Jump to content

šta učinit za dodatno spuštanje??


Recommended Posts

otkako san stavija opruge -35mm nisan zadovoljan s prednjim djelom jer je osta puno u zraku,pa mi prolazi kroz glavu da produljim navoj centralne vide za 20mm tako da dobijem tih od samog početka željenih -55mm!!pošto san student ne mogu si priuštit skuplje riješenje,nego moran za početak kemijat s tvorničkim amortizerima!!pa me zanima ko je to od vas radija i kakva su iskustva,dali puno nabija,triba li još šta radit osim produljit navoj!!:thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

koji navoj , di, na amortizeru ??? :huh:

 

pa opruge ti određuju visinu auta , ne amortizer

 

po mom znanju kad navoj produžiš ona pločetina šta drži oprugu se stišće dokle got ima navoja i tako automatski smanjuješ prostor između gornje i donje ploće,ako se varam nek neko kaže,a opruge ću navjerovatnije kratit al ne ove nego one tvorničke!!

Link to comment
Share on other sites

ako je na serijskim amortizerima -35, onda produzi navoj i skrati opruge MRVICU, pa ce past jos malo...

 

edit - kracenje opruga je lose inace, ako skratis fakat minimalno, onda ok...dakle manje od jedan navoj mislim tu.

Link to comment
Share on other sites

po mom znanju kad navoj produžiš ona pločetina šta drži oprugu se stišće dokle got ima navoja i tako automatski smanjuješ prostor između gornje i donje ploće,ako se varam nek neko kaže,a opruge ću navjerovatnije kratit al ne ove nego one tvorničke!!

 

pa ti kad stisneš tim šerafom oprugu van auta, znači maksimalno kolko ide..staviše stu na auto i kad auto sjedne dolje ta opruga se stisne još par cm kad auto sjedne ( isstisnut će se uvijek isto ovisno o velični opruge , debljini , tvrdoći materijala) i mislim da je nebitno kolko je ona u "nultom" položaju stisnuta.tak ovisi o težini auta..tak da ne znam baš da ćeš tim nešto dobit..jedino kraćenjem opruga..ili kupnjom/iradom novih

Edited by Veki
Link to comment
Share on other sites

pa ti kad stisneš tim šerafom oprugu van auta, znači maksimalno kolko ide..staviše stu na auto i kad auto sjedne dolje ta opruga se stisne još par cm kad auto sjedne ( isstisnut će se uvijek isto ovisno o velični opruge , debljini , tvrdoći materijala) i mislim da je nebitno kolko je ona u "nultom" položaju stisnuta.tak ovisi o težini auta..tak da ne znam baš da ćeš tim nešto dobit..jedino kraćenjem opruga..ili kupnjom/iradom novih

 

u pravu si zato ću najvjerovatnije tribat rizat oprugu,a navoj će se morat radit da nebi došlo do ispadanja opruge iz svog ležišta,ja mislin da smo došli do prave formule:thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

sad bili se isplatilo rizat sportsku oprugu ili onu tvorničku,možda bolje sportsku jer ona je već predviđena za -35 i morala bi izdržat samo još -20 a tvornička bi morala svih -55 trpit,teoretski da,samo šta će se desit u praksi??

Link to comment
Share on other sites

a kak ti to misliš rezat? :huh: ..po meni možeš samo za 1 krug odrezat ..da ti kraj dođe na isto mjesto ..a to je više od 1-2 cm onda..a i frkovito..

 

ja da sam na tvojem mjestu te opruge bi prodao i za te novce otišao kod jatića il nekog da mi napravi opruge po naruđbi..još ti za cugu ostane :)

Link to comment
Share on other sites

izvedivo je spuštanje i priko navoja,samo će onda opruga bit presabijena jer si joj smanjija prostostor u kojem se ona giba i to bi bilo jako kruto

 

ma nije to izvedivo ..jer nemreš ti nju tolko stisnut skraćenim navojem kolko ju stisne auto kad sjedne na nju :lol: ..a i opet..kolko god ju ti stiskao, ona će uvijek isto sjest u najdonju točku

Link to comment
Share on other sites

ja mislin da ima,al sad mi je to malo bezsmisleno davat lovu za to kad nisan odma to napravija pa se sad nadam da ću taj željeni ostatak dobit ovim kemijanjem!!

 

Besmisleno je igrat se s ovjesom u domaćoj radinosti ako nisi upoznat s onim što radiš.

Ti si već spustio auto koliko se dalo sa stock amortizerima a i kao što je G rekao još će on malo sjest

Daljnjim rezanjem i opruga i sabijanjem amortizera ćeš postić samo to da će amortizer otić u qrac jer si mu uništio predviđeni hod. A kad se to desi, a desit će se vrlo brzo, auto će ti se ponašat katastrofalno.

 

vidija san par puntića po gradu baš lipo spuštenih,točno ono šta i ja želim pa mi je debilno pitat ljude šta su kobinirali,sad mi je ža šta nisan!!!

 

Oni koriste ili kombinaciju sportskih opruga + sportskih (kraćih) amortizera ili češće gewinde

 

IMHO radije skupi pare pa to pošteno složi jer bi u protivnom mogo kasnije slagat osim ovjesa i limariju

Link to comment
Share on other sites

moram se okrenit ovakvim riješenjima jer san potrošija pun qurac novaca na ostale stvari i sad kad je to sve leglo na svoje misto to mi bode oči i želin to šta prije riješit,po mogučnosti da ne bude pogubno,najradije bi nekom platija ko zna to radit da mi to napravi kako triba a pošto trenutno neman ni lipe u đepu morat ću to obavit sam,naravno uz vašu pomoć!!

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...