastu. I problem je da ce i druga rabljena max izdrzati 24mjeseci.

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, fire said:

Cesto pucanje lancanika, pa se podrobi motor(mom poznaniku se dogodilo na 42 000km).

Problemi s diznama i tlakom ulja(zupcasti u ulju). Zbog visoke radne temperature piju ulje jako.

Alat za faziranje je vrlo cudan i poseban, dode 3kE. 

 

Ako je dq200(dsg) menjaca, onda tipicni problemi. Pucanje kucista i gubitak tlaka(to se piksira). Elektronike u menjacu traju obicno 18-24mjeseca, rabljeni ima vrlo malo i cijene jako rastu. I problem je da ce i druga rabljena max izdrzati 24mjeseci.

Fire ako mogu da ce ubacim Espace 1.6dci 2016 160ks biturbo model iskustva?

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, fire said:

Cesto pucanje lancanika, pa se podrobi motor(mom poznaniku se dogodilo na 42 000km).

Problemi s diznama i tlakom ulja(zupcasti u ulju). Zbog visoke radne temperature piju ulje jako.

jel to pricas samo za te motore u SEATu i 130ks varijante? meni prvi glas za zupcasti u ulju na 1.5 TSI

doma imam 3 auta sa 1.5 TSI 150ks, 2 2022godiste i jedan 2023, dva su sa 15k plus km i jedan sa 3k km,

sva tri su popili u prvih 3000km cca 150ml ulja, prva dva dalje nista, a ovaj treci nema vise km.

ulje mijenjanjato na 8000 km i bilo je izrazito crno i temperatura ulja je stvarno visoka, al to valjda zbog te sugave vodice 0w20,

evo sad po hladnom po autobanu ide na 110C, po ljeti auto full tovaren, sa thuleom na +40C vani, tempomat na 140km/h ulje je na usponima znalo otici na 122C...

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, riceburner said:

jel to pricas samo za te motore u SEATu i 130ks varijante? meni prvi glas za zupcasti u ulju na 1.5 TSI

doma imam 3 auta sa 1.5 TSI 150ks, 2 2022godiste i jedan 2023, dva su sa 15k plus km i jedan sa 3k km,

sva tri su popili u prvih 3000km cca 150ml ulja, prva dva dalje nista, a ovaj treci nema vise km.

ulje mijenjanjato na 8000 km i bilo je izrazito crno i temperatura ulja je stvarno visoka, al to valjda zbog te sugave vodice 0w20,

evo sad po hladnom po autobanu ide na 110C, po ljeti auto full tovaren, sa thuleom na +40C vani, tempomat na 140km/h ulje je na usponima znalo otici na 122C...

Mozda ne bi bilo lose skinuti podnicu ili keder gumu ispod haube da se poboljsa hladenje

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Exfreerider said:

Mozda ne bi bilo lose skinuti podnicu ili keder gumu ispod haube da se poboljsa hladenje

 

situacija sa 122C  je bila na kodiaqu, a kod njega stvarno ima mjesta pod haubom i prostora za hladenje, tak da mislim da je ipak do samog sugavog ulja i neke stvari u konstrukciji motora...

na kamiqu je stvarno guzva pod haubom, ali on je rijetko pod nekim opterecenjem, njega rijetko vozim i  nisam primijetio da temp ulja ode preko 112C...

Link to comment
Share on other sites

On 1/9/2024 at 10:18 AM, riceburner said:

 

situacija sa 122C  je bila na kodiaqu, a kod njega stvarno ima mjesta pod haubom i prostora za hladenje, tak da mislim da je ipak do samog sugavog ulja i neke stvari u konstrukciji motora...

na kamiqu je stvarno guzva pod haubom, ali on je rijetko pod nekim opterecenjem, njega rijetko vozim i  nisam primijetio da temp ulja ode preko 112C...

Mozda ima mjesta ali je motorni prostor "bunker".

Znam meni na polo 1.9tdi osjetno niza temp ulja bila bez plasticne podnice motora.

A staviti 5w30🤔

Link to comment
Share on other sites

Kod žene superb sad već skoro 3god, nikad niti štucnuo. Ulje smo na 15 promjenili makar je interval kao 30. Sad je na 27 auto, nikad ni kapi nadolili. Vozi se uglavnom samo po gradskim gužvama. Osnovni dq200 radi savršeno i dalje, nikakva trzanja i sranja koja sam čitao.

  • Samo ljubav 1
Link to comment
Share on other sites




 Ulja trosi 1l/8000km normalne voznje u gradu, na ac oko 1.3-1.5l

to je sad u moderna vremena normala?
meni octavia sa 250 000km troši upola manje na 10000km ( na promjenu )
Link to comment
Share on other sites

ulje pocnu trosit kad se "potrosi" osobito nakon 10 000km od izmjene, a opet ovisi o stilu i gdje se vozi,

kolega ima Karoq, ali je puno u gradu (ZG) plus AC i ima tezu nogu, auto je u op leasingu i servisira ga prema planu nazalost,

do 30k dolijeva 2x po litru i to uglavnom nakon 10k od izmjene, zadnje kad sam ga vidio auto je imal 160k, DSG je imal jedan update neki,

ostalo nista, MIB ima 2.5 tako da je bio posteden i tih nekih gluposti kaj su imali MIB3...

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Robertino said:

Vidim dosta na netu preporucaju prelazak na 5w-30 

Ima li netko osobno iskustva s tim?

Neznam kod wag-a ali eto imamo novi Peugeot gdje je tvorničko ulje 0w30 i na prvom servisu je po preporuci servisa stavljeno 5w30.Da je ovog 0w-30 nešto trošio više od 5w30 nije.Ista stvar

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Robertino said:

Vidim dosta na netu preporucaju prelazak na 5w-30 

Ima li netko osobno iskustva s tim?

 

sogorici su na t-crossu to stavili u ovlastenom nakon isteka garancije, al ona je radila ispod 15k godisnje tak da nije mogla nista niti vidit razlike,

drugog ne znam nikog privat da ima 1.5 tsi nakon isteka garancije, uglavnom su svi na leasingu i ne sekiraju se oko niceg...

ja cu za 5 god moci reci kad  isteknu garancije pa cu moc stavit nekaj drugo 😄 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...