Jump to content

T: Set preciznog alata


Sunstorm

Recommended Posts

Dakle, trebao bi set preciznog alata (odvijača)...

 

Prvenstveno mi treba radi rastavljanja i sastavljanja mobitela (najbolje me to umiri / umori nakon cijelog dana)... :lol: Pa ne treba biti neki ogroman set, nego da mi posluži u tu svrhu... Imao sam neki set, ali nije bio kvalitetan, brzo su glave otišle na odvijačima... :doh:

 

Pa ako netko ima saznanja gdje bi to mogao kupiti, i po kojoj cijeni, bio bi zahvalan da napiše... :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Pevec.

LUX-ov alat u torbici, odvijač sa 8 nastavaka sa torxima, ravnim i križnim za male stvari i notebooke + 4 kliješta/cvikcange itd.

 

Ja imam jedan več 4 godine (odservisiro/rastavio preko 1000 notebooka s njim) i neumoran je i čvrsti su nastavci ne pucaju glave.

 

mislim da je bila cijena oko 150kn ;)

Link to comment
Share on other sites

Pevec.

LUX-ov alat u torbici, odvijač sa 8 nastavaka sa torxima, ravnim i križnim za male stvari i notebooke + 4 kliješta/cvikcange itd.

 

Ja imam jedan več 4 godine (odservisiro/rastavio preko 1000 notebooka s njim) i neumoran je i čvrsti su nastavci ne pucaju glave.

 

mislim da je bila cijena oko 150kn ;)

Ja imam takav alat i ostao mi je mjesec dana u autu, a kad sam ga otvorio alat je izgledao ko da sam ga u vodi namakao. Cijeli zahrđao.

A ako ti treba za mobitele onda ti treba cca 2-3 kvalitetnija torx šarafcigera, onaj plastični alat za skidanje maski i možda pinceta. Tak da ne trebaš baš kupovati kompletan alat

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
pa tog imaš di hoćeš, nije to nikakav specijalan alat

 

buraz je prošli tjedan kupio u Umagu jedan takav set jer ima čegrtaljku

 

lol, pa nisam ni napisao da je specjalan alat a to da ga mogu kupiti "di hoćeš" je dobra informacija, evo idem do pekare da vidim jel imaju.

 

tipa "gramat" je dobar info da neobilazim sve dućane....

Link to comment
Share on other sites

Ja sam kupio par križastih, ravnih i torx odvijača u bauhausu - naravno jako malih, za mobitele, laptope i sl. Platio sam čini mi se 15-20kn komad, ali stvarno su kvalitetni, što sam i tražio, a ne kinesko smeće sa kojim prvi šaraf koji odvijem odmah uništim...

Link to comment
Share on other sites

Moram se složiti s crnićem. Po ljetu sam postavljao novu drvenu ogradu. Za tu priliku sam u Baumaxu kupio neki noname crveni aku odvijač, a doma sam imao komplet (nekih 15kom) nastavaka koje sam prije 4 godine platio smiješnih 40tak kn. S dva punjenja postavio sam 350 dasaka gdje se šaraf šarafio kroz drvo pa u željezni profil. Nastavak nisam mijenjao jer je izdržao do kraja i bez nekog bitnijeg oštečenja.

 

Je da ima falš nastavaka, al hebemu ne možeš ni sa akubušilicom na najjače vrtjet po šarafu i očekivati da će nastavak/šaraf to odtrpjeti.

 

EDIT: naveo sam samo primjer. Pretpostavljam da je i za mobitele isto.

Link to comment
Share on other sites

pa kakve vi mobitele otvarate... :lol:

 

meni se dešava na velikim vijcima da nahebe alat... ali na ovim malim pizdekima nikad nije... :D

Meni prije na malim pizdekima ode torx nego na velikim vijcima :D

Ja sad tražim 1.5 imbus kao šarafciger, ali nigdje ne nalazim samo jedan, nego samo u kompletu, a komplet košta 150 kn :doh:

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol:

 

 

Koliko vidim tu još ima puno ljudi koji trebaju naučit osnove za korištenje alata a tek onda počet radit s njima :lol::lol:

 

Znači ako je križni šaraf to ne znači da bilo koji križni nastavak može odvrtat bilo koji križni šaraf..oni tanki križići na šarafima imaju svoje značenje i oznake na bitovima PZ1, PZ2, PZ3.... imaju svoju svrhu i namjenu itd..itd...

 

 

 

 

MadT nisam mislio da ideš u pekaru kupovat alat ali onak ono kaj ti tražiš ima za kupit u 90 posto željezarija, ove centre neću spominjat jer rijetko u centrima išta kupujem jer imaju škart alate uz tu i tamo koju iznimku.

 

Postoje specijalizirane firme ovisno o tome kaj ti treba..recimo za obradu metala Pfeifer na Samoborskoj, pa recimo alati i strojevi za obradu drva tamo kod Rakovog Potoka (Alago)

 

Ak ti treba hobby alat onda odeš u pevec i raspametiš se :dance3vs1::dance3vs1:

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...