Jump to content

jače kvačilo


Recommended Posts

golf 3 gti 16v, trebam novo kvačilo, kako se kreću cijene nekih performance kvačila koja drže malo više nm-a? konjića bi trebalo bit do 300 pa nebi htio to skidat svaki drugi dan i mijenjat.

 

i što znači termin pojačana korpa? se to postojeća "pojačava" :D il se tako kupuje? ako netko to radi može preporuke

 

sinter lamela? da ili ne?

 

svašt sam natipko, može pomoć :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

jače kvačilo...

imaš x vrsta...

osnovno je da imaš korpu (potisnu ploču) koja jače stisne lamelu na zamajac pa lamela nemože proklizit s obzirom na jači moment tj snagu...običnu u takvom setu se dobije i lamela sa malo većom ferodom (nije uvjet)

zatim imaš pojačanu korpu sa sinter lamelom koja je namjenjena više za utrke jer sinter podnosi veču temp,od obične ferode, koje se razvijaju usljed čestog šaltanaj na višim okr...

možeš i stavit samo sinter lamelu ali onda ti drži manje momenta od cijelog pojačanog kvačila jer glavnu ulogu za moment nosi korpa

zatim kvačila sa duplom ili troduplom lamelom i pojačanim srcima (koje imaš i na nižem stupnju pojačanih kvačila) i extremno jakim korpama...

...i tako to dalje:dance3vs1:

Link to comment
Share on other sites

ja imam Helix. Stavis i zaboravis. Mozes pitati Daria, on je stavio na Ibizu, ili Rendu (isto ibiza ali dizel). Ima ih jos dosta (Mille, DarioSB, te hrpa subarua i miceka).

 

Drzi provjereno 500Nm, a da bi proklizala, treba joj najmanje 750Nm.

 

Dozivotni kuplung :)

Link to comment
Share on other sites

Nikakva smeća

samo provjereno

 

ACT

 

 

F1 R

FITS: 95-99 GOLF III-GTI / JETTA III-GLI VR6,2.8L,228mm

 

96-98 GOLFIII / JETTA III 4CYL,TDI,1.9L,228mm

 

12/98-02 GOLF IV-GTI / JETTA III-GLI VR6, GLX, AFP, 2.8L, 5 SPEED ONLY, 228mm

 

00-04 GOLF IV-GTI / JETTA IV-GLI 1.8L TURBO, 5 SPEED UPGRADE MUST USE ACT OR CORRADO G60 FLYWHEEL

 

PASSAT 90-97 16V, 2.0L / 93-97 GLX, VR6, 2.8L, 228mm / 96-97 TDI, 4CYL, 1.9L, 228mm

 

CORRADO 90-91 G60, 4CYL, 1.8L / 92-94 VR6, 2.8L, 228mm

Edited by charger
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...