Jump to content

brusenje presirokog klipa, strojna


Recommended Posts

Jedan klip, koji sam naknadno kupio (rabljeni), iako ista specijala i oznaka je navodno malo siri od ostalih klipova po kojima su brusene pikse i trebalo bi ga kao malo pobrusit. On ide u cilindar nesto teze nego ostali :huh:

 

Pa me zanima jel zna netko mozda koliko to "brusenje klipa" moze okvirno kostat? Kaze mi mehanicar da je to oko 400kn inace (njemu kao s popustom 300), a to mi nekako puno zvuci :huh:

Edited by Outlaw
Link to comment
Share on other sites

300tinjak kn... Zato mi i zvuci ovo puno.

 

A novog klipa kakva su ova preostala 3 koja ja imam ni nema. A i da ima, posto je ovaj koji je isto rabljen kao siri od mojih, tj da su moji vise potroseni :huh: s novim bi tom logikom bila u najmanju ruku ista stvar :huh:

Link to comment
Share on other sites

Ma pikse su vec gotove i kao slagane po tim mojim starim klipovima. Ali kad je mehanicar isao skidat karike sa starih kipova je otpao komad jednog klipa (izmedu karika). Pa sam trebao kupit novi klip. Novog te oznake nema, ima samo druge oznake a ti su laksi. Nasao sam rabljen iste oznake, ali sad navodno je taj kao malo siri od ostalih pa ga treba pobrusit :huh:

 

2 Alfa: a kaj bi kemijao... Tak je kak je :huh:

 

 

EDIT kak joza kaze. Prvo je trebalo kao samo skrpat taj motor ili drugi rabljeni i nek vozi. Pa ipak kao idemo krpat ovaj, misleci da nece puno kostat. Pa svaki drugi dan nes se novo kao nade i novi troskovi. Prvo da je samo blok u kurcu. Pa onda i komplet glava. Ali to se sredilo za relativno malo love. Pa onda dizne ne valjaju. Pa onda klip ne valja. Pa onda ipak jedan ventil nije dobar. Pa sad opet kao taj "novi klip" ne valja. Na kraju cu "htio-ne htio", opet dat skoro 1000E :doh:

Link to comment
Share on other sites

Jedan novi klip zu Sopicu je malo preko 300kn, tako da dobro si rekao :)

 

A nisam uzimao nove klipove posto su kao na jebenoj generalci prije 10tak kkm stavljani novi klipovi i prvo mi je rekao mehanicar da su ok klipovi. I po njima su se napravile pikse. I onda kad je ispalo da je ipak jedan klip u kurcu sam kupio jedan rabljeni koji je ok za 100kn. Nekako je na vagi 100kn naprema 1200kn prevagnulo LOL.

 

Znam (sad) da je kod vlasnika prije mene motor nakon generalke se par puta pregrijao. Pa su valjda zato i moji klipovi malo manji :huh:

 

Sigurnije rješenje (ako već nećeš to složiti po P.S-u) ti je da izbušiš jednu stublinu na potrebnu dimenziju za taj širi klip. I prije svake vožnje se pomoliš i baciš svetu vodicu po motoru :)

 

A onda bi imao malo "jaci" jedna cilindar :) To mi se nekak ne cini kao bas dobra stvar...

 

A ovo brusenje ako dode kao inace 450kn pa za tu lovu ima da bude bolji od novog :doh: Kad vec samo brusenje dode 50% vise od novog :doh:

Link to comment
Share on other sites

Sad je gotovo...

 

Nego jedno malo OT pitanje... Klipovi koji su u mom autu imaju oznaku B1. Novi se vise ni ne mogu kupit B1, samo C1. C1 je navodno laksi. Sigurno je bolje kad je klip laksi, ne? Jel nuzno onda ovaj B1 losiji klip ili iako tezi moze imat neke prednosti (recimo kvaliteta)?

 

Opcenito jel su te oznake mozda neki standard C, B, itd...? I sto znace?

Link to comment
Share on other sites

neznam sta ti znace i znam d aje sad gotovo, al rekao sam ti na pocetku d ati je bolje jedan cilindar sirit nego klip tokarit, evo tu su ti jos dvojca isto rekli.

znam i covjeka koji je imao sa pasatom 1.9tdi problem sa ednim klipom - izgorio je, stavili su 0.5mm veci ili za jednu specijalu, na nacin da su mu prosirili blok...

naravno taj pasat vozi dan danas, nakon 150 000km, ne trosi ulje...

i to je od dobrog prijatelja i to sam vidio, a takvih prica sam se naslusao od ljudi koji su rekli da su napravili istu stvar i d ase voze bez problema...

