Jump to content

Vergla i nece upalit..pomagajte


Recommended Posts

evo i primjer;

 

Krenem ujutro na posao auto upali na prvu, bez greske. Krenem na posao i najnormalnije dodjem do Jankomira (nekih 22km). Nakon par sati, krenem u grad nesto obavljati (vise razlicitih destinacija), I sad dolazimo do onog dijela price kad nema pravila kad ce upalit a kada nece.

Vergla i vergla, no nece primit, lagano dodavanje gasa, nista, nula bodova.

I onda odjednom nakon nekih 3-4-5min (kako kada) upali samo tako...

I to se tako dogadja preko nekoliko puta kroz cijeli dan. Nema pravila, di, kada, zasto, toplo, hladno. :blink:

Auto je bio cijeli dan kod mehanicara, stajao na leru nekoliko sati, palili ga nekoliko puta najnormalnije..tipicna scena kad si kod mehanicara.

Bolje da ne spominjem da su mi rekli da dodjem do njih kad ce mi se to sljedeci put dogodit :doh:.

Drugi mehanicar mi je rekao da je vrlo vjerovatno povezano sa usisom, da je kao nesto poremeceno zbog plina, neki senzori.

Ovaj prvi kod kojeg sam bio je ujedno i ovlasteni plinski serviser i nije nis skuzio.

auto je Hyunadi Sonata 2.0, 1994 godina, plinski sustav je Lovato.

 

I jos jedna stvar koju sam primjetio u zadnje vrijeme, a neznam dal ima veze s ovim slucajem.

Kad je boca od plina full puna i vozim na plin, u voznji mi se zna prebaciti sam od sebe na benzin tj. ne u samoj voznji, nego kad stanem na semaforu i na slicnim stajanjima. Cim se potrosi nekoliko litara, sve postane uredu. :huh:

Link to comment
Share on other sites

možda glup prijedlog, al mene je to zezalo na bivšem autu (počelo se blesirat samo od sebe) -> alarm.

 

Jednostavno je popizdio i palio blokadu motora s vremena na vrijeme (makar ga i ne aktivirao, znao je blokirat motor).

 

Doduše tebe zajebava ovo prebacivanje sa plina na benz i slično, al eto, prijedlog :)

Link to comment
Share on other sites

Neki dan ista stvar

 

par puta dnevno

 

laguna 2.0, isto mislim da je lovato plin, i flandja je

 

ugasi se sam od sebe i nece upalit skoro 5min, i onda upali i vozi i vozi

 

i onda opet nekad nece

 

sto sam ja primjetio je nagli porast potrosnje u tih par minuta prije nego sto ce se ugasit i nece palit vise, a plina uredno ima u autu, i zacukavanje

 

 

falilo mi je vode, dolio vode i sve rjesio i odtad se nije vise desavalo, zasto, pojma nemam:)

 

nije bilo zakuhavanja i tako toga, ali je falilo vode

Link to comment
Share on other sites

...ima li ta Sonata nekakav senzor gornje mrtve točke...kao Renaulti...jer simptomi su identični...

ne bi znao.. a senzor gornje mrtve tocke je zapravo, sto?

 

moze biti do pumpe benzina

edit: ili instalacije, konektora od pumpe

Imas nekoga ko to moze izvidit?

 

brava , kod kljuc , baterija u kljucu...

 

možda glup prijedlog, al mene je to zezalo na bivšem autu (počelo se blesirat samo od sebe) -> alarm.

Jednostavno je popizdio i palio blokadu motora s vremena na vrijeme (makar ga i ne aktivirao, znao je blokirat motor).

 

 

Pricamo o Sonati, koja zapravo nema nista od opreme :lol: I to malo kaj ima, i kaj bi trebalo raditi, zajebava :yucky:

 

Neki dan ista stvar

par puta dnevno

laguna 2.0, isto mislim da je lovato plin, i flandja je

ugasi se sam od sebe i nece upalit skoro 5min, i onda upali i vozi i vozi

i onda opet nekad nece

sto sam ja primjetio je nagli porast potrosnje u tih par minuta prije nego sto ce se ugasit i nece palit vise, a plina uredno ima u autu, i zacukavanje

falilo mi je vode, dolio vode i sve rjesio i odtad se nije vise desavalo, zasto, pojma nemam:)

nije bilo zakuhavanja i tako toga, ali je falilo vode

 

hm..to mi vec traje dosta dugo.. i da je sfalilo vode vec bi zakuhala milju puta.

Ai bas cu pogeldat kakvo je stanje s vodom, jer ovo je najslicniji simptom do sada :thumbsup:

 

Senzor radilice? frend imao sličnih problema..:huh:

jel to ovo sta je Coupe napisao?

Edited by x3m
Link to comment
Share on other sites

reci kada ces imat vremena pa pogledamo

 

Ako sumnjas na pumpu ili instalaciju, zasto mi se to onda ne dogadja i ujutro prilikom prvog paljenja?

 

Budem ti se javio jedan dan preko tjedna :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

jer je ujutro oboje hladno i nije prije bilo optereceno

 

evo primjer shuma od frenda: auto isto kao i tvoj iz cistog mira stane i ne pali, problem je bio u djek. pregrijavao se i dok se nije ohladio auto nije palio i tak svakih par dana dok nisam promjenio djek

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...