 

a gle, najbolje ces sad sam vidit jel ti kemija uspjela ili ne, drzim palceve da je uspila !

 

2 ministar

ma nemoj zajebavat? ozbiljno?

pizdek, pa sve kovanice su od 500e na gore (za 4 komada, i pri tome mislim na klipove)

Link to comment
Share on other sites

Sad je gotovo...

 

Nego jedno malo OT pitanje... Klipovi koji su u mom autu imaju oznaku B1. Novi se vise ni ne mogu kupit B1, samo C1. C1 je navodno laksi. Sigurno je bolje kad je klip laksi, ne? Jel nuzno onda ovaj B1 losiji klip ili iako tezi moze imat neke prednosti (recimo kvaliteta)?

 

Opcenito jel su te oznake mozda neki standard C, B, itd...? I sto znace?

 

dobro je ak su lakši al je još bolje ak su u miligram jednako teški....isto je sa klipnjačama....radilica i zamajc je isto bolje da su nešto lakši i izbalansirani...sa malo dignutim omjerom kompresije (pobrusit glavu i vidjet dali koju stotniku se može i blok sa gornje strane),ispuhom,usisom i rempaom može se dobit dosta snage

Link to comment
Share on other sites

znalac i legenda :lol:

Ma svaki dan promjenim jednu garnituru na autu, pa znam... :rofl::rofl::rofl:

 

2 ministar

ma nemoj zajebavat? ozbiljno?

pizdek, pa sve kovanice su od 500e na gore (za 4 komada, i pri tome mislim na klipove)

 

Ne govorim za kovane, nego serijske... Skuplji su nego orginal, nego kovani wiseco... :rofl::rofl::rofl:

Link to comment
Share on other sites

Ovo samo jedno pitanje onako jer me zanima... da bude jedan cilindar razlicit, posto se swift vrti dosta zar nije to malo onda opasno radi balansa radilice ?

 

radilica je u balansu , al mase klipova nisu, pa to sve zajedno pocne vibrirati, pa od tih vibracija u najboljem slucaju najebu lezajevi , u najgorem najebe motorni prostor kad dijelovi motora pocnu bjezat van .

Link to comment
Share on other sites

Ovo samo jedno pitanje onako jer me zanima... da bude jedan cilindar razlicit, posto se swift vrti dosta zar nije to malo onda opasno radi balansa radilice ?

 

Pa tako nesto sam i ja mislio. Ako se vec moze pobrusit klip da bude ko ostali, bolje tako pa je sve isto (cilindri i klipovi) nego da je jedan cilindar veci :huh:

 

Samo mi je malo cudno da to malo "brusenja klipa" moze doci 400kn :huh:

Link to comment
Share on other sites

sad sam se sjetio , pisao sam outlawu na pm ,al da i ostali vide.

 

klipovi nisu valjci , nego su bacvice

 

dimenzije klipa se mjere na dnu kosuljice, a ne gore na visini cela klipa.

 

premjeri klip na 10 mm razmaka pa ces vidjeti kako je zakrivljen.

to se radi zato jer se celo klipa grije vise od ostatka i zbog toga se i vise širi.

 

tocno kopirat tu zakrivljenost klipa je zaheban posao. tak da se moze dogodit da zacvika klip ako je nije skinuto dovoljno materijala, ili da klip nema dobro vođenje ako je skinuto previse materijala pa ce lupat u cilindru.

 

edit:

 

nesto tipa ovakvo

sa2128.gif

Edited by Marko
Link to comment
Share on other sites

A jebiga, sad je gotovo... Kao klip je izbrusen i slozeno vec...

 

Nego, da ponovim klip je iste specijale, razlika je samo u "potrosenosti". Pa me zanima kako to da se klip treba brusit jer je kao malo presirok za cilindar. Pa sto nisu cilindri radeni po mjeri za karike (recimo)? Mislim meni je receno da kao klip ide tesko u cilindar. Ali ionako je karika ta koja ide do cilindra? Jedino ako karika kad se stavi na malo "siri" klip se rasiri :huh:

 

Ukratko, jel ima uopce smisla to sto meni ekipa sa strojne prodaje :lol:

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...